Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • foregister

    tag

    válasz Thom! #27 üzenetére

    minek?

    N93-asom van. Szép a VGA videója de rájöttem h úgy sem használom és szórakozásra elég kisebb felbontás és az, hogy valami 2 vagy 3 megapixeles (4,5...) - egy mobil esetében - meg édesmindegy mivel a munka-fotókat nem ezzel fogom csinálni és bevallom sokszor inkább a k750-esemet viszem magammal (ami csak 2 mpx), ha tudom h csinálok képeket. Mobilfény vagy vaku hiányzik belőle egyedül ha a képrögzítésnél tartunk ;) Gondolom majd ezt külön kell megvenni hozzá, vagy nem (is lesz)....

    Régóta gondolkozom egy PDA telóban de eleddig csak az n93 volt olyan - igaz nem PDA - amik teljesítették az igényeimet, de ha erre a samsungra nem egy évet kell várni akkor megvan mire cserélem le, mivel a symbian telókból nagyon hiányzik az érintőképernyő.... vagy csak én szoktam nagyona PDA-khoz.

    Mellesleg az elvárásaim:
    - legalább 400mhz-es proci (természetesen WM esetében)
    - érintőképernyő
    - UMTS, Wifi b(/g)
    - 2mpx kamcsi, lényegtelen a fókusz.

    Remélem ez már legkésőbb februárban a piacon lesz ha már ilyen szép működő tesztkészülék érkezett. Szerencsére még nem vagyunk ott h a bőség zavarába essünk egy ilyen kaliberű PDA-teló vásárlása előtt :D Csak nehogy egy ügyes marketingfogás legyen ez az egész :S

    Azért kíváncsi lennék hogy futna rajta egy igo vagy bármilyen navi program :) gondolom gond nélkül ;) A QWERTY nem zavar, ha gyorsan kell sms-t írni akkor jól tud jönni amúgy BT keyboardot használok hosszabb szövegek esetén, mellesleg nem fontos a bill-t használni telefonálás esetén szal nagyon ritkán kell kihúzni a bill-t. Viszont ha jobban megfigyelitek a qwerty inkább amolyan designelem mivel egyébként egész vastagnak tűnne a teló és mégis ''vageszabb'' egy full bill mint egy csak numerikus. Ha nem tetszik, nem nyitod ki, érintőképernyőn is bele lehet vinni telszámokat nagyon korrekt módon, ujjal.
    Vagy nincs igazam?:)

    [Szerkesztve]

    Az igen az nem nem

  • foregister

    tag

    válasz Integra #29 üzenetére

    de ne feledd hogy az ujjal nehezebb az érintőképernyőről bevinni a virtual keyboard-ról szöveget ;)

    Az igen az nem nem

  • foregister

    tag

    válasz Toto89 #31 üzenetére

    Többet fog tudni, igen... GPS, szerinted symbianra milyen iGO szintű progik fognak készülni? Akkor meg minek? Én a 3megapixeltől sem vagyok eldobva ezek után nem is nagyon számítok az 5megapixelben ameddig a mobilokba való képszenzort használják...

    A symbiannal két gond van: kevés program van hozzá (ráadásul a 9.3-as symbian nem lesz visszafelé kompatibilis, asszem...) és nem érintőképernyős. Ha ezen változtatnak akkor leteszem a voksom az n95 mellett, de amíg az n93-ommal sem vagyok elégedett (amikor elvileg ez high-end) addig a többivel sem leszek.

    Mellesleg HSDPA az új samsung okostelefonban is van amiben symbian van szintúgy és az i760ban is lesz ;)

    Egyedül a VGA kamera szól mellette.

    Az igen az nem nem

  • foregister

    tag

    válasz Integra #35 üzenetére

    Én is már a 4. pda-mat fogyasztottam el, de egyre többször lusta vagyok elővenni a stylust és csak ujjal tapicskolom a képernyőt (gépelésnél BT keyboard).... én azt mondom h akkoris jól jön ez a bill. A kérdés az hogy lehet egy két kézzel gépelni úgy h foogm vagy tényleg annyit érünk majd vele mntha stylus-szal gépelnék bele (szal egyik kéz fog másik pötyög)

    Az igen az nem nem

  • foregister

    tag

    Azért ne feledjük h nem ez az első készülék ami ilyenekre képes már most is van ilyen: HTC P3600 (3G, HSDPA, 2 mpx...stb.) hogy a legújabbat említsem és koreában és japánban már régóta vannak ilyen combok... Egyedül a fényképek minősége miatt nem vennék hiába 2 megapixeles.

    Szoftveresen a fentebbeket felsorolva mindegyik képes, sőt egér irányítására már a Sony Ericsson k750 is képes volt kékfogon keresztül, távirányító képességekre bármelyik pda-teló képes, a redőnylehúzására már vannak megoldások igaz kell hozzá egy komplett szgép hogy az irányítsa a házban a dolgokat... azokat át lehet ültetni BT-ra is. Olyan megoldás is van, hogy felhívod a saját privád otthoni számod, megadod a jleszót majd telefonon keresztül elindítod a fűtést, a klímát vagy felkapcsoltatod valamelyik szobában a villanyt vagy megnézed neten keresztül a kamerák képeit. Ezek voltak egy évve ezelőtt és Mao-n (nem emléxem melyik cég foglalkozott ezzel) és azóta eltelt egy év... a kérdés hogy megéri ezt kiépíttetni egy házban kb 500e - 1milla forint értékben.

    A jövőben már benne vagyunk csak több high-tech infót kéne olvasni ;)

    Megjegyzem, hogy tényleg olyna fontos egy készülékbe a GPS vagy inkább veszel külön? kékfoggal csatlakoztatva nem zabálja a pda akksiját és a gps is elfut 9 órán keresztül (legalábbis a globalsatom vígan egy töltéssel). Amíg nem találnak valami jobb akksit mint a maiak addig felesleges ilyeneket kérni, hisz a használati idő rovására megy és akkor már nem mindegy h egy pótakksival futkosol a zsebedben vagy egy külön gps-szel? ;)



    [Szerkesztve]

    Az igen az nem nem

Új hozzászólás Aktív témák