Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz PPeter #7 üzenetére

    Kit érdekel a Plextor két írója, ha korrekt összehasonlítást akarunk csinálni?
    Nem fogalmaztam pongyolán, mert manapság már egyre kevésbé az írásminőség különbözteti meg a vezető márkákat, hanem a hozzájuk társuló szolgáltatások.
    Az elérhető szolgáltatások mennyisége a fizikailag megegyező két írónál (Plextor 740 és BenQ 1640) egyértelműen a BenQ FW-es esetében nagyobb. Ez gondolom nem vitás kérdés.
    Az is tény, hogy a BenQ a világon mindenhol kb. 20-30 %-kal olcsóbban kapható, ugyanúgy 2 év garanciával.
    Tehát: vehetsz 20%-kal drágábban egy kevesebbet tudó, de egyébként ugyanolyan írót.
    Az átflashelés csak a módszer, amivel közelíteni lehet ezt az aránytalanságot, ha már fölöslegesen többet fizettél az íróra pingát névért.
    A felhasználók 99 %-át ugyanúgy nem érdekli, hogy 10-20 %-kal több PI/PIF hiba van a megírt lemezen, ha gond nélkül visszaolvasható mindenféle lejátszóban... Ugyanígy a pufferméret se, ha egyik se ront el lemezt miatta. Márpedig – szélsőséges esetektől eltekintve – nem ront.
    Szerintem szinte semmit nem számít a pufferméret. Ha számítana, a vezető gyártók megkülönböztető tulajdonságként használnák, de nem foglalkozik vele se a Pioneer, se az NEC, se az LG, se a Lite-On. Nem hiszem, hogy manapság horrorisztikus árkülönbség lenne egy 2 MB-os és egy 8 MB-os memóriachip között, amit ne lehetne az árban érvényesíteni, ha valóban lényeges javulást hozna a megbízhatóságban. Külső írónál is ugyanúgy a folyamatos adatátvitel a fontos, ha ez nincs meg, akkor úgyis megette a fene a 8 MB puffert is.

    A lényeg, hogy ma a Plextor nem nyújt közel annyi pluszt, amennyivel többet kér az íróiért. Próbálgat a CD-írós korszakban összeszedett reputációjából éldegélni, de ez már kevés. Ezért még pereskedik és fenyegetőzik is. LOL

    [Szerkesztve]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz PPeter #9 üzenetére

    Inkorrektül fogalmazol. ;]
    A kitűnő support miatt senki nem vesz írót, ugyanis az már azt jelenti, arra számít, hogy megdöglik a termék. ;) Ahogy megdöglött az én 716-osom, és a tieidből is kettő. Az enyém 5. hete vár a cserére. Pewrsze a Plextortól visszajött volna 2 hét alatt, csakhogy az 4e Ft pk. kifelé. :U Support, LOL.
    A garancia mindkettőre 2 év, végülis a BenQ állja a Plextornak is. ;)

    Akkor is kevesebbet tud, ha a hiányzó tudást a felhasználók 90 %-a soha nem használná. Ezt miért vitatod? Emellett miért reális a + 20-30 % ártöbblet?
    Ráadásul a hazai forgalmazójuk ugyanaz, aki genya módon addig nem hozza be a BenQ-t, amíg a Plextor fel nem fut... :(((

    A te logikádban látok hibát, hiszen pont azt mondom, ne vegyen valaki Plextor írót drágábban, ha egyszer egy lebutított BenQ-t kap. :D

    Én elfogadom, hogy az elmúlt 10-1x év miatt érzelmileg elfogult vagy a Plextorral szemben, de engem nem érdekel a márkanév, nekem ez csak a 3. Plextor íróm (volt?). Azt veszem, amelyik többet nyújt azonos áron, vagy ahogy most is – kevesebbért. Szerintem a vásárlók nagy többségét is ez érdekli, nem a pereskedések, vásdaskodások, letiltott funkciók (CD-DVD Speed, PlexTools vs. PxLinux, stb.) és az indokolatlanul magas ár.

    [Szerkesztve]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz PPeter #12 üzenetére

    Miért állítanék valótlant?
    A 716-ost 2 év garral kaptam, nagyon valószínű, hogy a hivatalos disztribútoron keresztül. Mindenhol sza@rrá tesztelik, mert nem minden lemezt ront el, csak a +R-t...

    Nem olvasod el, amit írtam. Kevesebb szolgáltatást nyújt az azonos hardver Plextor név alatt mint BenQ név alatt. Nem értem, ezt miért vitatod.
    Plextor FW-rel tudsz minőségellenőrző tesztet csinálni? NEM.
    Plextor FW-rel tudod a lemezt írás előtt sebességre tesztelni? NEM
    Plextor FW-ben ki tudod kapcsolni a WOPC-t? NEM
    Plextor FW-hez van speed hack, strategy swap, egyebek? NINCS
    Plextor FW fogja tudni a SolidBurnt? Ki tudja? :F

    Nem az a kérdés, hogy ezek mennyire fontosak, hanem hogy a kevesebbért miért kell többet fizetned? :O

    Emellett mit nyújt pluszban a Plextor FW? 2-3 médiakód jobb írását? Ez kárász életű lesz, a BenQ-nál viszavonták a legújabb FW verziót a honlapról, ami talán a Plextorban is van... Majd a J-s FW-rel megnézzük, még ebben a hónapban kijön.

    A cég tudtommal közös BenQ-Philips leányvállalat.

    Plextor megveszi, átírja a fejlécet, megfenyegeti Eric Deppe-t, Alex Noe-t, és máris butább az író mint a BenQ. Aztán pofátlanul eladja 20-30 %-kal többért. A hülye magyar meg rá van kényszerítve a fantsztikus közös disztribútor által, hogy a drágábbat vegye. Amíg valaki be nem panaszolja őket a BenQ-nál, és ki nem picsázzák a disztribúcióból. :((

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz PPeter #15 üzenetére

    A kisker is értetlen volt, de már a nagykerben is sokat áll.

    Ne arról beszéljünk, hogy melyik mennyire hasznos tulajdonság/extra, hanem azt, hogy melyiknek van több extrája, és hogyan viszonyul ehhez az árazás.

    A WOPC letiltása akkor jó, ha kifogástalan minőségű lemezre írsz, időt nyersz vele, minőségromlás nélkül. Pl. neked jöhet jól. ;)

    A Plextor FW-t nem fogják bántani a hackerek, minden megy, ha átflasheled a BenQ FW-rel.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz PPeter #21 üzenetére

    Lassan közeledik az álláspontunk, az általad leírtak nagy többségével teljesen egyetértek.
    Azonban a kevesebbet többért soha nem volt igazán jó stratégia, amivel vásárlókat lehetne csábítani. A BenQ árát a Ramiristől származó információ alapján saccoltam, tehát 4-5e Ft lenne a különbség. A 2 év gart első körben mindenképpen a Ramirisen keresztül kell érvényesíteni, akár a BenQ-ról, akár a Plextorról beszélünk, akár fővárosi, akár vidéki a vásárló.

    BTW a gyorsabb olvasás is hasznos lehet a BenQ-val (MCSE full speed unlock), sokan tettek korábban is emiatt hackelt FW-t az írójukra.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz PPeter #24 üzenetére

    Talán a ''le van butítva'' szó szerint nem fedi a valóságot, de többször kifejtettem, hogy mit értek alatta. A legtöbb vásárló, aki kicsit is utánanéz vásárlás előtt, hasonlóképpen érezne mint én, nem lenne nekik erős a kifejezés.

    Írott formában muszáj az embernek nyomatékosítania a mondanivalóját. :D

    Az olvasási sebesség hack az RW és a DL lemezeknél jön elő (nyilván, máshol nem is jöhetne, mind 16X). Ami igazán izgalmas a dologban, a ketyere bírja is akár 16X-ig, és ha nem, akkor se hal bele NEC módra, hanem szépen viszakapcsol.
    :C

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz PPeter #26 üzenetére

    Két év garancia, a FW ránézésre ugyanaz. ;]

    A legjobb aláírás a héten

  • TommyGun

    őstag

    válasz PPeter #26 üzenetére

    Na én pont emiatt nem rakok fel hackelt FW-t se az íróra se az olvasomra (asszem a riplock az amit majd minden hackelt FW-ben kiszednek)....nembaj ha lassabban olvas legalább nem pörög széjjel....nem is azt a 3-4k-t sajnálom évente egy új olvasóra csak most azért kinyírni évente hogy gyorsabban olvasson be egy lemezt 2-3 percel :F

    [Szerkesztve]

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

  • Sefter

    veterán

    válasz PPeter #30 üzenetére

    akkor ez csak marketing fogás? (szebb külső, plussz pénz) mert a külső ház +dvd írót olcsóbban ki lehet hozni...általában

    Psn ID: sefter_hun

Új hozzászólás Aktív témák