Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Ezt az NTSC színtér lefedés dolog ez hogy van? Mert a legtöbb cucc a számítógépen sRGB színteret feltételez (eltekintve persze a Photoshop-tól és még néhány profi cucctól, amiket érdekel a monitor színprofilja). Szóval akkor mit ér az átlag felhasználó ezzel? Nem színezi túl egy ilyen a dolgokat? Vagy, ha van sRGB beállítás a monitoron, akkor meg nem veszít úgy csomó színfokozatot?

  • ddekany

    veterán

    válasz orbano #6 üzenetére

    ''nyilván mindenszínt a közös tartományból ugyanúgy jelenít meg mint egy kisebb lefedésű darab. csak ez a többi plusz színt is helyesen jeleníti meg, nem közelítve egy másik színhez.''

    Na de azt már hogy csinálja számítógép bemenet esetén? Kap a DVI madzagon 0-255-öt mind a három színkomponensre, és csókolom. Az esetek 99.999%-ban az mind sRGB színtérben lévő szín akar lenni, mert nem sRGB színek halandók által használt számítógépes alkalmazásokban tudtommal nem fordulnak elő. (OK, a DVD-Video elvileg kivétel lehetne, de most ne menjünk bele, mert bonyolult és problémás.) Tehát gyakorlatilag soha sem látnál sRGB-n kívüli színt. Kivéve persze, ha monitor direkt túlszínezi a képet, és gyanítom erről lehet szó. Az emberek szeretik ha vmi jó színes, szóval jó üzletnek tűnik. Ha viszont sRGB-re kalibrálom a monitort, akkor lehet, hogy ezeknél még messzebb esek a monitor ''natív'' színvilágától? Mert az bizonyosan fokozat szám vesztést jelent, és a TFT-k általában eleve szűkén vannak a fokozatoknak.

    ''bár igazából itt gondolom az extrém világos és sötét tartományok kitolásáról/finomításáról van szó''

    Annak kb semmi köze a színtérhez. Az a kontraszt és maximum világosság. A nagyobb színtér élénkebb színeket jelent, csak ugye az a bökkenő, hogy eltekintve a profi grafikai alkalmazásoktól, a megjelenítendő képen nem is szerepelhet olyan élénk szín, ami nem fér bele az sRGB színtérbe.

Új hozzászólás Aktív témák