Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

(#1) KrenAtesz

KrenAtesz
(veterán)

Tetszik, szép, egyszerű, letisztult forma..

(helyesírás-ellenőrző? :DDD )

(#2) Viktor81

Viktor81
(senior tag)

CM 690 II Advanced kicsit egyszerubb kiadasban.

(#3) Daywalker válasza KrenAtesz (#1) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Mennyé dolgozni, ne péházzá' :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) mghltm válasza KrenAtesz (#1) üzenetére

mghltm
(addikt)

csatlakozom :K

nem a helyesiras reszhez :P

a jelenlegi 5/9-es hazakat brutto ~22000 korul aruljak, ezek szerintem 25000 korul lesznek

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) Kon

Kon
(csendes tag)

Ez nagyon bejövős. :) ha lenne rá keret...

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#6) b.lajos

b.lajos
(tag)

Az utóbbi időben megjelent házak közül ez a legszimpatikusabb mindenféle téren. Elöl és felül egy-egy 140-es noctua venti kiegészítve a hátsó 120-al és a dizájn mellett a hűtése is teljesen rendben lenne.

b.lajos

(#7) bteebi

bteebi
(addikt)

Tetszik, szép, praktikus, minőségi. Szürkében még szebb lenne :). Az árára kíváncsi leszek.

Azért a tetején Samsung winchester figyel be :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) zapok

zapok
(aktív tag)

Határozottan tetszik! Az elforgatott és variálható merevlemeztároló és a dokkoló miatt is. :K
Letisztult, praktikus, kiváló kábelmenedzsmenttel, jól szerelhető, szellős, de még sem egy tésztaszűrő. mint a fent említett CM.
25k-ért még vállalható is lenne.

Gyártó oldala: [link]

bteebi - "Azért a tetején Samsung winchester figyel be"
Ez teljesen természetes. ;)

ftc - Ami jelenleg 22-23k [link]

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#9) ftc

ftc
(nagyúr)

Hát ha kiindulok a NEXUS Prominent 5 Black árából ami 94 eur ez se lesz olcsóbb :D

(#10) blackydan

blackydan
(senior tag)

Szép darab lett, inkább ez mint valami villogó gémer csoda.

(#11) bsh

bsh
(senior tag)

ez egész jó. az 5-öst azért nem vettem meg, mert nem volt kábelezéshez kivagdosva, ezen már ezt megoldották, és még hely is van az alaplap tartólemez mögött, még a szivaccsal együtt is. szóval egy ilyet lehet kipróbálok.

(#12) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Tényleg szép ház, egyedül csak az a porfogó I/O panel és dokkoló az, amivel nem vagyok teljesen megbékélve. Egy tolóajtót el tudnék ott viselni még.
Persze ez csak kukacoskodás, nagyon el van találva. :K

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#13) hétalvó

hétalvó
(addikt)

Nekem még mindig jobban bejön a 9-esem. Van pár dolog ami miatt megérne erre lecserélnem, de az a rácsháló nagyon nem jön be. A belseje azért tetszetős, de a kábelelvezetésen kívül sok gondjuk nem volt a 5/9-esnek.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#14) nuke7 válasza zapok (#8) üzenetére

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

kár, hogy a merevlemez tároló nem forgatható / eltávolítható :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#15) zapok válasza nuke7 (#14) üzenetére

zapok
(aktív tag)

Nem hiszem, hogy bele lenne hegesztve..., mivel csavarok rögzítik, [link]
Én csak a variálhatóságot említettem, nem az elforgathatóságot, ill. azt, hogy eleve el van forgatva a keret, ami nekem szimpatikus. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) nuke7 válasza zapok (#15) üzenetére

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

ezek tipikusan olyan hegesztett-csavarnak tűnnek nekem, máskülönben említenék, hogy kivehető, szerintem.

amúgy én nem szeretem, ha el van forgatva, ha vga nagy, akkor így ha a végén van a tápcsati már nem lehet beszerelni... :U

(#17) micimacko

micimacko
(aktív tag)

Tőlem is kap +1 pontot. Bejövős, nem agyoncsicsomázott okádék, hanem egy egyszerű, szép, letisztult forma. USB3.0, Sata dokkoló újabb pozitív dolog. Ezen a Coolermaster Silencio 550-en és a Fractal Design Define Mini-n gondolkodom. Nehéz döntés lesz :)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#18) fi:zi'k válasza nuke7 (#16) üzenetére

fi:zi'k
(nagyúr)

Ami az oldallapra merőleges síkon van az szerintem oldható kötés. De így nehéz megállapítani.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19) zapok válasza nuke7 (#16) üzenetére

zapok
(aktív tag)

Esetleg szegecsek lehetnek, amiket ki lehet fúrni, és csavarokkal helyettesíteni, de ezt már nem várhatjuk el ugye mindenkitől... :N

(#20) bsh válasza nuke7 (#16) üzenetére

bsh
(senior tag)

milyen az a "hegesztett csavar"? :U
szerintem a képen teljesen egyértelműen látszik, hogy azok sima egyszerű csavarok (hátulról becsavarva). mindenképp kivehető a vinyó keret, különben az elülső ventilátor(oka)t sem tudnák behelyezni, ha az oda fixen be lenne hegesztve/szegecselve.

(#21) micimacko válasza bsh (#20) üzenetére

micimacko
(aktív tag)

Előlap levételével? ;)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#22) nuke7 válasza bsh (#20) üzenetére

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

igen, micimackó is írt erre egy választ.. :U

ilyen szegecsekre gondoltam, ha még csavarok is lennének, ilyen teleszkópos csavarhúzó kéne, hogy ki tudjad tekerni...
viszont a honlapon se írják, hogy kivehető lenne... :F

(#23) Móci

Móci
(addikt)

Pofás ház, nekem legalábbis tetszik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) bsh válasza micimacko (#21) üzenetére

bsh
(senior tag)

:U
hiába veszed le az előlapot, ott csak a csavarok vannak... a ventit oldalra tudod kihúzni, a vinyó keret és az "előlap" pereme közt. vagyis nem tudod, mert nem fér ki, ahhoz ki kell venni a vinyókeretet.

[ Szerkesztve ]

(#25) nuke7 válasza bsh (#24) üzenetére

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

oké, így már van benne ráció.
ebben az esetben bejön nagyon a ház :DDD

(#26) banhammer

banhammer
(veterán)

Ahogy elnézem a felső 3.5"-os keret kivehető.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#27) DeadBullet

DeadBullet
(tag)

Nekem nagyon tetszik a haz, csak az elolapon nem tetszik, hogy kapott egy kulon szegelyt az 5.25-os helyek. Nekem jobban tetszene, ha ugy lenne mint ahogy ket 5.25 hely kozott van a lemez befele hajlitva. Mert jobban bejovos lenne szereny velemenyem szerint. Majd elvalik mire cserelem a Cooler Master Centurion 5-osomet.

Hataron tulrol! Steam: DeaDBuLLeT Origin: LorDDeaDBuLLeT

(#28) waithEard

waithEard
(őstag)

Csinoska! Nem kell ennél több "sallang".

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#29) naszvalo

naszvalo
(tag)

nagyon jó háznak néznek ki. hasonlít a CM 690 II-re. jó lenne tudni az árát. :K

(#30) Isee

Isee
(senior tag)

Na, ez egy teljesen jó ház, normális kinézet, reméljük normális hajtépő áron ;]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#31) 5ent1nel válasza Isee (#30) üzenetére

5ent1nel
(aktív tag)

Sztem árban hibátlan - különösen, h a CM 690 II most 30k fölött van... :(((

Nexus Prominent R Black

[ Szerkesztve ]

Imádnám a modern technikát, ha az nem utálna engem! Így viszont, csupán egálban vagyunk... ;)

(#32) Szotyi25 válasza 5ent1nel (#31) üzenetére

Szotyi25
(tag)

Én már rendelem is! :C

(#33) Client

Client
(tag)

Végre egy normális ház a sok plexis, világítós, búcsus vacak között.
Biztos ezt választanám, ha új házat vennék, de egyelőre nincs szívem lecserélni a jó öreg Chieftec Dragont.

Ex - WaterLo

(#34) LeChuck

LeChuck
(csendes tag)

Hmmm, hát én vettem egyet.

Nem akarom jobban lehúzni, mint amilyen, ezért kéretik nem túlértékelni az alábbiakat, de ezt tapasztaltam. Aki szintén vett, kommentálja.

- A doboznak erős rezonanciája van a szokásos 7200-as hdd-k frekvenciáján. (Onnantól, hogy a dobozba bekerül egy hdd, már elvi síkon sem csendes, és a mély búgástól, ocsmány hackelésektől eltekintve, gyakorlatilag esélytelen megszabadítani). Ez az egészben a legbosszantóbb. Az alacsony zajhoz akkor vegyen valaki ilyet, ha ssd-zik (...avagy vegyen inkább más típust).
- A "csendes" ventilátorok nem éppen csendesek (kommersz 12 centis ventiből jóval kisebb zajúakkal is találkoztam), és a fordulatszámuk nem szabályozható.
- A hdd-beépítő keretek pofásak, de a rezonancia-elnyomásuk gyakorlatilag nulla, és még egy apró gond, hogy a profi PC-gyártók (HP, IBM stb.) házaiban látott, hasonló megoldásokhoz képest az anyagokon, megoldásokon némileg átérzik a gagyitron-életérzés. Ugyanez a helyzet a műanyag kártyahely-rögzítő patentekkel is - jó az ötlet, ismerjük máshonnan is, csak kicsit jobb anyagból és profibban. A ház saját enyhe biliacél-életérzése is előtűnik, amint az ember nekilát a szét/összeszerelésének.
- A "szerszám nélküli" szerelhetőséget inkább nevezzük "kvázi-szerszámnélküli" szerelhetőségnek (aki csavar nélkül akarja hagyni a kártyahelyeit, az nyugodtan próbálkozzon... de ugyanez a helyzet az 5.25"-os beépítőhelyekkel is)
- Plusz egy: a táp a ház alsó felén van - akinek nincs, az még számoljon rá alaphangon tíz-tizenötezer forintot egy megfelelően hosszú kábelezésű ATX-tápra. (...Lehet kábelt is hosszabítgatni, persze, olcsóbban, csak jó rondán és kevésbé biztosan).

Pozitívuma a doboznak a valóban esztétikus kivitel, a belül relatíve nagy rend, néhány okos megoldás, a könnyű szerelhetőség "igénye"- és részben jó megvalósítása. Különösen nagy ötlet, és gyakorlatban is jó (igen gyakran használom) a doboztetőn található kapcsoló- és csatlakozópanel (benne a SATA-diszket fogadni képes felülettel).

Ha valakit kifejezetten a csendes gép érdekel, a doboz szerintem messze kerülendő. Nekem csak általam is ocsmánynak tartott berheléssel sikerült a hdd vezetett zaját megszüntetni, és még nem tettem meg, de le fogom cserélni a ventilátorait (...egy 20+ ezres, csendesnek hirdetett háznál az ember elvárná, hogy ilyen ne forduljon elő). Esztétikus, dögös gépnek, amelynek jó külső panelje is van, azt mondanám, hogy elmegy... csak arra a célra lehet, hogy kissé magas ez az alapár.

(#35) Savanya válasza LeChuck (#34) üzenetére

Savanya
(addikt)

Most vettem ilyen házat és nekem nem rezonál a hdd tartó . Eredeti ventiket lecseréltem benne és kimondottan nagyon halk lett . Rezonancia sehol nincs .Egy furcsaság viszont van , alul és felül is van porszűrő ,de az előlapon kialakított részben nincs benne .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.