Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz 04ahgy #118 üzenetére

    Inkább csak linkelem, de itt [link] nagyjából összefoglaltam az álláspontom az Asus-ról, és az új Sapphire-okról. :)

    Ami a hőcsövek miatti egyenetlen hőleadást illeti a GPU-ról, ez eddig eszembe sem jutott, de valóban elég kellemetlen! Mondjuk a 290-eseken egy fokkal jobb a helyzet, ott legalább a gödrök kimaradtak, amik a leggázosabbak szerintem. [link]
    Amúgy a vicc, hogy házon belül egyszer már megoldották ezt a gondot a 7970 Matrix-nál, meg a 280-as Matrix-nál: [link].

    Ami a Sapphire kártyáit illeti, meg kell cáfoljalak. :P 7970-ből és 280X-ből amiket letettek az asztalra, az igencsak jó. :K Ami külön tetszik bennük, hogy folyamatosan látható, hogy fejlesztik a konstrukcióikat, tanulnak a hibáikból. Nekem volt tőlük kéknyákos 7970 Dual-X kétféle, 280X Vapor-X, és 280X Toxic is és mindegyik kitűnően összerakott, soha ilyen korrekt kártyáim nem voltak még.
    A fejlődésről.. Először a Dual-X és a Vapor-X 7970-eken egy ritkán lamellázott hűtő volt, kevés volt extrém terhelésen, kapott egy nagy, sűrűbben bordázottat. :) Akkor kapott kritikát a 7970 Vapor, hogy lehúzza a hűtő, ferde a NYÁK, pedig ott is korrekt kis merevítés van, a slottól egészen a kártya közpéig: [link], de az utód 280X-re rátettek egy brutál 6 csavaros backplate-et, olyan masszív lett, mint az állat: [link]. Természetesen a Backplate hőpaddal rá van kötve a VRM-ekre, hűtve azokat. Annak ellenére, hogy a GPU-hűtő egyben van a memóriahűtőkkel, nyoma sincs nálam egyenetlen, vagy rossz hőátadásnak, pedig jópár kari van nálam, dekára ugyanolyan melegek (hidegek) azonos körülmények között. 45 fokos borda 55 fokos GPU-val szerintem nem rossz, sokkal sokkal rosszabbakhoz is volt már szerencsém. A Toxic-on pedig nekem az volt szimpatikus, hogy a melegből kiszedték az elektrolit kondikat: 7970 Toxic: [link] és az utód a tantál-kondikkal a VRM-nél: [link]
    Ez számomra igen pozitív, hogy ilyen apróságokra odafigyelnek, és folyamatosan egyre jobb termékekkel jönnek. :K
    A 280X Vapor-X-em bátran mondhatom, az eddigi legjobb VGA-m, pedig nem ma kezdtem, nagyon korrekt darab, halk, hűvös, minőségi és brutálgyors.

    A pasztázásról... Azt olvastam valahol, hogy a refi 7970-ekhez az AMD valami speciális pasztát használ, ami megbontáskor kuka. Nem tudom, mennyire igaz, de gondolom, az került a 290-re is, ha már komplett megkapta a 7970 refi hűtését. Én csak egy PowerColor 7950-et szedtem szét, azon teljesen jó volt a gyári paszta, ugyan sűrű, ragadós, mint a Noctua NT-H1, de jó volt, AC MX4-el átkenve is csak max 2-3 fokot javultak a hőfokok.

    Ami a Gigabyte-ot illeti, ránézésre korrekt volt nekem a 290-esük, messze a legigányesebb saját kártyájuk hosszú idő óta, de nekem túl sok rossz tapasztalatom van velük, így még kivárom, milyenek lesznek a visszajelzések. :)
    Amúgy szerintem a mostani Sapphire Tri-x 290 is igen jó lett, nem nagyon találok benne kivetnivalót a 2 év garin kívül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák