Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    Ugye rosszul látom, hogy % a mértékegysége a mért ventilátorfordulatoknak a grafikonon? :Y Régebben még sikerült rendesen RPM-ben kiírni.... :(

    (#7) Oliverda: 105 fokon remekül érzik magukat a kondik a 120 fokos VRM mellett, kb. 3-5000 óráig, aztán kampó. :D 10 fokonként dupla az élettartam. Ha engem kérdezel, azért megéri 90 alatt maradni.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Oliverda #14 üzenetére

    Ez esetben elnézést a kritikáért, nem is értettem, miért tértetek át hirtelen %-ra. :)

    Ami a kondikat illeti, a gyakorlat nem igazolja, amit írsz. :N Én anno megmértem a PC 7950-emen egy Voltcraft IR260-as infrás hőmérővel: [link]
    Pedig ha megnézed, a méréshez használt PowerColor 7950 V2-n sem voltak közelebb a FET-ekhez a kondik. :N [link]
    Az a gond, hogy a FET-ek rengeteg hőt adnak le a NYÁK-nak, hiába van rajtuk borda, ami meg elviszi a hőt a kondiknak. Ráadásul ha megnézed, a kártyán be sem volt kötve a mért kondihoz legközelebb eső VRM... :)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz pilu85 #18 üzenetére

    A referencia 290-es alkatrészei igencsak jóminőségűek. :U Szvsz még sokkal jobbak is, mint amiből az Asus építkezett. Az MSI sem véletlen a refnyákot alakította át, de csak picit. Lehet, nyers erőben az Asus jobb, de minőségben a másik kettő, ami a fogyasztáson is meglátszik.

    A 2 év gari nem a legjobb ez tény, de annak semmi köze a termék minőségéhez.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Oliverda #22 üzenetére

    Akkor feltöltöm PH-ra:

    Egyébként nem is arra próbáltam kihegyezni a mérést, hogy 60 vagy 70 fok, hanem hogy mennyire melegszik fel a kondi a VRM-hez képest. :) Nem akartam 90-100 fokokkal gyilkolni, azért ennyin mértem meg, normál üzem közben is hasonló hőfokon üzemelt a kártya.

    (#23) Entryy: Rajta van az eszközön, milyen távolságból mekkora átmérőjű körben mér (nyolcada távolságnak). Odafigyeltem rá, hogy ez kellően közelről lévő mérés legyen és csak a kondenzátor hőfoka legyen. :) Azért is csak azt a legszélső kondit tudtam megmérni, mert csak ahhoz fértem hozzá üzem közben oldalról kellő távolságból.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Entryy #29 üzenetére

    Sajnos csak oldalról lehetett megközelíteni azt a kondit az üzemelő, összeszerelt kártyán, máshonnan kitakarta a hűtés. :)

  • HSM

    félisten

    válasz Oliverda #31 üzenetére

    Ne érts félre, nem tartok én ettől. Megoldom annyival, hogy nem főzöm 110 fokon a VRM-ememt. :DDD
    A Sapphire 280X Vapor-X-em pl. alulfeszelve hajtom, 1000/1450Mhz-en, 1,2 helyett 1,1V-on, és max 70 fok, síri kussban, nekem ennél jobb nem kell. [link]

    Mert ahogy linkelted is, a 105 fokon 5000 órás kondi 85 fokon már akár 45 000 órát elmegy, ami már bőven elég. :K Ahogy írod, előbb megy a kukába, minthogy ezt elérd. Az 5000-órát, és a kevésbé jó kondiknál a 3000-et 105 fokon viszont nem olyan nehéz 2-3 éves távlatban elérni. ;)

    Azonkívül pl. a Sapphire 280X Toxic nekem ilyen szempontból nagyon bejön, ha meglesed, a meleg helyekre tantál kondi került és a VRM-et is szép nagy felületre oszlatták el: [link]. Mondjuk ilyenből is van nálam kettő. :DDD

  • HSM

    félisten

    válasz #97716736 #35 üzenetére

    Pedig 3 kisebb fordulatú venti könnyen lehet halkabb 2 gyorsabbnál, azonos légcsere mellett. Gondolj bele, miért haltak ki az egyventis hűtések a komolyabb karikon.... :)
    Ezenkívül nagyon sokat számít a használt ventilátorok minősége, motor, csapágy típusa, és hogy mennyire zajos alattuk a borda. :K

    (#36) uberpowers: Ezért kár volt regisztrálni. :C

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz pilu85 #41 üzenetére

    Nézd másfelől. Ugyanazért az árért jobb minőség adható, ugyanis kevesebb garis esetet kell beleszámolni az eladási árba, valamint vélhetőleg a userek is jobban vigyáznak egy 2 év garis cuccra, mint egy 3 évesre. :U

    Amúgy halkan hozzáteszem, az Asus után a Sapphire-nek van a legkevesebb hibás ügye, utána az MSI szorosan, és a végén jól lemaradva a Giga... Szóval nem azért csak 2 év, mert gagyi. Ez csak üzletpolitikai kérdés.

    (#42) ZeroDK: A 280X Toxic nálam nem gerjed, rezonál, meg semmi 3 ventivel. Viszont amit nem szeretek benne, hogy a hátsó venti alatt kisebb a borda, ami miatt más a hangszíne, mint a másik kettőnek, nehezebb belőni halkra. Ilyen szempontből nekem jobban bevált a 280X Vapor-X a 2 ventijével, ami alatt ugyanolyan a borda, és nagyon szép, semleges szélzajuk van, alulfeszelve még az is megúszható. :) Amúgy a szimetrikus felépítés miatt nekem még ha hnagosabb is kellemesebb a Vapor hangja, mert egyféle, semleges szélzaj, nem többszólamú, mint pl. a Toxic. Persze, a Toxic se rossz, alulfeszelve kisebb órajelen az is nagyon csendessé tehető, de ha valaki csendmániás annyira, hogy a HDD motorhangja is hangos neki, ott ezek komoly difik. :) Nálam ezért is vágta el magát az Asus a kétféle ventivel, kösz, nem kell nekem kétféle zajú venti, elég egyefélére jól belőni a hűtési profilt.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz pilu85 #44 üzenetére

    290 topikban írtam is, hogy én is MSI Gaming-et vennék 290-ből, egyszerűen azért, mert hasonló minőségű, mint a Tri-X Sapphire, de a +1 év gari hatalmas előny egy ilyen drága karinál. :K Ugyanakkor egy 80-90K körüli kártyánál, mint a 280X-eim, inkább vettem a Vapor-X-et, és a Toxic-ot, minthogy a kevésbé jól sikerült MSI-t, aminek VRM melegedési gondjai voltak, vagy az agyonhype-olt Asus-t, amikről sorra hallom többhelyről, hogy hullanak el. A gagyi, bazári Giga meg szót sem érdemelt a 3 év garisok közül.

    Ha nem lenne az MSI, tuti Sapphire-t vennék ebből is megint, ha fejleszteni akarnék, mert az Asus nekem itt sem jön be, dacára a jó teszteredményeinek (pláne, más tesztelőknél nem alakított ilyen szépet) a Gigában pedig nem bízom.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz priti #47 üzenetére

    A FET-eket nem golyók tartják: [link].
    Érdeklődőknek ez pl. a Sapphire kék PCB-s Tahiti kártyáin használt direktFET, de sok más terméken is ilyen vagy hasonló van: [link]
    De tény, nem annyira tesz nekik sem jót a deltaT, és pontosan ahogy írod, a PCB elvezeti a hőjüket a kondinak a lábán keresztül. :K

    (#51) Oliverda: Folyamatosan kapja a játék közben a hőingást. Vagy nálad nincsenek töltőképernyők, amíg szépen visszahűl a VGA, vagy sosem írnak rád FB-on játék közben, esetleg csilingel a mail-kliens? :D

    Nem véletlen írtam valamelyik topikban, hogy a kártya ventilátorát leszámítva a 24/7-es kímélő ésszel belőtt bányászat kímélőbb, mint a hardcore gamer felhasználás. :U

    (#52) N.Ferry: Sajnos nem kizárható, hogy "válogatott" kártyák érkeztek a tesztre, mivel a képviseletektől származnak a cikk szerint. Ellenben a topikban lévő tapasztalatok azok tutira a boltban általunk is megvásárolható termékről vannak. :)

    (#54) hpeter10: Az Asus szerint meg pont azért jobb az speckó venti, mert lefelé erősebben fúj, még videót is csináltak róla. Most akkor hogyisvanez? Lefelé fúj, vagy oldalra? :DDD

    Ami meg a "véletlen" belelógó kábelt illeti... Elég trehányul összerakott gépház az, amiben bármilyen kábel bármilyen ventilátorba beleérhet. Ráadásul életveszélyes. Egy ilyen balesettől megsérülhet a szigetelés ki is gyulladhat tőle a gép, vagy jól megrázhatja a tulajt a 12V-al.

    A Sapphire ventilátorai igen jók, elég jól bírják (sajnos sikerült már párba belenyúlni) és ráadásul könnyen szervízelhetőek is, ellentétben az Asus-al.

    (#53) Oliverda: Egy érdeeks dolgot vettem észre: [link].
    Itt a FET-ek hűtőcsíkja így volt fenn gyárilag? vagy ez már egy előttetek millió teszteltőt és szétszedést megélt példány? Mert elég durva látvány. :DDD Egy FET félig, egy meg semennyi kontakt.

    (#56) Oliverda: Azért ha a fémlap felkerül, ha mással nem, azáltal sokat segít, hogy kiegyenlíti a ramcsipek közti hőkülönbséget, és minimum a másfélszeresére növeli a hőleadó felületet is, csak azzal, hogy egy darabból köti össze a csipeket. Nagyon el kell rontani, hogy rontson. :)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz andro93 #68 üzenetére

    "Mindenki ki van akadva, hogy az Asuson nincs vrm, meg memória hűtés, mégis abból viszik vissza a legkevesebbet garanciába."
    Szoktad olvasni a 280X fórumot? Kapásból 3db memóriahibás Asus DC2 volt az utóbbi pár hónapban. :U Még a Gigabyte-ból se volt ennyi hiba miatti beírás... A bányász topikban is az egyiknek 2 hónap után alig forog a ventije, a másik meg kattog, meg fagy... Amikor teljesen kímélve mentek. Ott sem volt semelyik másik márkára ennyi panasz.

    Halkan megjegyzem, az Asus remek hibastatisztikája a tavalyi modellek alapján van, amik még a rendes, jóminőségű 7950-ek, 7970-ek voltak, no, meg a kisebb karik, ahol szintén korrekt cuccokat tettek le tavaly az asztalra.

    (#69) Sogron: Azért, mert hogy egyszerűbb, kisebb helyen elférő memóriavezérlőt akartak bele, hogy így tudjanak az 512bit ellenére 10% helyet spórolni az elód Tahitihez képest, csaképpen ennek az az ára, hogy az egyszerűbb vezérlő nem bír nagyobb órajelet. Ugyanez a Hynix memória 1750-1800Mhz-eket megy a jobb 7970-eken/280X-eken...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Malibutomi #75 üzenetére

    Kb. igen. :) Bár azért ha arányaiban megnézed a kártya, bizonyos téren mennyivel erősebb lett a Tahitinál (pl- dupla ROP, aminek a legnagyobb a memória sávszélesség igénye) akkor azért elgondolkodtató, hogy talán mégsem ártott volna egy kicsit izmosabb busz. Nekem így ránézésre a 290, és főleg az X kicsit olyan, mint a 7870, hogy elviszi szépen a memóriasávszélesség, de kellene alá több, hogy igazán villantani tudjon. :) Persze, állati erős cucc így is, csak lehetne mégjobb, szerintem.

  • HSM

    félisten

    válasz gbors #83 üzenetére

    Nem vagyok benne biztos, hogy ilyen messzire kell menni felbontásban. Csak abból indultam ki, hogy jópár tesztben azért 2560*1440-ben durva élsimítással vagy 4k-ban sem húzott el olyan durván a 290X a 7970-ektől, mint amennyire számítottam a duplázott ROP-ok miatt. Én ebben vélem felfedezni a magyarázatot, hogy míg a Tahitiben csutkára kihajtja a 32ROP-ot a memória (a gyári 1500Mhz-en) 288GB/sec sebessége, addig a 290X-ben a 64ROP lóbálja a lábát, mert a 320GB/sec az csirke etetni őket, ráadásul itt már majdnem 3000 éhes shader is van. :) Anno a Tahitinél elhintette amúgy az AMD, hogy azért raktak bele "csak" 32ROP-ot és az ismert jó széles memóriabuszt, mert így a ROP-ok ki lettek hajtva, nemúgy, mint a Pitcairn 256bites buszával, tehát nem volt indokolt többet tenni rá ROP-ból. Mértem is egyet anno a 280X-el: [link]. Ugyan nem a legjobb program a Valley erre, de látszik, hogy ha nem is skálázódott szépen, de azért jött a plussz sebesség még így is. :K

    Persze, a jelenleg általános FullHD-ben bőven elégnek tűnik a 320GB, de elvileg nem ide lett szánva a hawaii.... :)

  • HSM

    félisten

    válasz t72killer #85 üzenetére

    Remélem, majd valaki csinál ilyen tesztet. :R (nekem se felbontásom, se 290X-em nincs hozzá sajnos. :( )

    (#86) matteo_szg: 280X fórumba is írtam, hogy nagyon kíváncsi lennék típusonként egy statisztikára, mondjuk a 280X karik közül az eladottakhoz képest hány % volt hibás, vagy hibásodott meg idővel az összes eladotthoz képest. Amelyik típusok érdekelnének, az az Asus DC2(T), Sapphire Vapor-X, Dual-X, MSI Gaming, Gigabyte WF3. Természetesen más márkából/típusból is jöhet, ha érdekes. :)

    (#87) csabsz13: Tényleg ezt írtam. Ugyanakkor amikor már az 5. hibás Asusról olvasok rövid időn belül, akkor azért az feltűnik, hogy a többi típusból miért nem olvasok hasonlókat... :U (280X Toxic-ból is csak 2 volt, ugyanannál a személynél ugyanaz a túlhúzás-szerű szemetelős hiba, de ott más is lehetett a baj szvsz.) ezenkívül Sapphire-ből egy Vapor nekem megdöglött, egy meg fórumtársnál lett ventibajos. MSI-ből nem rémlik hiba, a Gigánál meg nem is számolom, minek... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Petyyyyy #94 üzenetére

    Ezt hiba volt feltenni, hibás...

    Röviden:
    A 290 Hawaii gpu, az új.
    A 280X = 7970 (valahol a sima és a Ghz között)
    A sima 280 nagyjából egy 7950 boost.
    A 270-ek nagyjából a régi 7870 karik. Lejjebb is lehetne menni, de ki lehet találni a specifikációból, melyik melyik.... Nyilván aki vásárolna, azért van rá ideje megnézni.

    szerk.. mégsem teljesen hibás, de elég agyatlanul van szerkesztve.... Nem a sorok tartoznak össze, hanem a GPU-neveket kell párosítani, lol... :C Plussz pár tévedés, pl Hawaii LE Tahiti XT helyett.... Jobb ezt hagyni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Kiflinger #110 üzenetére

    Gondolom, leesett volna a gyűrű az ujjukról, ha megterveik rendesen a hőcsöveket, mint pl. a Powercolor, ahogy módosította a direkt hőcsöves hűtőjét, hogy ideális kontakt legyen: [link]. Nem hiszem, hogy az a ráforrasztott kis rézlap döntötte volna őket csődbe. Ja, és ezeket a PowerColor még egy 7950-en is megcsinálta, nemhogy a 290-eken, ami majdnem a duplája árban.

    Ami a referenciakártyákat illeti, teljesítményben alul lettek méretezve, a VRM és a hűtő is, ez tény, de a felhasznált anyagok tekintetében makulátlan. Egy igazi baja van, hangos.

    "Egy VGA kártya aktív termékciklusa már olyan rövid, hogy nem éri meg megtervezni az egyedi kártyát, mert nem hozza vissza a beleölt pénzt."
    Jól látod. Gondoljuk ezt egy kicsit tovább... Mikor éri meg egy teljesen egyedi PCB-t tervezni a kitűnő gyári helyett? Igen, két esetben. Vagy ha lényegesen olcsóbban tudunk ideális esetben nem lényegesen rosszabbat gyártani, vagy drágábban jobbat. Nyilván a referenciát sem sültbolondok tervezik. ;)
    A többit a fantáziádra bízom...

    A DC kártyái kezdetben csapnivalóan gagyik, olcsók voltak a felsőkategóriában, az utóbbi pár generációra szedték össze magukat, ami után már el is indultak megint a lejtmenetben....

    Amúgy a többi gyártó se rúgta még ki a mérnökeit, gondolj csak a PowerColor PCS, a Sapphire Toxic, vagy az MSI Lightning karikra...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz 04ahgy #118 üzenetére

    Inkább csak linkelem, de itt [link] nagyjából összefoglaltam az álláspontom az Asus-ról, és az új Sapphire-okról. :)

    Ami a hőcsövek miatti egyenetlen hőleadást illeti a GPU-ról, ez eddig eszembe sem jutott, de valóban elég kellemetlen! Mondjuk a 290-eseken egy fokkal jobb a helyzet, ott legalább a gödrök kimaradtak, amik a leggázosabbak szerintem. [link]
    Amúgy a vicc, hogy házon belül egyszer már megoldották ezt a gondot a 7970 Matrix-nál, meg a 280-as Matrix-nál: [link].

    Ami a Sapphire kártyáit illeti, meg kell cáfoljalak. :P 7970-ből és 280X-ből amiket letettek az asztalra, az igencsak jó. :K Ami külön tetszik bennük, hogy folyamatosan látható, hogy fejlesztik a konstrukcióikat, tanulnak a hibáikból. Nekem volt tőlük kéknyákos 7970 Dual-X kétféle, 280X Vapor-X, és 280X Toxic is és mindegyik kitűnően összerakott, soha ilyen korrekt kártyáim nem voltak még.
    A fejlődésről.. Először a Dual-X és a Vapor-X 7970-eken egy ritkán lamellázott hűtő volt, kevés volt extrém terhelésen, kapott egy nagy, sűrűbben bordázottat. :) Akkor kapott kritikát a 7970 Vapor, hogy lehúzza a hűtő, ferde a NYÁK, pedig ott is korrekt kis merevítés van, a slottól egészen a kártya közpéig: [link], de az utód 280X-re rátettek egy brutál 6 csavaros backplate-et, olyan masszív lett, mint az állat: [link]. Természetesen a Backplate hőpaddal rá van kötve a VRM-ekre, hűtve azokat. Annak ellenére, hogy a GPU-hűtő egyben van a memóriahűtőkkel, nyoma sincs nálam egyenetlen, vagy rossz hőátadásnak, pedig jópár kari van nálam, dekára ugyanolyan melegek (hidegek) azonos körülmények között. 45 fokos borda 55 fokos GPU-val szerintem nem rossz, sokkal sokkal rosszabbakhoz is volt már szerencsém. A Toxic-on pedig nekem az volt szimpatikus, hogy a melegből kiszedték az elektrolit kondikat: 7970 Toxic: [link] és az utód a tantál-kondikkal a VRM-nél: [link]
    Ez számomra igen pozitív, hogy ilyen apróságokra odafigyelnek, és folyamatosan egyre jobb termékekkel jönnek. :K
    A 280X Vapor-X-em bátran mondhatom, az eddigi legjobb VGA-m, pedig nem ma kezdtem, nagyon korrekt darab, halk, hűvös, minőségi és brutálgyors.

    A pasztázásról... Azt olvastam valahol, hogy a refi 7970-ekhez az AMD valami speciális pasztát használ, ami megbontáskor kuka. Nem tudom, mennyire igaz, de gondolom, az került a 290-re is, ha már komplett megkapta a 7970 refi hűtését. Én csak egy PowerColor 7950-et szedtem szét, azon teljesen jó volt a gyári paszta, ugyan sűrű, ragadós, mint a Noctua NT-H1, de jó volt, AC MX4-el átkenve is csak max 2-3 fokot javultak a hőfokok.

    Ami a Gigabyte-ot illeti, ránézésre korrekt volt nekem a 290-esük, messze a legigányesebb saját kártyájuk hosszú idő óta, de nekem túl sok rossz tapasztalatom van velük, így még kivárom, milyenek lesznek a visszajelzések. :)
    Amúgy szerintem a mostani Sapphire Tri-x 290 is igen jó lett, nem nagyon találok benne kivetnivalót a 2 év garin kívül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák