Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz kecskebégető #13 üzenetére

    Miért nem lesz?

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz kecskebégető #16 üzenetére

    Ez az, amikor valaki továbbad olyan hírt, amit olyantól hallott, aki már látott olyat aki olvasta hogy valaki hallotta hogy valamerre írták hogy olvasta hogy látta...

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz kecskebégető #27 üzenetére

    Senki sem beszélt olyanról, hogy nem lenne többet Nokia okostelefon, sőt! A Microsoft valószínűleg magát a márkát aligha fogja kikukázni, elvégre a mobilpiacon nagy múlttal rendelkező, ma is jól csengő névről van szó. Okostelefont ugyan csak a kisebbség vesz tőlük, de a hagyományos telefonok piacán nagyágyúnak számítanak. A Microsoft hülye lenne ezt felszámolni, mikor nekik meg pont a Windows Phone felfuttatása a céljuk. Személy szerint remélem, hogy a WP kiforrja magát, és újra lehet Nokia telefonom, több, mint 10 év Nokia használat után nem szívesen pártoltam el tőlük, de ideje volt okostelefont venni, és a WP8-at nem éreztem még késznek arra, hogy a felhasználója legyek.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz #06658560 #30 üzenetére

    A Microsoft és a Nokia öt évre kötött megállapodásának értelmében a finn gyártó 2014 második feléig kizárólag Windows Phone készülékekkel lehet jelen az okostelefonok piacán, ám ezt követően a szerződéses feltételek újratárgyalásra kerülnek. A The New York Times értesülései szerint az okostelefonok piacán mindössze 3 százalékos részesedéssel bíró Nokia már a Microsoft Surface telefonos projektjének kipattanásakor megkezdte az Android-alapú Lumia modellek fejlesztését, ahol nem maga az operációs rendszer átültetése, hanem az egyedi felület és szolgáltatások létrehozása jelentett komoly kihívást.

    edward2: A sok megapixeles Nokia telefonokról elhiszem, hogy kielégítik az átlagember igényeit, de egy sima 5-10Mp-s mobilkamera nem. Lehet vele bohóckodni, lehet vele viszonylag szép képeket csinálni, de megette a fene az egészet, ha zoomolni akarsz. márpedig akarsz, bárhova mész. A Nokia 1020 és a 808 sem képes optikai zoomra, de a nagy felbontású optika miatt veszteségmentesen tudsz ráközelíteni a témára, amit persze alacsonyabb felbontáson mentesz el - illetve nem is kell feltétlenül, az akkora felbontás, hogy monitoron sem szúrod ki, hogy csak digitális nagyítás van. Én abszolút átlagos igényű vagyok egyelőre ilyen téren, mivel nem értek a látványos fotózáshoz, mégsem érem be a digitális zoommal. A fényképezőm többi extrája már csak hab a tortán, amivel el tudok bohóckodni, tanulgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz tabu3x #34 üzenetére

    Ilyet sehol nem írnak, hogy elhagynák a márkanevet. Hagyományos telefonok piacát meg ne becsüld le, rengeteget adnak el belőlük, és abban a Nokia mondhatni egyeduralkodó. A szabadalmakat pedig nem megvette.

    "További 1,65 milliárd eurórért a Microsoft 10 éves nem kizárólagos jogot szerez a Nokia szabadalmi portfóliójának használatához, valamint külön összegeket fizet majd a Nokia HERE platformjának 4 éves nem kizárólagos licenceléséért."

    Ha még nem esett volna le, tudok a Microsoft-Nokia üzletről, én is olvasok Mobilarénát.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz edward2 #41 üzenetére

    Nem, nem hiszem el. Lehet, hogy nektek elég, de nekem, és még sokaknak nem. Világ életemben használtam a zoomot a legalapabb kompakt gépeken is, már amin volt optikai. A levagdosás nem opció, hanem igénytelen barkácsolás. Az, hogy egy 5-8Mp-s (10Mp fölött csak drága telefonok vannak) képet körbevágsz, igen távol áll attól, hogy van egy 16Mp-s fényképed 10-20x zoommal. Nem kell profi fotósnak lenned, hogy igényed legyen az optikai zoomra. Ez jókora kékeres *ság, hogy egy jó fotós bármivel csinál jó képet. Vannak dolgok, amiknek egész egyszerűen gátat szab a technika. Nézegess alsókategóriás telefonteszteket itt a Mobilarénán, azokkal egy fotós sem fog álleejtős képet csinálni. Az érzék, tehetség, meg a jókor, jó helyen meglátott téma még csak félsiker. Olyan műsornak meg nem szabad bedőlni, ami ugyanazzal az eszközzel fogható, mint a Családi titkok és a Barátok közt.
    Azt már nem is említem, hogy a telefonok igen jelentős része a szürkületi fényben elvérzik.
    De nem akarlak meggyőzni, kinek mire van, vagy nincs igénye. A beégett fényes részeknek is megvan a maguk szépsége.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz ROBOTER #45 üzenetére

    Nem csak a zoomról van szó. Csak a legtöbb a képminőség terén sem jeleskedik, vannak, amikkel egész egyszerűen nem lehet szép képet csinálni. Az esti képeknél is az összes elvérzik. Nem vagyok elégedetlen az SIII Minim képességeivel, jó, ha kéznél van valamit gyorsan lefotózni, értelmes képeket készít, de ha elmegyek valahova, ahol tudok fotózni, oda fényképezőt viszek. Buliba, koncertre nyilván nem, de kirándulni, tájat fotózni csak azt.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz edward2 #50 üzenetére

    Te tipikusan az az ember vagy aki azt hiszi ért az olvasáshoz. Ki beszélt arról, hogy profi, meg bridge együtt? Sose mondtam, hogy értek a fotózáshoz, egyszerűen csak több az igényem, mint amit egy mobil nyújtani tud. Nekem lényeges az optikai zoom, többet ér, mintha körbevágom a témát gépen, attól nem hozom közelebb. Jó, a komolyabb Nokia telefonok lényegében ezt csinálják, csak ott az alapanyag 38 meg 41Mp, van miből dolgozni. De te csak croppold az 5 meg 8 Mp-s fotóidat.
    Szóval szerinted bridge-t csak egy hülye használ, az önjelölt fotóművész? Olcsó kompaktot nyilván nem veszünk, drága dSLR-ért vagy nem akarunk, vagy nem is tudunk egy zsák pénzt adni. Nem akarunk, mert nem vagyunk profi fotósok, hogy behozza az árát, meg nem is értünk annyira hozzá, marad a drágább kompakt, vagy a bridge. Kompakttal nekem az a bajom, hogy kis fing az egész készülék, még megfogni sem lehet rendesen, drágábbaknál magával a tudással papíron már nincs gond. Egy bridge-t kézbe tudsz venni, tud mindent, ami viszonylag kevés pénzből elég egy átlagembernek, és elég sokat tud ahhoz, hogy ha kedvet kap hozzá, tudjon kísérletezgetni. Emellett maga a készülék kialakítása jobb a kompaktnál, méretesebb, de legalább stabilan meg tudod fogni, jó az családi fotózásnál is. Kompakt helyett én ezért szavazok a bridge-re. És az most mindegy, hogy drágább kompakt vagy bridge, szebb képeket csinál, este is használható. És mondhatsz bármit, a zoom fontos a legtöbb embernek, csak sokuk azt se tudja, mi az az optikai meg digitális zoom. Így volt létjogosultsága az optikai zoom nélküli kompaktoknak is, mikor pár ezressel többért volt optikais is. Croppolni az átlag felhasználó meg nem fog, a legtöbb ember gépén az oprendszer beépített képnézegetője van, az meg csak nézni elég. A profi fotóst hagyjuk most - bár hozzátenném, nem lesz profi attól senki, hogy vesz egy drága dSLR-t meg hozzá egy valagnyi különféle objektívet, meg amatőr is vehet ilyet, ha van rá pénze.
    Én kb. egy hét eltéréssel vettem telefont és fényképezőt, és bár nem rosszak a telefon képei (nappal), nem bántam meg, hogy van mellé teljes értékű fényképező is.

    winhate: Ez egy rendkívül hasznos topik azoknak, akik elégedettek a mobilok fotós képességeivel. ;] Merthogy nem csak ők haladók, de a gépeik is, a szép havasi tájkép pl. Canon EOS 450D-vel készült, az egy 150 ezres masina.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz edward2 #53 üzenetére

    Elmész kirándulni, és ott egy rézfaszú bagoly a fa tetején. Baszki, nem cserélgetünk objektívet, mert szó sincs dSLR-ről, meg többi százezres dolgokról. Mobilfotózás a téma, nem? Én a fényképezővel tudok fotót csinálni a rézfaszú bagolyról, te a mobillal csak távolit, vagy pixeles ráközelítettet.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák