Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Cifu #20 üzenetére

    1. véleményes a megítélése, ahogy én láttam, az esetek jó részében az NV/Intel fanboyok sírnak, hogy nincs eléggé felszopva a kedvenc márkájuk(pl. IntelliSense feljebb, hogy "AMD-t nem fikázta, hogy miért is nincs sugárkövetés az AMD kártyáknál," - egy kézen meg lehet számolni, összesen hány játék támogatja a techdemókon kívül, szerintem nem alap a fikázásra, havonta ennél több AAA játék jön ki, ami viszont nem támogatja, az indie-kről nem beszélve)

    2. ahhoz képest kb 0-ról úgy 5%-ra kúszott fel ez idő alatt az AMD szerverpiaci részesedése a sok "nem kapható" EPYC-es szervernek köszönhetően... most az hogy letarolja a piacot, az lehet véleményes, de ha abból indulok ki, hogy az NVidia VGA-k esetében a fanboyok 5-10%-os erőkülönbség esetén már a "földbe döngöli" meg "szétgyalázza" kifejezésekkel élnek, nem gondolom túl erősnek

    3. kétség kívül érződik AMD szimpátia, de akkor már nem csak Abu-n, hanem a többieken is, bár náluk kisebb mértékben(lehet persze, hogy csak az underdog-nak szurkolnak vagy a piaci versenynek).
    A kérdés nem ez, hanem hogy a tesztjeik professzionálisan vannak-e kivitelezve, és a konklúziókat az eredményekből vonják-e le, vagy az eredmények csak a konklúzió alátámasztására vannak? Én nem látok olyan ordító szakmaiatlanságot ami hiteltelenné tenné a teszteket. Az teljesen védhető, hogy nem tesztelnek DX9-10-zel, azok az API verziók mára elavultak, a DX11-gyel nem tesztelést nehezebb védeni, hisz arra jön a mai napig a játékok többsége. A DX12-re tesztelés meg megintcsak teljesen indokolt.

    4. ami nekem fáj errefelé.
    - nincsenek NV tesztek az RTX 2080 teszt óta, és Intelt is rég láttam utoljára... ennyire shitlisten lennének?
    - elemző cikkeket(nem technikai, inkább piaci) többségében külföldről vesznek át, így a forráscikk hitelességére vannak utalva, és a fordítás is lehetne pontosabb időnként - ilyen szinten szvsz Abu vagy Synthwave is tudna teljesíteni szerintem

    (#22) Duck663: alapvetően +1, nem sok valóban pártatlan tartalomkészítőt ismerek, talán leginkább Tech Jesus-ra(GN) illik a leírás, meg der8auer-re, esetleg még ide lehet venni Linus-t meg a HWunboxed-es srácokat.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz tom_tol #27 üzenetére

    Szerintem pedig nem, inkább a szemellenzős fanboyoknak, akik nem fogják fel, hogy attól hogy valaki nem szemellenzős NV vagy Intel fanboy, nem következik, hogy szemellenzős AMD-imádó, van a kettő között hely bőven. És persze vice versa is előfordul...
    Abu ugyan AMD szimpatizáns(nak tűnik, nem tudom, mi van a fejében), de messze van a szemellenzőstől.
    Komolyan, lassan már nem is Intel/NVidia fanboyok vannak, hanem anti-AMD(mintha ők lennének az ős-gonosz)... nevetséges, hogy mennyire a tömegpszichózis uralkodik!
    De most már tényleg kezdünk full offtopicba átmenni...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz koko52 #31 üzenetére

    Még szerencse, hogy a Bulldozer procik időszakának kivételével én még soha nem láttam olyat hogy az egyik gyártó minden terméke minden szinten rosszabb vétel lenne a direkt ellenfelénél, így nem tartom érvényesnek a felvetésed.
    OK, az AMD csődközelben feladta az abszolút csúcskategóriát, de CPU fronton már ott is versenyez, és ha minden igaz, még idén VGA-ban is visszaszáll a versenybe - kíváncsian várom, mekkora sikerrel(még ha esélytelen is hogy én valaha abszolút top CPU-t vagy VGA-t akarjak venni).
    Középkategóriában és az alatt meg eddig is versenyképes volt bang4buck-ban - az más kérdés, hogy mivel mostanság több a bang, a buck is feljebb kúszik, és már nem csak budget-buy király az AMD.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Alogonomus #32 üzenetére

    Röhögni fogsz, de az említett oldalak nem Patreonból élnek főleg(GamersNexus Steve úgy rémlik magyarázta is a struktúrát valamelyik FAQ videójában), hanem van mindnek saját webshopja saját merch-el. Szerintem PH!-s pólóknak/kapucnis mackóknak is lenne/lehetne egy szolid piaca, amiből valamilyen szinten finanszírozható lenne a dolog.

    szerk.: No, le lehet nyugodni, van új Abu cikk :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Cifu #38 üzenetére

    Gondolom, ő még a 2080Ti tesztekből emlékszik az RTX teljesítményre... azért mire a Super-ek kijöttek, az új driverekkel sokat javult a helyzet...
    Ami nem változott, hogy per pillanat nincs olyan játék, ami engem érdekelne és támogat RT-t - többek között épp ezért szavaztam az RX5700XT-re az RTX2070S helyett - bár ha akkor tudtam volna azt is, hogy mennyit és milyen hosszan fogok szívni a Navi drivertámogatásával, lehet hogy nem így döntök, de abból indultam ki, hogy az RX480Nitro-val nulla gondom volt driveresen...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz antikomcsi #41 üzenetére

    Na igen, ha az ~5 támogatott játék egyikével játszol...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Busterftw #67 üzenetére

    Az is marha aki CPU limites körülmények közt tesztel VGA-t... VGA limitet meg már egy R5 3600-nál is simán elő lehet állítani akár 2080Ti-re is, feketemágia nélkül is, még a 2700X is sok hozzá...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Sinesol #71 üzenetére

    "az az alapvetés, hogy alárakom azt, ami a leginkább kihajtja." Nem, nem az, sőt soha nem is volt ez az alapvetés, max ott ahol az a kérdés hogy a havi zsebpénzből BMW vagy Merci legyen-e... ha már hívni akarod valahogy, akkor ez az ideális eset("best case").
    A PC gamerek túlnyomó többsége új i9-et vagy R9-et nem lát, max évek után apróról, 2080 dettó. A kiegyensúlyozott konfig is ritka mint a fehér holló, a konfigok többsége általában VGA-heavy, vagy mert egy régi proci mellé veszi az illető az n-edik VGA-t, vagy mert eleve tudja, hogy játékban a legtöbb esetben a VGA sokkal többet számít mint a CPU. Kompetitív FPS-gamerek sokkal kevesebben vannak az egész gamertársadalomhoz képest, mint azt szeretik gondolni magukról.

    Úgy csináltok itt páran, mintha a 9900K meg a 2080Ti tömegtermék lenne... hát nem az, nagyon nem, még rétegtermék szintet is alulról karcolja a 0.5-1%-os piaci elterjedtségével, azokról nem is szólva, akinek a kettő egyszerre van meg.
    Ezért egy 9900K+2080Ti teszt még az itteni HC gamerek közül is csak tán ha egy tucatnak releváns infó...
    Az emberek többsége jobb esetben is sweet spotban vásárol(jelenleg kb RX5700XT - RTX 2070Super szintje, illetve R5 3600 / i5 9600K), de inkább budget-ben, még nálunk nyugatabbra is, ott se mindenki Linus Sebastian, hogy 40e USD-t költsön gépre.

    Arról meg, hogy mi hajt ki mit, már évek óta nem készülnek tesztek - régen ilyenek voltak a CPU-VGA párválasztók. Hiszed vagy sem, nem feltétlenül van szükség a legerősebb CPU-ra alegerősebb VGA kihajtásához, de persze a megfelelő tesztek híján pro és kontra is csak találgatni tudunk.
    Persze, érdekes látni a frametime-okat, meg a 1% és 0,1% low-kat, de ha van átlag 70 fps-em mondjuk a 48-72Hz-es Freesync monitoromon, akkor pont leszarom, hogy az 0,1% low az 49 vagy 55 fps, de igazából a 30-at is, 1 órából 3 sec-ig kibírom, esetleg visszább veszek valamelyik beállításból ha nagyon zavar, manapság már alig van látható különbség a High/Very High/Ultra közt, illetve szinte mindig van GPU-killer setting(AA/Hairworks/RTX), amit kilőve/visszább véve javítani lehet.
    CPU limitet van olyan játék, ahol nem lehet kiküszöbölni teljesen, azért a többségnél ki lehet, és nem is olyan bonyolult, csak fel kell tenni ultrára a grafikát meg feltolni a felbontást(pl . AC Odyssey-ben szükség is van rá, elég rusnya spatial ditheringet tud produkálni, ha nem állítod a skálázást 100% fölé).
    A jövőállóságról meg annyit, hogy tipikusan nem paraméter a high-end hardverek esetében, mert gyakran sokkal gyorsabban vannak cserélve, mint a közép és alsó kategóriások, ha kijön az új széria...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Sinesol #75 üzenetére

    Persze, nálam is alap, hogy a PH! teszteken kívül megnézem a Gamers Nexust, Linusékat, a HardwareUnboxed-ot, meg elolvasom az AnandTech, Guru3D meg néha a TPU teszteket is, és ezekből együttesen alakítok ki egy véleményt - ha elég jó lenne a németem, még a Computerbase felé is elnéznék.
    Ettől még az itteni tesztek is korrektek, csak épp mást néznek mint a külföldiek, de ez nekem jó is olyan szempontból, hogy így hozzáadott értéket jelent a külföldi tesztekhez, nem csak ugyanaz magyarul(mondjuk elég jól tudok angolul ahhoz, hogy pusztán a magyar nyelv semmi pluszt ne jelentsen nekem).
    Egyébként meg egyre többször nézem meg az iPon-on is a teszteket, kezdenek egyre jobbak lenni, tehát lassan elmúlóban a magyar monopólium...

    "Megjegyzem amugy a 2080 is cpu limites a 2700x-el. " Ez így önmagában nem mond semmit... milyen alkalmazásban? milyen beállításokkal? CS:GO-ra elhiszem, AC Odyssey-re még véletlenül sem...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz himpike #78 üzenetére

    Nem tudom, ez a mondanivalóm melyik részére volt válasz, de az öregedés nem jó kifogás... Én se vagyok mai gyerek már, jó 30 éve hogy először játszottam videojátékkal, de a kedvenc játékaimba a mai napig több 100 órát bele bírok rakni: Witcher3, Elder Scrolls sorozat, FIFA széria, XCOM, World of Warships(az egyetlen multi amit valaha 1-2 óránál tovább bírtam tolni), Spiderman, ETS2, ATS, Transport Fever 1-2... a mai napig vannak jó játékok, nem igaz, hogy nincsenek, az öregedéssel maximum a prioritások változnak kissé, esetleg az elvárások lesznek irreálisak: a Diablo 4-től ne várd azt a "Wow faktort", mint amit a korszakalkotó első résztől kaptál... szóval nem értünk egyet ebben.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz himpike #82 üzenetére

    Spiderman másfél éves, FIFA20, Transport Fever 2 fél éves, ETS2/ATS folyamatosan bővül, WoWs meg szolgáltatásként megy... tekintve hogy egy normális játék kifejlesztése 3-4 év, ezek egész újak, idén pedig sokat várok a Vampire Bloodlines2-től meg a Cyberpunk-tól.
    Nem az új játékaim,at soroltam fel, hanem azokat, amikbe több mint 100 órát beletettem - az utolsó FIFA Managerbe vagy 1500-at, de az tényleg régi, 2013-as kiadás. Szívesen játszanék még a Mechwarrior 5-tel, csak bojkottálom az Epic shop-ot.
    A 30-on én is kicsivel túl vagyok, az a videojátékokkal töltött idő... ezzel együtt ismerek huszonévest akit teljesen hidegen hagy a videojáték, meg ötvenest aki izomból tolja - nem korfüggő szvsz, hanem érdeklődés és élethelyzet függő(pl kispapák/kismamák kétlem hogy sokat játszanának PC-n vagy konzolon).

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz himpike #84 üzenetére

    Nem minden jó játék eredeti ötlet, van ami egy régi alapötlet finomítása, de pl a Spiderman nem sorozatjáték, vagyaz eredeti(bb) játékok közül ott van a Hellblade: Senua's Sacrifice, esetleg a legutolsó God of War, vagy a Death Stranding(bár az sokak szerint nagyon vacak) esetleg a Last of Us, a Detroit : Become Human vagy a Horizon: Zero Dawn esetleg a Zelda: Breath of the Wild... nem csak PC van a világon...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz himpike #86 üzenetére

    Miért, van olyan, aki 1 játékért egy PS4 árának(én 60e-ért vettem újonnan Slim kiszerelésben) többszörösébe kerülő videókártyát vesz(kb. mindenki, aki a DXR-ért vett RTX kártyát), ahogy a VGA úgy a konzol is jó lesz a többi játék futtatására is(én pl. konkrétan sajnálom, hogy az AC: Odyssey-t nem PS4-re hanem PC-re vettem meg, a FIFA20-at dettó)...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz himpike #88 üzenetére

    Ez esetben igazad lehet, és neked valóban kidobitt idő/pénz a dolog.
    Alapvetően a játék elsődleges praktikus előnye az lenne, hogy - tartalomtól és stílustól függően, persze - felpezsdít vagy relaxál, így felkészítve az agyat az egyéb tennivalókra. Ha neked ezt a funkciót nem tölti be, akkor valóban nem fontos erőltetni... van keresztrejtvény is a világon, meg zene, film, könyv, sport, stb. ...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák