Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #246 üzenetére

    "A mozi nem fejlődik, ugyanúgy FHD közeli felbontású, 2D-s 24p-s filmek lesznek 30 év múlva is."

    E tekintetben rendhagyó módon optimista vagyok, hogy nem feltétlenül lesz így.
    Szerintem már akár egy évtizeden belül is egész sokan felhagynak majd apránként a prekoncepciós makacsságaikkal, amikkel most bőszen dobálóznak (most még divatosan, de a divat mindig változik, főleg azok körében, akik objektív tényként kezelik a szubjektív véleményeket), hogy "a mozi az szigorúan csakis 24fps celluloid lehet, különben inkább felvágom az ereim, mint hogy filmet forgassak/nézzek", illetve anyagi-, és egyéb értelemben is rohamosan egyre hozzáférhetőbbek, illetve több szituációban is használhatóak lesznek a >=4k felbontás mellett is >=48fps digitális kamerák, amik elég szépen ki tudják majd elégíteni az UHD+HDR és később akár HFR tartalmak nyersanyag igényeit (fogyasztói oldalon a TV-k már ma itt vannak, és szerintem a mozikba is jönnek, akkor is ha évekig nem tervezik kihasználni az ilyen irányú funkcióikat, de egyéb szempontokból is az új szabványokkal is kompatibilis eszközöket szereznek be, ahogy a régiek amortizálódnak), a második évtizedben elkezdhet szélesebb közben is megszokottá, rendszeressé válni, a harmadikban pedig passzív módon is elkezdi kiszorítani a régi technológia támogatottságát az, hogy nyugdíjba(/sírba), vagy szemétdombra mennek a hozzáértő emberek és minőségi analóg felszerelések (akiknek, illetve amiket van értelme használni még egy darabig), az őket leváltó "fiatalságnak" pedig könnyű lesz eladni az akkorra már nagyobb számban gyártott digitális felszereléseket. Persze lehet, hogy még 2032-ben is lesz, aki VHS-re akar master-elni egy youtube-ra szánt videót a "feeling" miatt (és felőlem csinálhatja is, ha értelmét látja), de nem ez lesz a meghatározó (ugyan úgy, ahogy ma is lehet készíteni szürkeárnyalatos filmet, de pusztán ettől a ténytől még kevesen riadnak vissza színes filmek készítésétől).

    Bár ez tényleg optimista nézet, sok minden közbeszólhat.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák