Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Dare2Live #604 üzenetére

    Szerintem ez még kicsit utópia. Az, hogy szimultán enkódol egy videokártya, még nem jelenti, hogy átveszi a CPU szerepét és fordítva. Eddig is tudtak ilyet, csak fejlődnek. A szerverekben elengedhetetlen marad a CPU és nem egy buta, hanem egy erősebb, így itt talán nincs is értelme ennek. Nézd meg, milyen VGA-kkal adják a szervereket... A szuperszámítógépekben is a bődületes számítási teljesítmény a lényeg legtöbb esetben, oda is felesleges keverni a gyártóknak a dolgokat. Ráadásul fürtözni is kellene és meg kell oldani a cluster-ekben pl. a memóriakezelést, stb. Ha ki is jön egy CPU-GPU központi egység, akkor az nem a teljes piacot fogja lefedni, érdekelni, így teljesen bizonyosan nem váltja le a mostani felállást, ráadásul a ködös nyilatkozatokból ítélve ez nem is mostanában lesz.

    Chaser: Nekem is van/volt HD 2600XT-m, de sose vágytam 8800GT-re :DDD Meg voltam elégedve vele és most a 3850-nel is így vagyok. Ettől még tudom, mi az a teljesítmény... :DD Bár az is igaz, hogy azért nmert kijött a 4850, még a 8800GT tualjok jó ideig élvezhetik ezt a teljesítményt csere nélkül, nem kell rögtön cserélni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák