Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    válasz rudi #11 üzenetére

    Igen, valami hasonlót tapasztaltam én is. A januárban vett Acer Aspire 57380ZG notim most 15.000 fttal többe kerül a legolcsóbb helyen is, holott, T4400-as, hd4570, semmi extra. Nem sokkal később megjelentek a corei3-as utódok, hd5470-el, meg corei5-ösök hd5650-el. Alig kerültek többe. 1-2 hónap alatt az utódmodellek szinte eltűntek (corei5 +hd5650 szinte alig volt egy rövid ideig), csak a leggyengébb kivitelek maradtak, az előd T4xxx/T6xxx modellek meg szépen megdrágultak, de továbbra is elérhetők teljes kínálatban.

    Nekem az a gyanúm, hogy pl Acer is úgy döntött (és pár másik gyártó, és ezért nem véletlen hogy kifutattak egyszer csak a corei3-5 szériás viszonlyag kedvező árú gépek), hogy a corei procikat feljebb tolja, inkább magasabb árkategóriás gépekbe szereli, ne vigye a nép a mezei, kedvező árú Aspire 5740 szériában....mivel a T6xxx és T4xxx is tökéletesen elegendőek ezekbe a gépekbe.

    A fent említett Aspire 5740, corei5, hd5650 1gb, 4gb ddr3, win7 home premiummal volt 186.000 bruttó. Nagyon jó vételnek számított. Mára csak 3d kijelzős verzióban van ezzel a felszereltséggek 230.000 körül....

Új hozzászólás Aktív témák