Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulli

    újonc

    válasz biker #2619 üzenetére

    Értem. Nekem sajnos a sérvműtét után rögtön a stabilizáció következne, amit ma ismét nyomatékosan elmondott az orvos. Azt hiszem, azzal, hogy nem rögtön stabilizációs lett a dologból, az csak azért van, mert igyekszik egy esélyt adni, hátha így is menni fog.
    Viszont a deréktáji után most támad a nyaki szakaszon lévő gerincsérvem is, úgyhogy beutalt a doki MRI-re sürgősséggel.:(

    Nehezen tudom mondani, h fel a fejjel, bár gondolom az optimizmus csak segít(ene)...

    Úgy gondolod, hogy az egyoldalú terhelés (legyen az túlterhelés vagy túlzottan mozgásszegény életmódból adód ""elkopás") mellett a lelki, pszichoszomatikus tényezők is szerepet játszanak az állapot romlásában?

    A kialakulásában nyilván kevésbé mérhető ez, mert az életmódon, az életkörülményeken túl vannak genetikai meghatározottságok is (pl. Scheuermann-kór stb.), de a romlásban szerintem van szerepe. Mostanában olvastam egy cikket a Természet Világában, ami azért nem mondható bulvár orgánumnak, a betegségek pszichés hátteréről. Azaz nem vagyok valamiféle ezoterikus, new ages nem tudom mi, de én azt érzem, h lehet ebben valami. Nem volt könnyű 15 évem az utóbbi, úgyhogy okom van rá vastagon, h ilyen állapotban legyek...:(

    Tulli

    [ Szerkesztve ]

    http://balkanigerle.wordpress.com/

Új hozzászólás Aktív témák