Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GalaHU

    őstag

    válasz HoldChore #50 üzenetére

    Szimplán rossz irányba indultál el, ha flow meg a g-sync lett volna a cél.

    Én egy 3080-assal tolom LG C9 TV-n, a kettő együtt nem volt annyi mint ez a 3090-es szörnyeteg, de vidáman duruzsol a g-sync. Ugyan javarészt csak szimezek a PC-men (10700k) de mindent Ultrára húzva az Assetto Corsa Competicione is háromszámjegyű fps-eket hoz a rajt kivételével, a Flight Sim meg szinte végig 60 a bug-os részektől eltekintve. A promóba kapott WatchDogs is bőven 70-90fps-eket tud, sugárkövetve 50-60. Neked a 10900-al pláne jobbnak kéne lenni...

    Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

  • g@norbert

    aktív tag

    válasz HoldChore #50 üzenetére

    Köszönöm szépen a hozzászólásodat, értékelem az őszinte mondataidat !
    Sokkal több embernek kellene bevállalni hozzád hasonlóan az őszinte véleményét az általa vásárolt vga teljesítményéről, ha már ilyen drágán veszi meg a videokártyáját, mert én szinte csak azt vettem észre, hogy aki már 3080at vesz, (nem egy 3090es kártyát mint te) az már az elégedett kategóriát képviseli, és 4k felbontáson játszik.
    Mindezt gondolom azért, mert nem akarják bevallani maguknak, (tisztelet a továbbiakban leírtak miatt is a kivételnek) hogy kompromisszummentese 4k játékra sajnos nem elég az igenqurvadrágánmegvásárolt 3080as kari 🤣🤣 🦾🦾🦾
    Természetesen ezek az emberek idáig a sokszázhertzes monitoraikra esküdtek, sőt majdnem szinte igénytelennek tartották azokat, akik nem ilyen monitort használnak... 🤣🤣🤮🤮
    Most már bezzeg ezek a (le)építő hsz-ek természetesen eltüntek ugye, mivel már nekik sem úgy döcög az a bizonyos sugárkövetéses mosógép 🤣🤣
    Jelenleg a fejletlen, illetve nem optimalizált, és indokolatlanul méregdrága hardverek miatt az rt a játékosoknak nem csak a pénztárcájának az ellensége lett, hanem az idegrendszerüké is, a sok kis egymást követő agyi infarktus miatt, amit kapnak rendszeresen amikor beesik az fps 25 alá, és szaggatni kezd🤣és közben párhuzamosan beugrik az eufória emléke, a győzelem íze, az izgalom a vásárlás pillanatában, többszázezret kiadva 🤣🤣
    A másik kedvencem volt a hardverkomponensek fogyasztásának a minimalizálása utáni elképesztő vágy, illetve irány volt, sőt szinte trend szintre emelkedett, most ebbel a témában is hirtelen nagy lett a kuss, mivel ezek az új hardverkomponensek nem a kevés étvágyukról híresek, pont az ellenkezője az igaz, nagyon nagy a fogyasztásuk. 🤣🤣🤮🤮💪
    Ott volt még a táphiszti is ugye, amikor mindenkinek az lett harsogva hogy teljesen felesleges venni 850watt, vagy nagyobb tápot egy egszerű egykártyás gamer konfigba, inkább vegyél egy gold-platinum 600wattos tápot mert az mennyire bőven elég, és nem is lesz nagyobbra szükség, most meg egy 860as minőségi táppal sz@rb@n van az ember egy 3090 mellet🤣🤣
    Ez úton szeretném a sok leoltó embernek azt üzenni, hogy nem mindegy hogy anyagilag ( a pénzre gondolok most, HUF 🤣 ) mennyiért éred el azt a tetves 60fps-t a monitorodon, csak én nem szeretnék milliókat költeni 🤣🤣
    Ugyan az a célunk, játszani, csak én full hd felbontás alatt 60fps-el, nem szeretnék 4k felbontás mellett olthatatlan vágyat érezni a 60 fps elérésére úgy, hogy a többszázezer forint értékű frissen, ropogósan, és újonnan megvásárolt hardver köszönőviszonyban sincs a kompromisszummentes 4k élményhez rt használatával 🤣 🤣
    Nekem egyáltalán nem ér ennyit ez az egész, van akinek igen, és evvel nincs is semmi baj👍
    Be kell vállalni ha csalódás éri az embert, és meg is kell osztani a tapasztalatokat, mert pont egy ilyen érdeklődésű közösségben ezek a tapasztalatok aranyat érnek, és ezeket illő volna megosztani egymással, a többi versenyzővel is, ha már így hozta a sors, és ezt dobta a gép.
    Ne kelljen már mindenkinek megvenni méregdrágán a terpentínt a beteg lovának, mindezt a jóindulatú szomszéd ajánlására, hogy mindenkinek a lova feldobja a talpát, mert utólag kiderűl, hogy a szomszédéval is pontosan ez történt, az övé is kinyiffant🤣🤣

    Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

  • szaszyka

    senior tag

    válasz HoldChore #50 üzenetére

    Mi az konnektor/elosztórengeteg ott a falon?! :Y

    Lenovo Thinkpad X220 :D

  • tegbashar

    tag

    válasz HoldChore #50 üzenetére

    Nem teljesen értem, hogy mi a gond nálad, de az alábbiak miatt valószínűleg csak valami beállítási problémád van.
    Tegnap raktam össze egy 10600k+3060ti rendszert, amit a tulaj 49'LG nanocell tv(igen, nem elírás)-vel használ. Ami ugye sajnos freesync-es.

    Horizon-al kipróbáltuk mit tud. A játék induláskor (kb 10 perc alatt) felmérte a rendszert és 1280*1024 felbontáson maximális beállításokat ajánlott.

    20-25 perc röhögés után felcsúszkáztam 4k-ra és minimumra tettem AA-t, lecsaptam a vsyncet. Más beállításon nem változtattam. Sok türelmem nem volt a próbálgatáshoz, de kb negyed óra alatt egyszer sem volt olyan, hogy 70 fps-alá esett volna.
    Nagyon szép volt a látvány, de mikor a TV-n a tulaj bekapcsolta a HDR-t a TV-n akkor azt hittem lehidalok, akkora javulást hozott.

    Hangsúlyozom, nem nevezném tesztnek ezt a manővert, magam nem vagyok FPS örült gamer. Bár itt követem a teszteket, ennél több tapasztalatom nincs a témában.

    Ami számomra a lényeg, most hívott a tulaj, egész este tolta, FPS kicsit sem esett visszább, elégedett.
    És ez a 3060ti ~180k körüli áron lett véve, szerintem éri a pénzt.

  • wolfman

    veterán

    válasz HoldChore #50 üzenetére

    'Szerintem ezeket a kártyákat nem tudták normálisan kifejleszteni határidőre de mindenképpen ki kellett adniuk.'

    Engem addig érdekeltek ezek a kártyák, vagyis generáció, amíg meg nem láttam a fogyasztási mutatókat. Egyértelműen kiderül, hogy minimális RT fejlesztés volt csak, minden egyéb pluszt nyers erőből oldottak meg. Lehet a mondani legerősebb kártya család, de ezt nem előremutató technológiai megoldásokkal vagy fejlesztésekkel érték el, hanem odatekerték neki a fogyasztást, kapott nagyobb hűtést is, aztán lám, jött is némi FPS plusz. Ha ugyan azon TDP mellett művelné a 3090-es amit tud, mint az 1080, akkor a szívemre ereszteném a kalapomat, de így igazából nevetséges. Aztán mégis mindenki rá van cuppanva.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • Robitrix

    senior tag

    válasz HoldChore #50 üzenetére

    Lőrinc te vagy az????? Nem tudtam, hogy játszol is. Azt hittem csak állami pályázatokon indulással töltöd az idődet. :)

  • HoldChore

    tag

    válasz HoldChore #50 üzenetére

    Visszatértem javítást kiadni az irományomhoz. Gyanús volt, hogy a segédprogramok szerint is csak 50-55 fokos volt a kártya, pedig 100%-on ment és az órajelek is gyári adatokat mutattak. De este elkezdtem próbálgatni és a kártya gyári programján van egy AI Scan gomb. Ezt először nem nyomtam meg, mert azt írta 10 percig fog keresgélni. Hozzátartozik, hogy a program semelyik gombja nem működik láthatóan. (Save, load, default) Na scannelés után feléledt a kártya. 1710 Mhz-ról felment 1905-ig is, a MEM sebesség duplája lett. RDR2 fps azonnal 35-ről 55-60-ra ugrott sztream alatt. Hurrá ! Viszont szintén azonnal égett szag és forró levegő jött a házból. A kártya 70-73 fokon ment a ventik pedig 100% zúgtak. Jól be is szartam, de aztán arra gondoltam, hogy talán most égnek le az alkatrészekről a szerelési dolgok, festék beég stb. Füst nem jött :) A szobát 10 perc alatt befűtötte a gép, néha be kell engedjek hideg levegőt. A kártya egyben maradt, így már valóban hozza a teljesítményt. Csak meg kell szokjam, hogy a lábamnál egy hősugárzó lett. A táp programja szerint a rendszer 570 Wattot vett fel, ebből a kártya 370-et kb. A 2 nagy TV szintén 200-at kb. Szóval a fűtés megoldva. Elnézést kérek azoktól, akik az első írásom miatt nem vettek 3090-es kártyát, mert bénáztam. Így már nyugodtan tudom ajánlani, tényleg nagyon erős. Persze nekem kizárólag az RDR2 program 4K-s futtatása volt a célom, full grafikán. A többi játékprogram gépigénye ennek nyomába sem ér, így azokra gyengébb kártya is jó lehet. Még annyit, hogy egyelőre nem tudom visszaállítani az alapórajeleket a kártya programjával, így ennek megtanulása a következő napok feladata. :) Mondjuk nincs vész, mert állítgatja magát. most épp csak 75 wattot eszik.

    "Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

  • hahakocka

    senior tag

    válasz HoldChore #50 üzenetére

    Holnap a CES en elvileg a pletykák szerint egy 6950 XT t is akár bejelenthetnek és a 6700-6700xt a 3060-3060ti ellenfeleit 12 GB rammal.

Új hozzászólás Aktív témák