Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    Magyarázok egy kis NV-s meg aktuális VGA-s helyzetes bizit. Tuti NV fannak tartanak majd egyesek emiatt (tegyék), de mások talán tisztábban látnak majd.

    Az egész szerintem ott kezdődött, hogy a G80 vs R600 csatában az AMD feladta az abszolút csúcskategóriát, tehát játékokban nem nagyon volt ellenfele a 8800 GTX/Ultra duónak, az R600 is baromi sokat (fél évet) késett hozzájuk képest. Erre kaptuk aztán a Harmatos középkategóriás GeForce 8-akat és HD 2000-eket. Emlékezzetek csak vissza, mekkora sláger volt úgy egy éve a 8800 GTS 320 MB. Ezzel nagyjából meg is volt a bevezetés.

    Tavaly ősszel aztán megkaptuk a pihenőkört, amikor a gyártók nem akartak/tudtak új architektúrát mutatni, hanem az addigit csiszolták. A GF8800 GT meg a HD 38x0-ek olyan helyzetet teremtett, amiről mindenki (na jó, korábbi 8800 és HD 2900 tulajok nem) álmodott. Jött a HD 2600 és GF 8600 után két olyan középhategóriás (vagy annak nevezett) VGA, ami tényleg jó volt játékra is, az előző év csúcsmodelljei (8800 GTX, HD2900XT) nyakára lihegett, sőt! Ami még szokatlan jóság volt, hogy a 8800 GT és a 38x0 szinte egyszerre a piacon volt. Ez volt nagyjából az első kör.

    Gondolom, senki sem vitatja, hogy a 8800 GT gyorsabb mint a 38x0-ek? Ez megint azt hozta, hogy a múlt őszi pihenőkörben az NV egyedül uralta a felső régiót. Hiába hajtotta nekünk az NV embere, hogy most nem az AMD-vel versenyeznek, hanem állva akarják hagyni őket, nagyon jól tudtuk, hogy a 8800 GT fölött most arra megy ki a játék, hogy a legtöbb pénzt kiszedjük a vásárlókból. Egyértelműen így született az alig gyorsabb, de jó drága 8800 GTS. Most meg kaptuk a képünkbe a 9800 GTX-et, aminek a megvásárlásához jó dilisnek kell lenni. DE!!! Ettől függetlenül a 9800 GTX-re rá lehet sütni azt a PR bélyeget, hogy a "leggyorsabb szóló VGA, ami ellen a konkurens nem tud hasonlót felmutatni". Persze, ezt rámondhatták volna a 8800 GTS-re és a 8800 GT-re is akár. Szerintem most elsősorban azért kellett a 9800 GTX, hogy a 8800 GT vásárlókat feljebb csalogassák. Nézzétek meg a hozzászólásokat, mindenki azt irogatja, hogy akkor nem 9800 GTX-et, hanem 8800 GTS-t vesz, holott a 8800 GT sokkal értelmesebb választás (jóval olcsóbb, alig lassabb) :)

    Külön választottam a dupla kártyás dolgokat. Kár, hogy most nem volt összesített táblázat a cikk végén. Abból látszott volna, hogy a 9600 GT SLI nagyjából olyan gyors mint a HD 3870 X2. Nyilvánvaló, hiszen a szóló 9600 GT meg a szóló HD 3870 szintjén van, párban miért lennének másképp? DE!!! bármi, ami kétkártyás/két GPU-s az szerintem jelenleg halott. Csak a tesztünkben szereplő, általánosan legnagyobb figyelmet kapó játékok közt is volt 4 olyan (CoD4, Crysis, CoH, WiC), amivel elszállt az X2 és írta fLeSs, hogy az SLI-vel legalább ennyi szívás van. Vajon mi a helyzet azokkal a gamekkel, amikre még ennyire sem gyúrják rá a drivert...? Mindemellett láttátok hogy milyen felbontásokkal mértünk és a 8800 GTS 512 MB hogy tartotta magát. Gondolom, sejtitek, hogy a 8800 GT sem lett volna sokkal rosszabb. Lényeg a lényeg, szerintem két GPU-s rendszert csak 3DMark rekordokhoz érdemes venni.

    Még valami: nem vitás, hogy a 9800 GX2 le lett szúrva ("azért nem hoztuk ki korábban mert a driverek meg az OEM-ek meg a blablablabla...") a HD 3870 X2 viszont nagyon jól sikerült. Ezért maxi lieszúrás jár az NV-nek és maxi gratula az AMD-nek! Most akkor mindkét banda nekiállhat vagy a még erősebb egy GPU-nak, vagy a rendes drivereknek vagy mindkettőnek.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák