Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz net84 #30438 üzenetére

    Ja, nem máshoz képest mondtam, hogy drága, hanem általában :D

    Apple-re nincs normális free csillagtérkép.
    A navija jól működik, de egy Maps mellé rakva nem csillog túl szépen.
    Apple Mail használhatatlan volt nekem (főleg az értesítésekkel volt baj). Gmail került fel. Gúgli chat is.
    Nem mondom, megszoktam, meg kialakítottam rá a workflow-kat, de egy droid sokkal jobban kézre áll.

    "Odafigyelést igényel, hogy a Google alkalmazások csak úgy szinkronizálnak, ha futnak"
    Mondjuk az első dolog, amit bármin kilövök, az a minden adat szinkronizálása :D

    2020-2022 használtam ájfont, (SE 2016) mellette a céges droid volt, nyilván némileg eltérő dolgokkal + corporate telefonmanagementtel súlyosbítva, amitől szétlassult (errefelé amiben csak 4-6GB RAM van, az megáll tőle, 8GB-os telón már megy).
    Melóhelyen több iPhone-t szereltem is, meg ehhez kapcsolódóan teszteltem is (kivéve amikor kiadtam valakinek, aki inkább szeretett volna telefont tesztelni), persze, konzisztens, meg minden, az az előnye. Meg a 6 év support.


    Mit csináltak a kollegák? :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Lenry

    nagyúr

    válasz net84 #30438 üzenetére

    a nyugodt délutánt felrázta egy hibabejelentés

    egy hete szabin vagyok. még két hétig szabin leszek. ennek megfelelően a ma délelőttömet az rázta fel, hogy rámírt az egyik manager a cégből, hogy
    - veszünk fel két gyakornokot, az egyik hétfőn kezd, kellene neki gép.
    - 1 HÓNAPJA mondom mindenkinek, hogy néhány hétig nem leszek, bármit akartok, azt még azelőtt mondjátok, mert utána nem érdekel.
    - akkor most mi lesz?
    - nem tudom (és kvára nem is érdekel)
    - de XY mondta, hogy vettél új gépeket, azok közül nem kaphatnának?
    - igen vettem, XY leendő gyakornokainak, mert ő SZÓLT IDŐBEN
    - csak most derült ki, hogy hétfőn kezd az új gyak.

    :W nem is értem, hogy hogy tud valaki meglepődni azon, hogy felvesz valakit. véletlenül?

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • totron

    addikt

    válasz net84 #30438 üzenetére

    Míg az iphone-ra jött az értesítés a hálózati felügyeleti sw-től
    Ez alatt mit értünk?

    Egészében is úgy igazságos az összevetés, ha revíziók, verziószámok, készüléktípusok szerepelnek, még ha általánosnak tűnik is 1-1 dili vagy tulajdonság.

    Használgatom én is az iOS-t, de, a mobilnet lassú net, nem adatforgalom szerint van megvágva, hanem sebességre, cserébe korlátlan, igaz, minek - még a békebeli csomagképzési időből származó jóság. Ami Androidon kiváló, hiszen egy tömörítésben alapjáraton is világbajnok, gyors Opera Minivel és több füllel kibekkelem a lassúságot, de várni sem feltétlenül kell pár másodpercnél többet, ha valami gyorsan kell és nem tölt semmi egyébként. Ugyanígy a háttérben, valós/nem korlátozott multitaskkal több alkalmazással a hálón vagyok, nem ping time-outolják egymást, nem kell képernyőt bámulva várni, mintha valami betárcsázós modem lenne (még ha a sebesség tényleg azt az időszakot is idézi desktopon).
    Ezzel szemben iOS-on több appnál csak a képernyőbámulás marad, mert ha lokálisan elnavigálnék, akkor el vagyok navigálva, nem csinál semmit, nyista kommunikáció. Safarin belül van egy kis szabadság, a tabok között büntetlenül lehet poroszkálni, egyiket olvasni amíg a másik beszenvedi magát.
    A Safari alapvetően is lassabban dolgozik, ezzel a fajta multitaskinggal meg csak összeadódik az előnytelenség. Kitüntetett appok persze futhatnak párhuzamosan, háttérben, de rendszerint nem esik egybe az általuk üzletileg előnyös vagy filozófiának beállított társítás az én párhuzamos használati igényeimmel. De egy valós idejű chatprogram is csak felhős értelemben tud folyamat online lenni - mert egyébként 1 percen belül offline(!) - mert miért is kapna háttérben futási lehetőséget, pont egy ilyen. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy akárhányszor elkattintok róla, a következő visszatéréskor vissza kell csatlakoznia, ami még gyors netnél is érezhető lag, lassúval meg egyenesen röhej. És ez már egy megoldásnak számít, hogy ami nem is felhő, azt felhőüzemmódban, pluszréteggel tudod használni - ezt még akkor is sérelmezném, ha ki lennék békülve a mindent is felhőbe feltolós mai trenddel. De még ezt is meg tudja fejelni: amíg egy Safarinál vagy a legtöbb alkalmazásnál azért altathatom büntetlenül a képernyőt, megkötve a kompromisszumot, hogy addig a telefonon ugyan mást nem tudok csinálni, de legalább a kijelző sem szívja feleslegesen az akksit, itt ez sem adatik meg, a visszacsatlakozás - 20-40 másodperce alatt folyamatosan előtérben kell tartani ezt az appot, különben nem mászik vissza. Az online rádióhallgatás, mint háttércselekmény sem megy ám bármivel kombinálva, a VLC elhallgat és még sorolhatnám. Szóval nem csak a gugli alkalmazások szinkronizálódásaival van itt a baj. iOS-szel párosítva egy gazdaságos, mobilra észszerű csomag tehát meglehetősen előnytelen választás.
    A tethering is szenvedős, időnként kimondottan k. anyázós: időben és csillagállásban nagyon érezni kell, ha fel akarsz csatlakozni egy telefoni netre más eszközzel.

    Alapvetően is cseszi a zinformatikai vénám ez a teljesnek eladni akart, valójában erősen herélt multitasking. Javult valamit az évek során, de alapvetően még mindig az iPad1 örökségét tolja a felhasználó képébe, aholis 1 app futhatott és kalap-kabát. Jótanács persze mindig akad, használjam a mai trendek szerint, használjam gyors nettel. Nem érzem ezeket releváns tippeknek, tényleg nem.

    A híváselőzmények, híváskezelés is fix, meg kell tanulni nem felhívni a másikat csak attól, hogy megnéznéd mikor hívott. Ambivalens ez az egész, ha nem találok villódzásmentes modellt, akkor kukáznom, felejtenem kell az egészet. Megvan a maga bája és máza, de ez önmagában nem elég a ragaszkodáshoz.

    (#30440) hcl, a konzisztenciát én inkább abban látom, hogy azt csinálok amit akarok. iPhone-on nem érzem a szabadságot, pedig nem vagyok az a mindent széttweakelős, alternatív ablakkezelőt telefonon használó, speciális appokat igénylő júzer.

    (#30442) Lenry, your turn: vagy hagyod az ilyet vagy nem. Utóbbit javasolnám.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák