Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #9 üzenetére

    Nem rossz dolog ez, de szerintem már a 300ppi körüli kijelzők bőven elegendőek.
    Igazából megnéznék egymás mellett egy 290-es és egy 340-es kijelzőt, vajon ugyanolyan távolságról látszik-e valami különbség.
    De nembaj, csinálják csak. Tényleg megnézném van-e különbség, elképzelhető, hogy van.

    Viszont a papír alapú médiát nem szabad összekeverni a kijelzőkkel. Ugyanis a kettő két különböző módon juttatja el a fényt a szemünkbe. Az újságnál a ráeső fényből a visszavertet látjuk. Pontosabban azt, amit az újság anyaga nem nyel el. Ellenben egy kijelző fény sugároz ki, közvetlenül, és azt látjuk. Nagyon nem ugyanaz a kettő.

    Én inkább a méreten akadok ki. :D 5 col. Nekem már a négy is éppenhogy kezelhető telefonon. Az 5 col meg hatalmas. Múltkor néztem a T-mobilban a G Note-ot. Hatalmas. Azt már biztos, hogy nem lehet zsebre tenni. Max külön táskát kell cipelni hozzá. Tabletnek meg kicsi. Oda azért kell a min. 7 col.

    Ami még kérdéses a nagy felbontású kijelzőknél az az akksi. De lehet épp azért erőltetik az 5 colos kijelzőket mert abban nagyobb akksi fér el... : ) De nyilván többet is fogyaszt.
    Passz, de ha üzemidőben ennél lejjebb mennek, mint ami most általános akkor már semmi értelme ilyen terméket vásárolni... Az már nem lesz "mobilnak" nevezhető.

  • Dany007

    veterán

    válasz Bone123 #15 üzenetére

    Okés, de képzeld csak el, hogy ha festek mondjuk egy "B" betűt ecsettel... Akkor az hány DPI-s kép lesz? :DDD

    De felőlem jöhet a 1080p, csak lássam már élőben is. És legyen belőle 4 col közeli termék is. 4-4,3 max. Úgy mondjuk simán közelíti majd az 500 dpi-t.

    Egyébként az alap nyomdai minőségi követelmény az a 300dpi. De az már más kérdés, hogy maga a nyomdagép milyen felbontásban dolgozik. 1200 sem ritka.

Új hozzászólás Aktív témák