Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tim82 #32 üzenetére

    Ami abban különbözött a sima thinkpadtől, hogy beletették a leggyengébb quadro, vagy firegl kártyát, ne nevezzük workstationnak, ja igen van amelyikben volt jobb kijelző meg van amiben nem. Ez kb olyan mintha azt mondtad volna, hogy egy középkategóriás asus-ba beletesznek egy számmal nagyobb vga-t mint az alapmodell, majd elkereszteled gamer notebooknak nem az, mint ahogyan a txxp sem volt soha workstation gép..., alkalmasabb volt grafikus munka elvégzésére, de az is a minimális vektorgrafika, volt azért nem kell emlékeztetni, hogy egy mai mobile WS nem a kicsit erősebb VGA-ról szó, hanem valódi WS teljesítményről...

    Azért az A szériát kompletten meg az R50p-t, valamint a T4*p-ket nem kellene kiírni a történelemből a retorikai lendület kedvéért.

    Nem csak a retorika, hanem semminek a kedvéért sem volt sok köze a workstation kategóriához...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tim82 #40 üzenetére

    Légy szíves, mutass rá az annyival szuperebb, az IBM éra gépeivel *kortárs* Dell, HP stb. gépekre, amelyek szerinted mégis beleillenek a "mobil workstation" *akkori* fogalmába.

    Mutass rá mitől volt a txxp workstation. Tehát akkor Te magad is elismered hogy köze nem volt hozzá, akkor most min is vitatkozol??? :R

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tim82 #45 üzenetére

    Ok ebben igazad van. konkrétan 2004 decemberében lett vége hivatalosan az IBM érának, ha jól emlékszem, akkor T41/T42...

    (Az meg kifejezetten mókás, hogy szerinted egy CAD támogatású GPU-s és grafikai célok miatt nagyobb felbontású, minőségibb panellel és a kor szintjén erős hardverrel, valamint minőségi, strapabíró vázzal felszerelt grafikus munkaállomás nem munkaállomás.)

    De munkaállomás, csak nem grafikus....

    Mármint elismerem, hogy 10-15 éve más hardveres képességű, tudású gépeket tartottak workstation-nek, mint most? Ezt teljesen. Csak a te fejedben statikus a "mobil workstation" definíciója, szerintem azért változik az idők folyamán. Vagy mit szeretnél még beleképzelni abba, amit írtam?

    Én ugyan semmit nem képzelek bele... de azért a például a ATI Mobility FireGL T2 (T41p) egy radeon 9600 alapú kártya volt, a korában esetleg egy középkategória, és abból is a butább fajtából.
    A T42p-ben már ATI Mobility Radeon X700 alapú ATI Mobility FireGL V5000.

    Azzal vitázok, hogy leírtál egy kategorikus blődlit, bele sem gondolva, hogy akkor, amikor az IBM éra volt (ami több, mint 10 éve véget ért), mi minősült workstation-nek. Mobil workstation célokra tervezett, gyártott, használt szériák voltak az IBM korszakban is. Ennyi.

    Ebben is igazad van, de ezeket ne nevezzük Workstationnak. Mert sem teljesítményben és sem tudásban nem értek fel az utána 2006/7-ben megjelent későbbi valódi WS kategóriához, ahol a hűtés is meg volt oldva, és választék is volt.

    Hozzáteszem én is visszasírom azt a korszakot. A kedvenc IBM gépeimet akkor használtam.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák