Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz opr #7 üzenetére

    Félig van igazad.

    Ráférne egy HDMI (vagy mini) és a 2-3 USB a jackig bezárólag de őszintén szólva én nem használnám ha VÉGRE van rajta TB3 és dokkolható lenne egy kábellel.

    Vagyis fordítsuk meg az igényeket: Ha te HDMI-n akarsz rádugni valamit, LAN kábelt (én ezt tenném vissza először, mert wifin dolgozzon az akinek két anyja van... de épp ez szokott a legkevésbé ráférni a vékony házakra), USB-s egér/bill (notival használ még ilyet valaki rajtam kívül :D), saját töltőt+kábel
    Ezt mind cipelni kell, akkor emellé miért is gond egy USB hub mérető cucc még?

    Esetleg veszel kettőt, egyik otthon másik az irodában, fix lan, hdmi, usb kábelekkel bedrótozva, két töltővel PD-n meghajtva. Így csak a notit viszed és EGY kábelen dokkolsz/töltesz/oldasz meg mindent.
    Vagy hogy dugsz rá két monitort egy HDMI kimenetre?

    Ezt várják sokan - én is - de nem jön el, mert erőltetitek, hogy legyen rajta külön hdmi, usb, töltőcsati, jack... :D :DDD :DDD
    Viccen kívül, rohadt lassan terjed. TB3 alig van pedig azzal oldható meg minden amit fentebb soroltam. USB Alt. Mode + PD meg kérdéses, hogy az összevissza szabványból mit támogat a gép és a dokkoló. KEvés a sávszélesség, egy rohadt 4k60p nem jön ki rajta dokkolás mellett, vagy két 1080p60 monitornál nagyobb felbontás...

    Pedig papíron az egész szabványos, monitorkimenetek, lan, Type-C töltés és annyi. Egyszerű világ lenne...

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #10 üzenetére

    Nem azért terjed lassan.
    Ha figyelmesen elolvasod ezt az ő érvrendszerére hoztam fel a szinkronitás miatt...
    Avagy: ha azt gondolja, hogy ezért hagyják le a portokat akkor gondolhatnánk a másikat is.

    Fentebb meg azzal nyitok, hogy abban igaza van: megférne egymás mellett. Miért ne lehetne Type-C mellett hdmi IS. Főleg jack...

    Ettől függetlenül egyébként nyilván van ilyen hatás is mert a világ (se a userek se a cégek) nem logikusan gondolkodnak ilyen esetekben. Sokszor világnézeti/istehit kérdés és k*va jack csati is a mobilon... amit én - meg ezek szerit te sem - tudunk megérteni, de ettől még ilyen is van. :(

    Ha félreérthetően fogalmaztam akkor a lényeg két nagyon egyszerű pontban:
    1. Azt nem bírom megérteni, hogy 1db szabványos kábellel való dokkolhatóság miért fáj egyeseknek és hogy a f*szba lehet rá negatívumként tekinteni? Ha van a cuccon más, szabadon használható port is.
    2. Ha meg nincs és azt feltételezzük, hogy az egy szál, szabványos dokkoló port miatt tűnt el a maradék csati - ami szerintem hülyeség - akkor miért ne feltételezzük, hogy fordítva is működik. Még rég eljött volna az egykábeles kánaán ha nem ragaszkodunk 22 csatihoz/kábelhez.
    Logikai kör bezárva.
    (A többi már csak sallang volt, hogy sokan lant meg vezetékes egeret, billt se láttak 6-8 éve... mi nem ilyenek vagyunk, ebben meg szerintem végképp nincs ellentét köztünk.)

    szerk: Ugyanitt szokott előjönni, hogy ha HDMI van rajta miért nincs VGA is. Lehetőleg tripla, mert a gyárba" úgy produktív. Szerintem érthető azért a két nézőpont közötti egészséges átmenet ami nem erőltetett a másik véglet felől sem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz opr #9 üzenetére

    Asztali dokkoló ami akkor mint a laptop?
    1-2 éves üzleti Dellhez ilyet adnak most is.
    Ráadásul olyat aminek a hátulján van a tüske, Dell bácsi meg 3-4 éve előre tette a notikon. De van hozzá spacer is soksok USD-ért... így már csak 50-60cm mély lesz az egész cucc elfoglalva a fél asztalt, ha beleteszem a notit, nem is csak simán noti méretű. Tudom, mert ezért nem vettem/vetettemés vártam a Type-C-t meg a zsebbe elrakható dokkolót mint a messiást.

    Tehát ugyanott tartunk:
    Akinek 26db csati kell az hogyafaszba jut el arra a pontra, hogy utál egy csatit ami több mindenre is JÓ LENNE.
    Ill. mivel jobb az asztal méretű, gyártónként és sokszor típusonként eltérő dokkoló mint a zsebrevágható szabványos?

    Kicsit olyan harc ez minthogy én szeretek biciklizni a hegyoldalban ezért utálom az összes olyan biciklit amivel más a városban közeledik. Meg kicsit a repülőket is... :U

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #16 üzenetére

    Akkor most fordítsuk meg a pontokat:
    Ha a 2. pontra azt mondod, hogy a dokkoló miatt szedik le a csatikat (mert tényleg néha ezt nyilatkozzák nagyonokos marketingesek és mi elhisszük nekik?) akkor innen azonnal adja magát, hogy az 1. pontot, a szabványosítást is ez akadályozza. :D :D

    Legyünk már egy kicsit logikusak...

    Egyébként értem a mindennapi problémáid és igazad is van benne, elhiszem elsőre is.
    De ettől még ezek gyakorlati problémák amiket elméletben ezzel az egységes porttal tudnának megoldani.

    Ez egy tyúk vagy tojás esete... nincs a kettő között átjárás. Ha te akarsz 20 éves vga portot használni, RS323-őt, ne adj isten párhuzamos portot, IrDA-t, Win95-öt-t, lukkártyát, vagy az élet tök más területéről 30 éves szabvány szerinti csöveket, fontot SI mértékegységek helyett, stb... akkor ez a kib*szott káosz marad és az egész életedben ezzel fogsz szenvedni.

    Vagy húzol egy vonalat és áttérsz egy újra ami jobb. Pl. micro USB töltőre ami elég jól bevált.
    Visszasírod az 10000 féle mobilos töltőt? Nem hiszem. Ki kellett hozzá őket dobni őket? Ja.
    Itt is le kell majd cserélni egy rakat lóf*sza vga monitort, lecsavarozni a projektort a mennyezetről, stb... de egyszer jobb lesz.

    Nem beszélve azokról a helyzetekről amit tényleg nem tudsz megoldani a régivel ezért végképp muszáj is váltani. RS232-őn se megy át a 4k60p. 3-4 monitort se tudsz rákötni HDMI-vel sem a laptopra. AZ már tényleg nem fog elférni.

    Tehát akkor mi a megoldás szerinted ami JOBB helyzetet teremt mint a mostani? Próbálkozzunk szabványos, univerzálissal vagy vissza jövőbe? Ha utóbbi akkor meddig menjünk? Elég a HDMI, vagy vga? Esetleg sorosport?

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #17 üzenetére

    Miért van úgy? Mármint miért került a gép elejébe a hátuljáról?
    Nem tudom de érdekel.

    Ha a Type-C működhet és csak plussz hozhat (mert ha nem működik akkor se vagy hátrébb egy sima usb-hez képest) akkor miért kardoskodsz most? A fél asztalnyi dokkoló mellett? :D
    Mert így eggyel kevesebb van? 10 féle Dell helyett 9 féle?
    Komolyan nem értem.

    A TB3, DP alt mode egy k*rva plusz... ami kiválthatná azt amivel folyamatosan szopsz.

    De iemétlem: Nem onnan indultunk, hogy szedjék le a többi csatit. Én azt nem értem, hogy pluszként mit kell ellen lázadozni. Erről szólt opr fenti írása.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz opr #21 üzenetére

    Oké, újraolvasva lehet, hogy félrement és ez zavart meg: "mert veditek itt"
    Ettől függetlenül szerintem annyi van benne mégis ha már sikerült belekötnöm, hogy a tisztelt userek sincsenek oda a 6 port+ 6 kábelért. Ha választhatnának szvsz egy, de általános csatit választanának.

    Hogy konkrétum is legyen: Nem menőzni akarok az egykábeles dokkolással. Önmagában könnyebb lenne és már öreg vagyok ahhoz, hogy ne a könnyű/praktikus dolgokra lőjek, hanem +5% OC-ra meg hasonló hülyeségekre...
    DE: Tegyük félre, tudok 6 kábellel is dolgozni. Viszont monitort rohadtul nem tudok rákötni egynél többet. Konzumeren nincs is több port, de lépjünk szintet: Lati 5470: KÉT kimenet van rajta, HDMI+VGA. VGA-t se szívesen használok de ez már nem úri-muri, szar a kép, kifolyik az amúgy sem jó szemem.

    Mi a megoldás?
    - Dell bácsi nem rakott rá több portot.
    - A köv notimra vélhetően tényleg rá se fog férni mert 4-6 mag is belefér 1.5kg-ba és ha nekem nem kell több nem fogok nagyobbat venni.
    - Normál dokkoló? Akkor ugyanott tartunk, mint Type-C-vel csak még szarabb módon.

    Szóval keresem a jó megoldást, de nincs más. Ez lenne a legjobb.

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #20 üzenetére

    Ennél tárgyilagosabb szoktál lenni de szerintem most elvesztél a saját preferenciáidban.
    Hol húzol vonalat? Ahol neked szimpi/praktikus?

    Épp ezt magyarázom, hogy nem tudod meghúzni. Mi van a 2-3 monitorral? Rétegigény? Ja... de kevésbé kéne ma annak lennie, mint egy soros portnak.
    Még felhasználói oldalról se tudom megfogni, mert Mancika hiába használ csak exceleket és semmi komolyabbat... neki is lehet, hogy aranyat érne.

    "nincs kiépítve semmi"
    Itt a gond. Ez a valós probléma. De ezt kell megoldani, nem a szart tologatni amit 10-20 éve tolunk magunk előtt.

    Ott egy jó példa fentebb. Micro usb töltés. Az is szar volt mert senkinek nem volt töltője hozzá. Most meg milyen kényelmes. Mert lett... elkezdett működni, lett hozzá megfelelő töltő ami nem 1 nap alatt tölt. A régi szarokat meg kidobtuk ugyanúgy ahogy itt is kéne.

    De mehetünk akármerre... slágertéma a TV-ben nelegyenokoscucc, csak minél jobb képminőség. Mert használhatatlanok, senkinek nem kell. De kéne, átlagjózsi azt is használná de a másik része igaz: tényleg használhatatlanok sokszor. Megoldás: 20 éves TV+HTPC (+informatikus ismerős aki 13 nap alatt bekonfigolja átlagjózsinak?) A francokat: egy használható rendszer kéne.

    Napestig sorolhatnám... Legyen megoldva a szabványos csatlakozás, kerüljön rá minden monitorra a dokkoló 5Ft-ért (most is van legalább 5db elérhető monitor 1.5x áron a Type-C nélküliekhez képest :U ), stb...
    Ez a megoldás.

    (A többi port meg felmehet a gépre... már amire ráfér. De ha ezt a valós problémát oldanék meg megnézném 5 év múlva ki keresi a DP kimenetet. Vagy akármit ami a határvonaladon innen esik).

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #22 üzenetére

    Nem ment át ez sem, de akkor kifejtem:
    Nem tudom megnézni. Én user vagyok nem szervizes.
    Nekem megoldást kéne gyártani, nem problémát, azaz:
    1. Vegyek új, 10. dokkolót a 10. géphez.
    2. Ne vegyek új dokkolót, mert a gyártó megoldotta, hogy kompatibilis legyen. Épp csak az asztalról lóg le az egész, a noti alá/mellé/föle kell még spacer is. Esetleg imát se árt mondani, hogy megfelelő legyen a használati környezet.
    3. Nézzem meg és filozolfáljak még rajta, hogy miért nincs 3. megoldás ami nekem jó lenne.

    Nekem úgy tűnik van rajtuk hely rendesen lyukaknak.
    A vékonyabbakon nincs. Lannak biztos ami magas csati.
    Ez sem ment át, pedig itt épp arra próbáltam célozni, hogy én sem agyatlan divatmajom vagyok. Azok már 10 éve nem használnak lan-t. Én is praktikus, célorientált, "szakmai user" vagyok némi kényelmi igénnyel. De még ennek sem tudnak megfelelni. HIába akrom itt pl. a fordítottját: tehát (type-c-be integrált) lan csatit akarok akkor is ha nem fér rá.
    Meg igazából a több monitor téma is ugyanez... és az SE fér rá. Kényelmesen biztos nem. (oké DP daisy chain biztos megoldaná :D)

    Abba meg végképp ne menjünk bele, hogy miért nem tudok 3mm-rel vastagabb notit választani. Az egy másik téma, de szerintem ott is gombhoz a kabátot lenne, ha egy komplett noti belefér a vékonyabb kivitelbe, de egy sok10 éves csati miatt kiszélesítjük. Az már nem a "ráfér csak szemetek" kategória lenne. Meg eljuthatunk a dokkolt telefonokig. A világ felének az is elég ma dokkolt pc-ként. Mind nem lehet hülye.
    Na arra végképp nem fér rá minden.

    Szumma: Legyen rajta hol ráfér de jussunk már előbbre is azzal ami nem fér rá/lehetne vékonyabb/egyszerűbb, stb...
    A megoldás valódi jóságát, hasznát nézzük, ne azt, hogy "mostezvan". Ez is biztos előny, de elég karcsú.

Új hozzászólás Aktív témák