Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Mister_X #6 üzenetére

    Na az a helyzet, hogy nem jó látod a dolgokat, a magyarok, elsősorban, a komplett Keleti blokkot lehetne említeni, de a legmaradibb, elavultabb ebből a blokkból is a magyar, nem sértés de tényleg ez van..., ennek meg vannak az okai de ebbe ne menjünk most bele... Vissza kellene menni az első világháború utánra, ne menjünk bele...

    Fejlettebb országokban már rájöttek, arra, hogy nem biztos, hogy az a célravezető tanulási módszer, hogy egy 25 KG-os gyerekre ráaggatnak 10 kg tankönyvet mint egy ökörre a 60-as években a magyar ugaron, hanem a kezébe adnak egy 700 grammos tabletet, meg egy 1 kg-os notebookot, amivel elvan évekig, és nem kell minden évben cserélgetni.
    Mivel ez a kettő kb belekerül az amerikai oktatásban 150 000 Ft-ba, és a gyerek nem szakad meg 20 éves korára nem lesz ortopédiai minta program része, meg amúgy is.
    Az nem baj, ha a gyerek 14 éves korára megtanul minimálisan programozni, ismeri a számítógépet, webwr, cloudot és egyéb ördögtől való technológiákat (az átlag magyar nyugdíjas szerint, általánosítani nem lehet), és elboldogul a műszaki eszközökkel amit a boltban talál. Mert ez az alapja a fejlődésnek nem az aranyember aranyborításban taligába tolva az iskolába...
    Ez az egyik fele.

    Ennek nem csak ilyen oldala van ,hanem a hanyatló nyugaton rájöttek, hogy a

    "Atyaég megjöttek a jurtából az önérzetes és majdnem mindenkinél okosabb tiszta ősmagorok, a szittya testvérek akik bármilyen rovásírásos szó összetételt drága Nemzetük elleni aljas támadásnak vesznek onnan fentről a nyeregből - miközben hátrafelé csücsülnek a lovon és bőszen nyilazzák az ellent." by judas13

    típusú gondolkodás nem biztos, hogy előrevisz, vagy inkább nem.

    Hanem ha a gyerek ezekkel tisztában, van, akkor a szülője nagyszülője esetleg tanulhat tőle, nem feltétlenül, de valljuk be őszintén az ami otthon megy, hogy amin 2 gombnál több van, azt nem tudja kezelni egy idősebb ember, majd jön a hibás az únió, a rendszer, a kormány, a fiatalok, de leginkább, aki hozzá a legközelebb van, az nem megoldás a szomorú nem ez, hanem az, hogy a fiatalokat is ugyanazokkal a nagyszerű vonásokkal ruházzák fel, amivel a szülőjét, és a nagyszülőjét, így 2017-ben, oktatás szempontjából... Mert hát el kell olvasni évenként 20 kötelező olvasmányt mert a hagyomány az nagyon fontos, de úgy tűnik semmi más...

    Nem nem sértés volt, és nem nem utálom Magyarországot, jaj és nem nincs magyar fóbiám sem... De ez van....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Mister_X #15 üzenetére

    Érdekes módon generációk élték túl, hogy iskolatáskát cipelni kell.

    Igen, csak azért nézd meg, hogy ma mennyit kell cipelnie egy általános iskolásnak, és mennyit kellett 30 éve, ma kétszer annyit kell. Mondjuk ez az egyik fele a másik, hogy az egy dolog, hogy ez meg nem a középkorúak baja...

    Én letudtam 3 füzettel (egy vastagabb vonalas, négyetrácsos és egy vékony négyzetrácsos) meg tolltartóval a táska lényegi tartalmát, könyvekből is csak azt vittem haza, amiben a leckét feladták.

    Ja na ez az, mindenki marha okos, de az a baj, úgy, hogy közben dilettáns.

    De vigyen az általános iskolás magával notebookot, mert "kell". Aztán csodálkozunk, hogyha egy bevásárló listát nem bír megírni olvashatóan meg helyesen, mert nem húzza magát alá a hibás szó... a tendencia így is súlyos.

    A kettőt ne keverd össze, írni meg kell tanulni, helyesen is, de az általános iskolának, meg a középiskolának nem az a célja, hogy megtanuld a magyar nyelvtant, mert nem lehet megtanulni ennyi idősen, általános képzésben, hanem az, hogy adjon egy alapot... Azt én tudom hogy Magyarország 10 millió polihisztor hazája, na de tegyük félre most a hülyeséget...

    Megvan a notebook haszna, de nem az iskolapadban.

    Így van 2017-ben legyen olyan hülye minden műszaki termékhez, internethez, informatikához, az élethez a gyerek mint az átlag nyugdíjas (nem lehet általánosítani itt sem), mert az aztán a számítógépek világába előrevisz ám...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Mister_X #19 üzenetére

    Ok, ezzel semmilyen baj nincs, milyen típusú egyetemre jársz, nem az érdekel, hova, hanem a szak?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz macilaci78 #23 üzenetére

    mert ez egybevág a fogyasztó társadalommal, a gyártók igényeivel.

    A Dell kapásból 3 év garit ad a termékeire, ezért igen évekig.

    Ma-holnap 35 éves vagyok, nem tanultam kézzel írni, pár éves jegyzeteimet már nem bírom elolvasni, annyira a billentyűzet körül forog az írásom, hogy egy oldal sűrű kézírástól elfárad a kezem. Elfogadom, hogy ez a haladás, csak szarul esik...

    Ez sajnálatos, én ma is írok kézzel, de egyre kevesebbet, pl ha megyek egy tanfolyamra, akkor kézzel szoktam írni. Nekem is fárad a kezem, de nem azért mert sűrű az oldal, hanem azért mert én még idősebb vagyok mint Te és a életkorral járó dolgok sajnos jelen van.

    (#25) Gertrius

    Sajnos igazad van, én is ezt tapasztaltam. Sajnos főleg a vidéki iskolák tele vannak idősebb főleg tanítókkal, tanítónőkkel és nem nagyon akarnak semmit csak azt oktatni amit 1980-ban.
    Ennek a gyerekek isszák meg a levét.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz PrometheusX #31 üzenetére

    A Dell az elmúlt 2 évben az Acer által bevezetett, és a Lenovo által folytatott mechanizmust követi. Az az ami üzletinek számít legyen az bármekkora is az Latitude, TrevelMete vagy ThinkPad.

    A Dell kínálatában megjelentek a Vostro 3000-es sorozat leváltására készült 3000-es sorozatú latitude-ok. Ezek viszont alaphelyzetben is a Small Business gépeket testesítik meg.

    Az általad említett "rendes" Latitude-ok az 5000,6000,7000-es családba vannak. Ugyanakkor Latitude a 3000-es is, csak ez a latutude nem az a Latitude...

    Így van ez az oktatási verzióval is...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    A HWSW-n megjelent egy cikk, hogy mennyi mindenre jó lehet ez, pl stadion építések helyett...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák