Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz hallador #13 üzenetére

    "Fejlettebb országokban már rájöttek, arra, hogy nem biztos, hogy az a célravezető tanulási módszer, hogy egy 25 KG-os gyerekre ráaggatnak 10 kg tankönyvet mint egy ökörre a 60-as években a magyar ugaron, hanem a kezébe adnak egy 700 grammos tabletet, meg egy 1 kg-os notebookot, amivel elvan évekig, és nem kell minden évben cserélgetni.
    Mivel ez a kettő kb belekerül az amerikai oktatásban 150 000 Ft-ba, és a gyerek nem szakad meg 20 éves korára nem lesz ortopédiai minta program része, meg amúgy is."

    Ezzel qrvára egyetértek. :R

    Hozzátenném, hogy a kézírást emellett sem hanyagolnám el, ugyanúgy füzeteket lehetne használni, de a [könyveket + munkafüzeteket + példatárakat + tudományos kalkulátorokat + akármit] igazán ki lehetne váltani egy 10"-os (billentyűs, stylus-os, egyedi OS-es) tablettel.
    + ezekre ugye ingyen mehetne az összes kiadvány, kötelezőkkel, médiatartalmakkal egyetemben... már ha cél az oktatás, és a tanulók támogatása.

    Az se érdekelne, ha kétszeres áron számláznák ki a haveroknak, csak történjen már valami valódi előrelépés.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz hallador #13 üzenetére

    Érdekes módon generációk élték túl, hogy iskolatáskát cipelni kell. Én letudtam 3 füzettel (egy vastagabb vonalas, négyetrácsos és egy vékony négyzetrácsos) meg tolltartóval a táska lényegi tartalmát, könyvekből is csak azt vittem haza, amiben a leckét feladták.

    De vigyen az általános iskolás magával notebookot, mert "kell". Aztán csodálkozunk, hogyha egy bevásárló listát nem bír megírni olvashatóan meg helyesen, mert nem húzza magát alá a hibás szó... a tendencia így is súlyos.

    Megvan a notebook haszna, de nem az iskolapadban.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz hallador #13 üzenetére

    tabletet, meg ... notebookot, amivel elvan évekig, és nem kell minden évben cserélgetni - mert ez egybevág a fogyasztó társadalommal, a gyártók igényeivel.

    Ma-holnap 35 éves vagyok, nem tanultam kézzel írni, pár éves jegyzeteimet már nem bírom elolvasni, annyira a billentyűzet körül forog az írásom, hogy egy oldal sűrű kézírástól elfárad a kezem. Elfogadom, hogy ez a haladás, csak szarul esik...

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák