Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz bgabi1 #170 üzenetére

    Jó, nyugi van már, nem kell játszani a sértődöttet plusz egy hsz. megírásával, attól nem leszünk előrébb.
    Először is nem vagyok profi a témában. Másodszor nem látom a partícióstruktúrádat, ezt könnyen meg tudod nézni egy Unebootin segítségével pendrive-ra telepített PartedMagic-kel, a pendrive-ról bootolással, majd a GParted elindításával. Vagy a Windows-beépítettel (diskmgmt.msc), bár az általában a recovery-partícióknak csak a meglétét vagy nem létét mutatja. Harmadrészt annyit sem írtál, hogy milyen konfigurációról van szó, milyen laptopról van szó, abból következtetni lehetne arra, hogy milyen recovery-cucc van rajta. Negyedrészt nem volt világos, melyik helyreállító funkcióról beszélsz, a Windows beépítettjéről, vagy a "rendes" recovery-funkcióról, ami a gyártó saját szoftverével szokott történni. Ötödrészt honnan tudjam, hogy a szervizben jól klónzták-e a partíciódat? Nem mutattál partícióstruktúrát az eredeti HDD-ről, és az elvileg klónozás utáni SSD-ről.
    "SSD-ről töröltük és egy tiszta telepítéssel tettünk fel egy másikat, de az ugye nem legális, ez a gond."
    Ez sem világos, hogy itt ez miért is ne lenne legális.
    Ennyi infó alapján tehát ne várd, hogy kész megoldást kapj egyből, de főleg nem kell megsértődni, ha semmi sértőt nem írtam. Csak viccelődve jegyeztem meg, hogy ha rendesen klónozták, akkor az azt jelenti, hogy valóban klónozták. De azt nem nevezik klónozásnak, amit elcsesztek. Mert a klónozás során is felléphetnek hibák, például hogy egyszerűen szarul csinálják, vagy nem a megfelelő szoftverrel. Ezzel kapcsolatos volt Fire/Soul/CD írása is.

    ===

    Szerk.: időközben látom születtek egyéb hsz.-ek is, de még mindig nem egyértelmű, melyik HDD az érintett, mi a diskmgmt.msc-ben látható többi HDD tartalma, konkrétan mit is kéne látni. Annyi látszik a Lemez 1-en van egy recovery-partíció, de ki tudja, az most melyik HDD is, erről sem beszéltél, a besértődésed helyett inkább leírhattad volna ezeket az információkat.
    Akár a szervizbe is visszavihetnéd, hogy ezt bizony elb@szták, hozzák helyre ők, ne neked kelljen már b@szakodnod vele, ha már ők a kretének.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák