Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MASSlag

    tag

    válasz .DLL #16 üzenetére

    Köszi! Lehet írok majd oda is, főleg, ha kész lesz az upgrade az FDM gépemre (V-slotos vacak kár volt belemenni). Az SLS-t is meg akarom majd osztani, ha valamennyire kész lesz.

    Igaz nagyon gyorsan nyomtat és egyszerű a felépítése, de SLA-val keveset foglalkoztam, mert zavart, hogy limitál a fotopolimer (főleg, hogy drága, 30 ezer Ft/kg). Ami még problémás, hogy mindig közel maxon kell járatni a fényerősséget, napi 4-6 órás üzemmel elég hamar ki lehet végezni a lámpát.

    Az egyetlen nehézség a projektor kiválasztása. A kontraszt a felbontás miatt, a fényerő meg a sebesség miatt kell, ezek mennek katalógusadatokból (DLP-re kell hajtani, az LCD-s nem jó). Ami problémás az az erős UV tartomány, azt nem adják meg a gyártók, részletesebb tesztekből talán kiderül, de érdemes a mások által tesztelt projektorokat keresni. A legtöbben a B9Creatort veszik alapul. A kádat kell még plexiből csinálni, mert az üveg jól szűri az UV-t, és a burkolat is alap a gépre. A fotopolimer elfárad egy idő után (nem tökéletes a fekete a projektorban), ezért korlátozottan lehet visszaforgatni a használtat (mint az SLS-nél). Lehet beépíteni egy UV lámpát az eredeti helyett, az sokat dob rajta, csak olyat kell keresni ami nem jegyzi meg a lámpát.

    Az SLS gépem is fog majd tudni fotopolimert nyomtatni, mert UV lézer lesz benne, de a DLP-s sokkal gyorsabb ez tény.

    A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

  • Kékes525

    félisten

    válasz .DLL #25 üzenetére

    A jövő replikátora. ;) Szerintem nincs kizárva, hogy akár kvázi odáig fog fejlődni.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz .DLL #25 üzenetére

    Akinek nem tetszik a burkolat, az nyomtasson maganak ujat. ;]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • azbest

    félisten

    válasz .DLL #25 üzenetére

    Vagy hogy régebbi példát mondjak a cd író, majd a dvd író :) A milliós cuccokból 5 ezer forintos tömegtermék lett. Persze általában van egy olyan része is, hogy a termék minősége is sokat esik. De még mindig olcsóbb pár évente másikat venni, mint amennyibe korábban került. Igazából nagyon DIY megoldásból már lehet manapság is kihozható 50 körül egy 3d nyomtató, csak hát egyesével kell mindent összevadászni hozzá és összeszerelni, minőségileg is lutri.

    Egyébként 6 évvel ezelőtt vettem egy oki B2200 ff lézer nyomtatót, boltból, áfás számlával, újonnan 13 ezresért :) Ráadásul 15 ezer lap / hó terhelhetőségűnek írják. Nekem csak arra kellett, hogy havonta pár lapot nyomtathassak beszáradás nélkül. Múltkor kellett a gumi görgőt reszelni kicsit, mert a rásimult portól csúszott és nem tudta felvenni a lapot.

    Nemrég meg wifis HP-t vettem 24ért a boltban. Szóval a fekete fehérből már most is 20 körül ki lehet fogni a lézert. Utángyártott toner mindkettőhöz 2-3 ezerért van. Igaz még mindkettőt a gyárilag melléjük csomagolt tonerrel használom, mert tényleg keveset nyomtatok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák