Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz pengwin #6 üzenetére

    Otthonra drága játékszer lenne.. bár van aki gamer pécére is áldoz közel ennyit, vagy egy durvább laptopra.

    De prototípus gyártásra például jó lehet. Használtam már a munkám során prototípusokat, amelyeket nyomtattak. Fröccsönteni kicsiben drága, de ha van végleges termék, akkor természetesen a nagy kihozatal miatt nem lehet az öntés ellenfele a nyomtatás.

    Az ipari nyomtatók pedig ennél egy nagyságrenddel drágábbak.

    Saját részről eljátszottam már a gondolattal, hogy esetleg kellene nyomtató... valami olcsóbb fajta kezdetnek. De igazából nem tudom, hogy az első pár heti "hűde jó" élmény után még mindig érdekes lenne-e vagy csak porosodna a sarokban.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz .DLL #25 üzenetére

    Vagy hogy régebbi példát mondjak a cd író, majd a dvd író :) A milliós cuccokból 5 ezer forintos tömegtermék lett. Persze általában van egy olyan része is, hogy a termék minősége is sokat esik. De még mindig olcsóbb pár évente másikat venni, mint amennyibe korábban került. Igazából nagyon DIY megoldásból már lehet manapság is kihozható 50 körül egy 3d nyomtató, csak hát egyesével kell mindent összevadászni hozzá és összeszerelni, minőségileg is lutri.

    Egyébként 6 évvel ezelőtt vettem egy oki B2200 ff lézer nyomtatót, boltból, áfás számlával, újonnan 13 ezresért :) Ráadásul 15 ezer lap / hó terhelhetőségűnek írják. Nekem csak arra kellett, hogy havonta pár lapot nyomtathassak beszáradás nélkül. Múltkor kellett a gumi görgőt reszelni kicsit, mert a rásimult portól csúszott és nem tudta felvenni a lapot.

    Nemrég meg wifis HP-t vettem 24ért a boltban. Szóval a fekete fehérből már most is 20 körül ki lehet fogni a lézert. Utángyártott toner mindkettőhöz 2-3 ezerért van. Igaz még mindkettőt a gyárilag melléjük csomagolt tonerrel használom, mert tényleg keveset nyomtatok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák