Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz pengwin #19 üzenetére

    Ezek a klasszik Edge gépek, annyi benne a TP, mint nagymamámban az agresszió :B Csak ugye már szerintem ők sem tudják mit mire nevezzenek el, hogy ne bukjon ki melyik is a spúr fapad gép.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz pengwin #26 üzenetére

    Én sem szoktam panaszkodni, mikor ingyen gépem van, a gond épp elég nagy ahhoz, hogy csóváljam a fejemet ilyen géphez ilyen árcédulához.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz pengwin #33 üzenetére

    Az E6440 nem tudom mitől olcsósított, a legdurvább Lati ami nem WS :DDD

    E7440-et meg nem tudom hol kapni árában, magyar garival amire még lehet bővítést kérni. Mert amennyi lehalt alaplapos van belőle, igen óvatosan venném gari nélkül. Én olyan 160k-t költöttem volna el azokra, amik nálam voltam, annyit gariztattam.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • #31372032

    törölt tag

    válasz pengwin #19 üzenetére

    Másik Thinkpadet se a maiak közül, nemcsak ez az Fn gomb a bal alsó sarokban, ami nálam is kiverte a biztit, de sok más hibái is vannak.
    E6440/e7440 nem rossz gép, de 220 ezerért már lehet venni az US eBayen E7470-est, FHD, 3 én NBD.
    Másik észrevétel, a cikkhez: a Vostro mióta üzleti? Az egy Inspiron, átcímkézve, ami ugye a Dellnél a táplálkozási lánc legalja. :)

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz pengwin #33 üzenetére

    Ha nem értesz valamihez ne beszélj hülyeségeket kérlek.

    1. A 6440 egy maradvány a múltból, ami egy valódi teljes értékű Enterprise business gép. Ma már nincs ilyen. Ennek a gépnek versenytársai az EliteBook 8470p (Már nem adták ki Haswell-el), a ThinkPad 420T (Ami akkor még Latitude 6420 volt az ellenfele, de ez volt az utolsó ThinkPad-nek mondható valami), valamint a Toshiba Tecra, Fujitsu Siemens LifeBook E volt.

    Ezek voltak a BUSINESS NOTEBOOK-ok.

    És a ThinkPad t5xxP meg a hasonló semmirekellő másolatok meg nem közelítik egy Latitude 6000 vagy egy EliteBook 8000 környékét sem, úgy semmiben, mint ahogyan a Latitude 7000-es széria, vagy az ElitreBook 800-s széria sem.

    2. A 7440 a HP EliteBook 840 G1-el elindított olcsósított "UltraBook" "business" masina volt amit a hülye gyerek managereknek csináltak akkor.
    Gondolom véletlenül sem vetted észre, hogy a 6000-es széria kihalt 2014-ben.
    Azóta meg nincs más, mert az embereknek nincsenek igényei, sz@r bővíthetőség, gyengébb ház, olcsóbb anyagok, és főleg hozzá nem értők akiknek ez még tettszik is.

    Ebben az esetben a magasabb számozás nem előrelépést jelentett.

    (#26) pengwin

    Mert ennyi erővel miért nem tették bele a Small business vonal tesztbe a Latitude 747/80-at, vagy éppen az EliteBook 840 G3/4-et?

    Ha jobban megnézed, akkor ameddig a HP ProBook 430 G3/4 200 000 Ft, addig ugyanolyan felszereléssel a Fujitsu 300 000 Ft, ha neked ez ugyanaz az árkategória, akkor valamit elnéztél.

    Nem nem egy kategória, ha ugyanazt a felszereltséget nézed a kettőnek semmi köze egymáshoz. Sem árban sem minőségben. Az egy dolog, hogy a tesztben egy olcsósított LifeBook van. És egy ugyan létező, de nem reális ProBook, sikerült összeválogatni piár szempontból van ilyen.

    És mégis miért baj, ha ez a Fujitsu szerepel a tesztben, amikor árban simán illeszkedik a mezőnybe? :F

    Az legalább igazi üzleti gép

    Remélem érted mi a különbség.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pengwin #70 üzenetére

    de ameddig szerinted a Lenovo belefér a mezőnybe a maga árával mert az erre a szerepre lett szánva

    Te ilyet hol olvastál? Mert szerintem ilyet nem írtam, vagy?

    addig a Fujitsunak is bele kell férnie, hiába drágább a mezőny legolcsóbb tagjánál.
    Legalább lehet látni, hogy van más opció is, ha valaki olyat keres.

    Hát ja már ha egy butított, business ultrabook-ot teljes értékű gépnek nevezel. Mert ugye a small business gépekből, a full extrás sem ennyi...

    Az E6440-hez meg annyit, hogy tudom, hogy más célra lett a két széria szánva (igásló vs. menedzseri villantó). De ettől még a 7440 drágább volt, meg szerintem az volt a gyártók által átalakított felhasználói igények szerint a csúcs. Fém volt, vékony volt.

    Magasabb a száma, az tény. Aki a kinézetre meg arra megy, hogy könnyű legyen a notebook, annak igen. Aki dolgozni akar (mérnöki, programozó, ipari munka), annak nem biztos.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák