Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz freemanone #43 üzenetére

    A kontraszt történet az nem "szerintem" vagy "szerinted", az konkrétan az egyetlen objektív előnye az ívelt monitoroknak, és ultrawide-nál jön ki a leginkább, mert ott a legkisebbek a szögek a szemed és a monitor széle közt. Majdnem minden más szubjektív, ez speciel nem.

    Azért ne szálljunk el önnön fontosságunktól, pontosan annyi sík kijelzőt gyártanak, amennyire igény van. A Steam survey szerint kb az emberek 12-13%-a játszik FHD felbontás fölött(tavaly ez még emlékeim szerint 5% körül volt, csak nagyon megnőtt a WQHD aránya, kelenleg 5,5% körüli), és ugyan kijelzőméter-statisztika nincs, de 27" fölött ritka a FHD. 24-27"-on pedig válogathatsz vagy 100 monitorból, ami 120Hz-et tud... OK, HDR már lényegesen kevesebben van, de őszintén szólva konzolokon és médialejátszókon kívül nem sok minden kezeli rendesen, a Linux egyáltalán nem, a Windows meg szarul, szóval egyelőre az tán nem akkora érvágás.

    Amire ki akarok lyukadni: megfogalmaztál egy iszonyatosan rétegigényt(nagy méret+nagy felbontás+magas frekvencia+ még az ív is zavar), aztán csodálkozol, hogy nincs nagy választék, pláne olcsón nem. A helyedben örülnék, hogy egyáltalán van bármekkora választék...

    Nekem is van rétegigényem: Freesync LFC-s 4K monitor 40" alatt... konkrétan egy félét találtam nem TN panellel, az is Nixeus, amit mifelénk nem forgalmaznak, de tán még nyugatra sincs piacon. Ez van, majd kielégítik, ha nem lesz rétegigény, fél % vevőkör kedvéért se kifejleszteni, se gyártani nem fognak olcsón semmit, lehet sírni, de azt gyártanak, amit el tudnak adni, csődbe menni senki nem akar.
    Ebből következik, hogy a többségnek nincs ellenére az ívelt kijelző, különben nem gyártanák ilyen számban...
    További jó fanyalgást!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák