Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz jacint78 #8 üzenetére

    "Igen, érdekes, hogy mindíg savazzák a TN-t azok akik az IPS előtt is középen ülnek és szemből nézik."
    Ez így van, de 27"-os kijelzőt nem tudsz csak szemből nézni. 20-22-23"-os méretben még elmegy a dolog, de nekem volt egy rövid ideig 27"-os TN paneles monitorom, egyszerűen képtelenség volt úgy beállítani, hogy egységesen elfogadhatóak legyenek rajta a színek. És itt nem grafikus felhasználásról van szó, egyszerű programozás, SQL, meg egy kis word, excel, satöbbi. De pl. a páros/páratlan sorok eltérő színezését már választani kellett, hogy felül tudom megkülönböztetni a két szürkét egymástól, és akkor lejjebb már nem látom, vagy pedig valami elb****t kontrasztot állítok be, hogy lássam, de akkor meg a színeknek semmi közük a valósághoz.

    Ezután bekapcsoltam egy 27"-os IPS panelest, amin a fényerőt beállítottam egy viszonylag kellemes értékre, és azóta úgyvan.

    "régebben 100 ezer alatt nem nagyon volt, de ma már 50-60 ezerért is van full hd ips monitor"
    2011-ben vettem a Dell 23"-os monitoromat. Akkor volt 50 ezer. Asszem, akkor igencsak sokan bespájzoltak ebből a monitorból.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz jacint78 #18 üzenetére

    Persze, de mondok másik példát. Kollégám, ha kérdez valamit, akkor hiába megyek oda hozzá, és nézem a monitorját, nem látom. Mert a TN betekintési szöge igaz, hogy 160-170°, de arraól nem szól a fáma, hogy olyan mértékben torzulnak a színek, hogy szinte felismerhetetlen a kép, ha ott állsz egy asztal mellett, és kb 40-50-60°-ban felülről nézed a monirot. IPS-nél viszont nincs számottevű különbség.

Új hozzászólás Aktív témák