Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jozsó

    tag

    válasz Zirowe #25 üzenetére

    Több mint egy éve figyelem ezt az e-book dolgot. Én telefonon olvasok, de feleségemnek valamiért az nem fexik. Végül aztán október táján belevágtunk, rendeltünk egy Kindlét.

    Szuper! Egyszerűen nem kell nála jobb. Pillanatok alatt itt volt, és kivállóan használható. Van rajta két angol értelmező szótár (már ennek a kettőnek az értéke kb. annyi mint maga a készülék), de már csináltak rá angol-magyar, és német-magyar szótárat is.

    Vannak dolgok, amiket előtte is gyanítottam, de most már biztosan tudok:
    - Egy ebook olvasóba felesleges MP3 lejátszó (a kindlében van, de sosem használtuk)
    - Ne legyen érintő képernyős. Hogy néz már ki, ha a kijelző össze van tapizva?
    (megjegyzem ez némileg hasonlít a tükörreflexes fényképezőgépek esetéhez. Amég analóg volt a cucc addig ha került is bele kosz a következő filmkockán már nem volt ott. Most viszont ott marad a CCD-n. Itt is, ha a valódi könyv egy lapját összekoszolod legfeljebb ellapozod. Az ekönyv olvasón viszont halmozódik az ujjlenyomat).
    - Nem kell, hogy tudjon internetezni. (kindle tud, de sose használjuk)
    - Mindenképpen e-ink, egyrészt mert jobban olvasható, másrészt mert nagyon ritkán kell feltölteni így az aksit. Nálunk a gyakorlati tapasztalat kb. 1 hónap !!!. Hol van ez a TFT-s cuccok 8 órájához képest!

    Mikor a lányaink meglátták anyukájuk új szerzeményét persze nekik is kell. Gondoltam megrendelem még jóval karácsony előtt. Kettőt nem érdemes egyben rendelni, mert akkor még kb. 80$ rárakódik (talán VÁM?). Így egyesével ment. Az elsőt vasárnap déltán rendeltem, szerdán délben adta át a UPC, a másodikat azonnal, vagyis szerda délben, pénteken vettem át (48 óra!)

    Ja, hogy a Kindlére sosem lesz legális magyar tartalom? Hát igen ezt kicsit előbb kellett volna végig gondolni azoknak akiknek az a feladatuk, hogy ezzel foglalkozzanak.
    A feladat végig nem is volt túl bonyolult. Egy internet kapcsolat kell hozzá meg egy kis józan ész. Az interneten megnézzük, hogy mennyi a legolcsóbb e-book olvasó. Ekkor már augusztusban realizáljuk, hogy bizony az 140$. Ezután a józan ész segítségével a mi készülékünket is (ha kell fogcsikorgatva) levisszük erre a szintre, mert különben sajnos nem tőlünk veszi meg a jó nép, valamint később a tartalmat sem fogja kifizetni.

    De jelzem a 140$-os hajó már elment. Akik ennyit szántak rá már megvan a könyvolvasójuk. Most lehet gondolkodni hogy vajon a 100, esetleg 50$-os hajóra fel akarnak-e még szállni.

Új hozzászólás Aktív témák