Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    válasz tthom #2 üzenetére

    Sajnos az én szakterületem "minőségbiztosítás - 3D méréstechnika - technológia" elsősorban gépgyártás, de mindenképp gépipari gyártás területen. Ez a terület a végleteket mutatja meg. Van olyan ismerősöm aki 3 szakban dolgozik nyugaton (értsd Ajka) havi 150 nettóért és ebben már benne van a szakpótlék, a kafetéria meg konvergál a nulla felé (értsd 5000HUF örzse jegy, az is a meleg) és van olyan ismerősöm aki 1 szakon igaz Pesten, de 550 nettóért üldögél a mérőgép mellett és nem kell a technológiával és a bejövő árukkal s a termeléssel foglalkoznia, mert ő a technológia fejlesztési részlegén van.

    Szóval nagy a szórás.

    Ami a legjobban dühít az az, hogy a HR-es kolleginák olyan szinten flegmán tudnak időnként bánni az ember fiával, hogy az minősíthetetlen. És amikor az ember próbálja a HR-est rávezetni a saját nézőpontjára, akkor nekik áll feljebb, hogy mit is képzelek.

    Csak egy példa...

    Tavaly beadtam a Zollner-ba a jelentkezésem (VÁC). Megjelöltem a jelentkezésnél minden olyan pozíciót ami szóba jöhet és érdekelhet. Majd a kollegina felhívott rá 2 héttel, hogy talált nekem egy megfelelő pozíciót, operátornak... :U :DDD Gondoltam bele megyek a játékba és felvillanyozott hangon beszélgettünk tovább, majd elértünk ahhoz a részhez, hogy akkor beszélgessünk a szakmai tapasztalatokról. Ekkor vette elő szerintem először az önéletrajzom, mert kicsit más lett a hanglejtése a papírcsörgés után. Majd közölte, hogy akkor mikor tudnék bemenni egy interjúra, s amikor mondtam neki, hogy előbb beszélgessünk a piszkos részről, a pénzről, akkor azzal érvelt, hogy akkor az van hogy: "Erről sajnos most nem tájékoztathatom, mert előbb interjún szeretnénk meggyőződni arról, hogy ÖN megfelel e nekünk s az elvárásainknak szakmai téren". A mai napig cseng ez a díszes mondat a fülemben. Erre válaszoltam azt neki, hogy "Kedves hölgyem, az ön által elém tárt és kifejtett elvárások és tapasztalatok alapján sajnálattal kell közöljem, hogy az önök cége nem felelt meg az elvárásaimnak és a jövőben csak akkor keressenek meg, ha a HR-es munkatársak szakmailag felérnek arra a csúcsra, hogy tudják, hogy milyen pozícióra, s kit keresnek". Van egy olyan érzésem, hogy a Zollnerből többé nem fognak keresni, mert a hölgy itt már nem tudott mit mondani a telefonba és elköszöntem tőle, majd leraktam. Szerintem felgyújtotta az önéletrajzomat és felette mormogott ;] ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz tthom #2 üzenetére

    "A legtöbb cégnél még ez is céges policy, hogy az alkalmazottak nem beszélhetnek a bérekről, nehogy feszültséget teremtsen."

    Ilyen policy esetén mennyire életszerű, hogy az alkalmazottak egymással nem beszélhetnek bérekről, de bármilyen CV-re kiadják a várható keresetet?

    Egyébként én is azt szeretem, ha előre meg lehet tudni a nagyságrendet, hogy egyre gondolunk-e. A tényleges összeg úgyis majd a konkrét megállapodásunk eredménye lesz. Pl. fejfadászok ilyenben készségesek szoktak lenni.

    Valamint van egy olyan rész is, hogy igazából fel sem akarnak venni embert, csak úgymond feltérképezik a piacot, hogy adott szakterületre mennyiért tudnának embert szerezni.

    Ez olyan, mint amikor az ember elvan a munkahelyén, de azért nézelődik, nem? Azt is elítéled?

    A HR szakma pedig itthon le van sajnálva. Pedig borzasztóan fontos lenne, hogy jól felkészült és értelmes emberek foglalkozzanak a többiekkel.

    Amúgy a bejegyzéshez kapcsolódóan, én dolgoztam kis cégnél és dolgozom/dolgoztam multinál is. (Logisztika)
    Nekem a multi jobban bejött. Jobb bér, magasabb juttatások és jobb előrelépési lehetőségek.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz tthom #16 üzenetére

    Ez így korrekt, én is csak akkor keresgélek, ha tényleg gondolkodom a váltáson. De mivel tudom, hogy vannak emberek, akik csak azért is teszik ezt, hogy tudják mire számíthatnak, így megértem az ő és a cégek ilyen gyakorlatát bár szerintem is több kárt okoz összességében, mint hasznot.

    Simi87

    Az akarjanak engem logika teljesen rendben van mindkét oldalról, amíg egészséges. De ezt a kereslet-kínálat mindig torzítja és ehhez igazodni kell.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák