Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    válasz tthom #2 üzenetére

    Sajnos az én szakterületem "minőségbiztosítás - 3D méréstechnika - technológia" elsősorban gépgyártás, de mindenképp gépipari gyártás területen. Ez a terület a végleteket mutatja meg. Van olyan ismerősöm aki 3 szakban dolgozik nyugaton (értsd Ajka) havi 150 nettóért és ebben már benne van a szakpótlék, a kafetéria meg konvergál a nulla felé (értsd 5000HUF örzse jegy, az is a meleg) és van olyan ismerősöm aki 1 szakon igaz Pesten, de 550 nettóért üldögél a mérőgép mellett és nem kell a technológiával és a bejövő árukkal s a termeléssel foglalkoznia, mert ő a technológia fejlesztési részlegén van.

    Szóval nagy a szórás.

    Ami a legjobban dühít az az, hogy a HR-es kolleginák olyan szinten flegmán tudnak időnként bánni az ember fiával, hogy az minősíthetetlen. És amikor az ember próbálja a HR-est rávezetni a saját nézőpontjára, akkor nekik áll feljebb, hogy mit is képzelek.

    Csak egy példa...

    Tavaly beadtam a Zollner-ba a jelentkezésem (VÁC). Megjelöltem a jelentkezésnél minden olyan pozíciót ami szóba jöhet és érdekelhet. Majd a kollegina felhívott rá 2 héttel, hogy talált nekem egy megfelelő pozíciót, operátornak... :U :DDD Gondoltam bele megyek a játékba és felvillanyozott hangon beszélgettünk tovább, majd elértünk ahhoz a részhez, hogy akkor beszélgessünk a szakmai tapasztalatokról. Ekkor vette elő szerintem először az önéletrajzom, mert kicsit más lett a hanglejtése a papírcsörgés után. Majd közölte, hogy akkor mikor tudnék bemenni egy interjúra, s amikor mondtam neki, hogy előbb beszélgessünk a piszkos részről, a pénzről, akkor azzal érvelt, hogy akkor az van hogy: "Erről sajnos most nem tájékoztathatom, mert előbb interjún szeretnénk meggyőződni arról, hogy ÖN megfelel e nekünk s az elvárásainknak szakmai téren". A mai napig cseng ez a díszes mondat a fülemben. Erre válaszoltam azt neki, hogy "Kedves hölgyem, az ön által elém tárt és kifejtett elvárások és tapasztalatok alapján sajnálattal kell közöljem, hogy az önök cége nem felelt meg az elvárásaimnak és a jövőben csak akkor keressenek meg, ha a HR-es munkatársak szakmailag felérnek arra a csúcsra, hogy tudják, hogy milyen pozícióra, s kit keresnek". Van egy olyan érzésem, hogy a Zollnerből többé nem fognak keresni, mert a hölgy itt már nem tudott mit mondani a telefonba és elköszöntem tőle, majd leraktam. Szerintem felgyújtotta az önéletrajzomat és felette mormogott ;] ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz Egon #3 üzenetére

    Igen, sajnos látom ezt az oldalt is. volt szerencsém néhány olyan interjúhoz, ahol az előadó (HR-es) teljesen meg volt döbbenve (hogy olyan ember jött aki érti is talán a szakmáját) és kérte, hogy várjak, mert akkor MOST hívná a szakmai vezetőt, mert az én szakterületemhez ugyebár nem ért. A felvétel során elsősorban a bérigény volt ami a nagy cégek többségénél is döntő volt. Volt ahol ezt a tudtomra is adták telefonban/levélben. Volt egy birka aki elvállalta olcsóbban. Megértem azt is egyébként.

    DE lehetőség szerint minden alkalommal megadtam a lehetőséget a cégeknek, hogy utánam járhassanak. Szükség szerint ha kérték, akkor ajánló levelet és elérhetőségeket is nyújtottam. És mégis az a tapasztalatom, hogy a HR-es az utolsó pillanatban veszi elő a levelemet, életrajzomat, motivációs levelemet, ajánló levelemet és csak ekkor szembesül azzal, hogy lehet mégsem én leszek oda a jó, mert mondjuk nekik egy pályakezdő kéne és jééé "maga már 30-on túl van?! Akkor van szakmai tapasztalata ugye?"... Ugye... :(((

    Szóval na...

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz #51736960 #7 üzenetére

    Valóban (Bár unokatestvérem is HR-es szeretne lenni, s ehhez főiskolát is végzett... Szóval kicsit ellene beszélek :DDD ).

    Én is jobb szeretek kis/közepes cégekhez menni. Elsősorban azért mert már lehetséges, hogy a telefonban meg tudjuk beszélni az akaratunk legjavát, másrészt pedig a személyes találkozásoknál is hamarabb dűlőre jut az ember. A különbség azonban az, hogy ezek a cégek azok akiknél a legfontosabb a bér kérdése. És ők tényleg megpróbálják a legjobbat a legolcsóbban. És sajnos itt sem a vezetőd fog dönteni, hanem a tulajdonosa a cégnek, aki lehetséges, hogy pont annyira nem ért ahhoz amire keresi az embert, mint egy mezei HR-es. Így manager-i szemmel csak a kiadott pénzt nézi s a vezető feladata lesz kiválasztani azt aki belefér a manager kereteibe. Ami teljesen érthető. (=> a birkák viszik le a fizetést ;] ;] )...

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz Blindmouse #11 üzenetére

    No igen, konkrétan én most Pesten keresgélek, mert Nógrádban lakok. Bejárás oda bukta, szóval albérlet. Azt meg felszámolom a béremre, mert nem éhezni akarok felmenni. :R

    Szóval sok igen, sok a nagyon csendben hallgató akkor amikor az ember kiejti a száján az összeget. De a közel 10 év tapasztalatot nem fogom bagóért eladni, mert "el kell adnod magad, hogy jól keress"... :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    Ide elfér :R Folytasd csak...Legyen okulásul a HR-nek ;] ;] ;]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz PhilBrick #27 üzenetére

    Semmi furcsát nem érzek ebben.

    Egy kis túlzás természetesen a düh hevében mindenkinek megbocsátható, ~ 2 hetente jártam el az elmúlt időszakban interjúra (megbeszélés szerint általában munkaidő után, de volt hogy alatt). Általában a harmadik lépcsőn, vagy a másodikon (ha a mennyi az annyiról tárgyaltunk) bukott el a kérdés eddig szinte minden cégnél (multi esetében). Kisebb cégeknél már vagy az interjú alatt, vagy azt követően telefonon sajnálkoztak, hogy nem tudok olcsóbban elmozdulni a helyemről... S hogy mennyi pályázatot? Napi szinten sokat. Nem az van hogy beadom és ülök a babérjaimon, hanem az, hogy beadom (felírom hogy hova eddig), s ha van valami új az ezzel foglalkozó portálokon, akkor újra, oda is. Szóval nem kizárt, ha gépgyártásban vagy szerszámgyártásban, autóiparban dolgozol HR-es oldalon, akkor találkozni fogsz az önéletrajzommal ;]

    Utolsó kérdésedre... Igen, jó helyen vagyok. Nem panaszkodok. Sem a fizetésre sem a munkámra. Ahogyan mások se panaszkodnak a munkámra. És amíg kíváncsiak a véleményemre és adnak rá, addig azt hiszem, hogy kellek. Ide legalábbis. :U :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz greenmaur #29 üzenetére

    A külföldi munka az nálam a Level999, oda csak úgy megyek, ha ismerős is van kint és látja mit kell csinálni. A többi nekem csak rizsa. Egy pár külföldre tervezett interjúztatást én is megjártam, a kedvencem az volt, amikor a 2. kör után a hirdetéssel ellentétben beközölték, hogy hát akkor a kiutazás ugyebár az saját költség, de akkor a biztos ami biztos, szeretnének elkérni még 150Eurót az első heti szállásra, meg 50Eurót a beutaztatásom költségeire és további 40Eurót a közvetítői díjként.

    Gondolom ha ezt leteszem az asztalra, akkor a kártya megy a Dunába... ;] Kiröhögtem őket és közöltem, hogy ha még egyszer fel mernek hívni bármi hasonlóval, akkor megyek a rendőrségre.

    Szóval jópofa emberek vannak... :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz Gabe2100 #35 üzenetére

    Az van, hogy ha ők keresnek (márpedig ők mint munkaadók írják ki a trendet), akkor nekik kell meghatározniuk mennyijük van a projectre. És ha fair akar maradni az ember, nem pedig gerinctelen féreg, akkor bizony ebben az esetben nekik kötelességük kellene legyen, hogy minimum a telefonos beszélgetés alkalmával egy tól-ig összeg tájékoztató jelleggel való közlése megtörténhessen. Különben csak egymás idejét vesztegetjük. Márpedig az én időm értékes! Nekem és a páromnak és a családomnak is értékes, mi több a barátaimnak is értékes! Az meg hogy egy multinak már ez is értéktelen, nos az szomorít el!

    Így változott a hozzáállásom arra amit most is képviselek. Ha telefonban sem hajlandóak tól-ig közölni velem, mennyit is fogok nekik érni, akkor én nem fogom sajnálni, hogy nem kerülhettem be a köreikbe!

    A hetekben voltam egy csepeli kis cégnél interjún. Többször elhangzott az idő alatt, hogy nagyon drága munkaerő vagyok és az is, hogy az addig beszéltek és szakmai téren felmértek alapján tökéletesen megfelelnék nekik, de hát drágaság... Ezt már telefonban is elmondta a srác aki interjúztatott, hogy drága vagyok, de mindenképp beszélni szeretett volna velem személyesen is és én is kíváncsi voltam a cégre.

    Hallottam tőle panaszokat szép számmal a kollegák színvonaláról. Hogy azért van hogy az olcsó húsnak is híg a leve... Nem is rég hívott, hogy a vezetés sajnos annak ellenére amit előadott nekik egy olcsóbb kollega mellett döntött, de ne csüggedjek, mert lehet hogy 3 hónap múlva találkozunk :DDD
    Szóval igen. Itt mondjuk alkudni sem próbált, mert elmondtam neki, hogy ez a minimum, amit kérek... Ha Csepelre kell költözzek faluról, akkor nem éhezni akarok felmenni a nagy faluba! :R

    Szóval én meg akarom tartani a tisztességem. A szaktudásom és az idő az életemből egy olyan dolog amit meg kell fizetni. És aki ezt nem érti meg azzal valószínű, hogy én sem akarok együtt dolgozni. :R

    Szóval ha tudtok munkát az alábbi területekre:
    -3D méréstechnika, méréstechnikus, mérőtechnikus
    -Technológia (gépgyártás és autóipar)
    -Minőségbiztosítás, minőségbiztosítási munkatárs

    Vagy ezek valamilyen elegye, akkor ne tartsátok magatokba! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Új hozzászólás Aktív témák