Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #54625216 #16 üzenetére

    +@Duracellm

    Hát elég sok ilyen Louis Rossmann szerelős videót néztem, és szerintem a hanghoz vagy a képhez semmi köze hogy egy tök ugyanolyan kijelzőt se tudsz cserélni egy új mac-be mert már össze van párosítva egy alaplapi egyedi chippel. Mégha azt a kijelzőt egy ugyanolyan macből is szereled ki akkor se. Ez nettó g3c1ség ! Vagy hogy az m.2 ssd is az alaplapra van forrasztva és az új mac-ekről még azt a biztonsági csatit is elhagyták hogy egy laphalál esetén a képeidet vagy adataidat le tudd menteni. ( Akinek szar a netje az nem fog sok száz gigát a cludon tárolni.) Ez is simán szemétség. A Louis élőben szereli ezeket a gépeket és tök érthetően elmutogatja, és elmondja hogy mi a baj. S szerintem valahol igenis meg kell állítani ezt a trendet mert ez tiszta baromság hogy ha egy apró amúgy javítható hibája van a gépnek akkor dobjam ki és vegyek újat. ( lásd fenti képernyőcsere )

    m.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz #54625216 #16 üzenetére

    Szerintem fordítva ülünk a lón.
    Ezeket nem _javítani_ tervezték, hanem _használni_ .
    A probléma gyökerét én ott látom, hogyha nem kell +1 váltás kicikínai kislány 6 kézzel, hogy beizzadjon egy alkatrészt, akkor olcsóbb gyorsabb gyártani.Nem kell keresni / raktározni modult, amit vagy eltesz magának, vagy elkever, vagy elfogy, elromlik, hanem egy gép sokszáz másik alkatrész mellett az SSD-t meg a memóriát IS beforrasztja. Durván 10-100 másodperccel később, mint normál esetben. Cserébe nem kell a váltás 6kezű kínai kislány, meg nekik szerszám, és nem kell foglalkozni, hogy néha-néha leugranak a Foxconn tetejéről, mert nem bírják a tempót.
    Szóval szerintem az van, hogy ami összeszerelős lépcsőt ki lehet hagyni, azt kihagyják. Ettől még "gazdaságosabb" gyártani. Egyszerűbb is.
    Hogy nem tudjuk javítani, az más probléma, nyilván meg kéne oldani, mert egy ramcsere, vagy bővítés nem kéne, hogy gondot okozzon, ha már van gépem. Meg az SSD / klaviatúra halál is érdekes.
    A beépített biztosnági csipek meg szerintem azért vannak, hogy ÉN, mint felhasználó, ne túrjak a gépben, ha nincs meg a megfelelő képesítésem. - Nyilván lehetek jogos Apple szervíz technikus/mérnök, ha megszerzem a képesítést, meg invesztálok pár milliót felszerelésbe. Amíg ezt nem teszem, ne akarjak cserélni komponenseket. Ez szimpla üzlet / piacvédelem / üzletpolitika.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • válasz #54625216 #29 üzenetére

    Hát ebben akkor nem értünk egyet! :) Szerintem meg főleg a hitvallás befolyásolja az embereket. Szerinted miért költenek annyit reklámra a cégek ? Ha mindenki pontosan tudná hogy mit szeretne venni akkor mi szükség reklámokra ? Az epöl cuccainál meg pont hogy az egyik legfontosabb szempont a cool-sás/trendiség/menőség. Pár éve még ott sátraztak az emberek egy-egy új modellnél a boltok előtt. Gondolom azért mert annyira de annyira szükségük volt rá hogy már aludni se tudtak otthon nélküle.
    Vagy a legújabb 20 millás sajtreszelős mac-is olyan nagyon sokat tud hogy nem is lehet töredékéből ugyanazt a pc-s konfigot kihozni. Ja de.
    Szerintem sajnos be kell látni hogy a reklámok meg a marketing igenis nagy mértékben tudja befolyásolni az embereket. Amikor ezt valaki belátja utána tud csak tenni is ellene valamit.
    Mondjuk hogy jóval tudatosabbá formálja a fogyasztását.

    m.

Új hozzászólás Aktív témák