Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz nubu015 #5 üzenetére

    Nekem az a véleményem, hogy a beforrasztott részegységeknek és a CNC-zett fém háznak jótékony hatása lehet az ezekkel a gépekkel előállítható kép és hang minőségére, ezért nem tudom megvetni érte hogy így alakítják ki a gépeiket.
    A kopó/elhasználódó alkatrészeket persze lehessen cserélni ésszel felfogható költségen, de a bővíthetőséget én nem rónám fel, hiszen jól tartják a készülékek az árukat, ha úgy alakul el lehet adni és egy több rammal, SSD-vel rendelkező példányt lehet helyette vásárolni némi ráfizetéssel.

    Nem vagyok aple fan, nincs is még ilyen gépem, de úgy tűnik a közeljövőben egyre kevesebb dolog fog, windows10-hez láncolni, így nem fordítanék hátat ezeknek a vasaknak sem.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nubu015 #5 üzenetére

    Már nem azért, de ez egy általános trend, egyáltalán nem apple specifikus. A legegyszerűbb áramkörökre is BGA tokozású chipeket raknak, hogy lehetőleg az egész panelt cserélni kelljen, nehogy egy filléres alkatrész cseréjével meg lehessen menteni házilag.

    Amikor egy-két hiba kiderült, ott az esetek többségében az eladott készülékek néhány százaléka volt érintett, csak a klikkvadász szaksajtó szokás szerint az évszázad botrányának próbálta eladni. Így nem csoda, hogy aki tényleg használja is az apple cuccokat, az szarik a szaksajtóra és a fórumhuszárok menetrendszerinti fikaáradatára és azt veszi, ami számára bevált. Ez nem elvakult hívő mentalitás, hanem gyakorlati tapasztalat és józan ész.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nubu015 #26 üzenetére

    "Soha nem értem hogy miért kell ezeket a szemét multikat védeni. Őket csak a profit vezérli és hogy hívőket képezzenek."

    Az emberek alapvetően nem erkölcsi hitvallás alapon választanak termékeket, hanem az igényeik alapján. Ha az Apple cuccai hatékonyan kiszolgálják az igényeiket, akkor hajlandóak megfizetni az árát. Ha pedig hosszabb távon is elégedettek a termékkel, akkor legközelebb is Apple cuccot vesznek. Ilyen egyszerű ez.
    Totál nem érdekli a usereket, hogy mennyiért lehetne megjavítani egy alaplapot. Akinek fontos, hogy pénzügyileg le legyen védve, az befizeti az extra garanciát, három év múlva meg amúgyis készüléket vált.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #30 üzenetére

    "Vagy a legújabb 20 millás sajtreszelős mac-is olyan nagyon sokat tud hogy nem is lehet töredékéből ugyanazt a pc-s konfigot kihozni. Ja de."

    Akkor kezdj el összerakni valahol egy olyan PC-t, amiben 1,5TB ram van, összesen 128GB VRam, 8TB SSD, stb.
    Csak ne lepődj meg, ha PC-ből nem, hogy nem lesz olcsóbb, hanem egyáltalán nem is tudsz ilyet összerakni. :D

    Fenti kommenthez:
    Volt szerencsém pár laptophoz, ami féláron kínált MacBook hardvert. Igaz, hogy fényévekkel rosszabb volt mindnek a kijelzője, semmit nem ért a hangszóró sem, a trackpad egy borzalom az összesben, üzemidőben meg jó, ha a MacBook felét tudják. De legalább a hardver ugyanaz.
    Bónuszként a HP-nál még a zsanér is szétszakadt 1 év után. Pedig nem vagyok egy power user.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #33 üzenetére

    Hát eddig -512GB ram, -6TB SSD, -32GB VRam. Majdnem ugyanaz. :D
    De majd megnézem kicsit jobban.

    Laptopnál amik fele, harmad árba kerülnek, azok a comsumer gépek. Az üzleti laposok meg simán annyiba kerülnek, mint a MacBook-ok. Nézd meg a Dell XPS, vagy Latitude árakat.
    650-ért már egész korrekt Dell van (ennél van sokkal drágább is). Csak hát ennél még mindig FHD a kijelző, meg a trackpad sem épp versenyképes.
    Ez egy 14"-os gép. Ennyiért épp megkapod a 13-as MBP-t is jobb kijelzővel, jobb hangszóróval. Meg még a trackpad is jobb.
    Ha azonos felszereltséget nézek (i7, 16GB, 512 SSD), akkor talán 90 ezer van a két gép között. Ez kicsit messze van a félártól.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #35 üzenetére

    Miért játszom a fafejűt? Igen, 48GB van rajta. Ha kettőt raksz bele, 96GB lesz.
    A Vega Pro Duo-n meg darabonként van 64GB. Ha kettőt raksz bele, 128GB lesz.
    Egyedül prociban erősebb a Lenovo. Csak ugye a Mac Pro-hoz meg ott az Afterburner kártya, ami mellett finoman szólva is búcsút mondhatsz a CPU előnyödnek.
    Magyar honban még lehet, hogy a mai napig él az a kultusz, hogy azért vesznek almát, mert menő. Jó, tényleg sokan vannak ilyenek, de ők nem Mac Pro-t fognak venni. :D
    Szerinted a cégek, akik kiadnak ~50 ezer dollárt egy gépre, ők mit fognak nézni? Trendi legyen, vagy produktív?
    Filmes, videós területen pedig akkor is állva hagyná a Lenovo-t ez a gép, ha kettőt sorba kötnél.

    A szoftveres előnyökről már nem is beszélve. Ott van a VR Tech csatornán az Acer Concept D vs. MacBook teszt. Hiába bikább az Acer hardverben, hiába van benne RTX kártya, a Final Cut feltörli vele a padlót sokkal gyengébb hardveren is.

    "S biztos vagyok benne hogy ugyanezt laptoppal is el lehetne játszani."

    Kíváncsian várom a MacBook színvonalú gépet féláron.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #45 üzenetére

    Nincs itt semmi hitvita. Az egyik oldalon ott vannak a tények, a másikon meg "akkor is szar az Apple".
    Az a nagyon drága Mac Pro is úgy néz ki, hogy a Dell azonos felszereltség mellett valahogy mégis drágább. :D

    "Tehát a +12 cpu nem lényeges mert ott az afterburner kártya"

    Ne ragadd ki csak a procit. Minden másban alul marad a Lenovo.

    "nem lényeges mert ott vannak a szuper szoftverek."

    Az már ne az én hibám legyen, hogy a mesés Windows szoftverek sz@rt nem érnek. Nem én kértem őket, hogy sokkal erősebb hardver mellett is vérezzenek el. De nézz utána nyugodtan, mit tudnak egy "gagyi" MacBook-hoz képest a Windows-os csoda gépek (Acer Concept, vagy épp az 1 millás Asus StudioBook).

    A MacBook Air alapára 999$ nem 1300, szóval ezt a listát ugorhatjuk is.

    Razor Blade 15 -> Gratulálok. Hogy a francba kerül ide egy gamer laptop? :D
    Dell XPS 15 -> Ezek tényleg baromi jó gépek, de ha hasonló konfig kell, mint egy MacBook Pro 16, akkor árban megint csak minimális különbség van köztük.
    Hp spectre x360 15 -> Ugyanaz, mint a Dell. Azonos konfig esetén itt is bőven 800 ezer felett kezdődik az élet.

    Szóval sajnos a hasonló gépek még mindig hasonló árban vannak. :K
    Ha a 13"-os gépeket nézed, akkor meg gyakorlatilag a MacBook Pro az egyik legolcsóbb.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz nubu015 #45 üzenetére

    Vagy pl. ez: [link] Most okosórával együtt is csak 600 euro. Amúgy ezt a céget érdemes csekkolni egész évben, mert hihetetlen akciók vannak ott, gyakran az akciós ár és a kupon is összeadódik.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz nubu015 #49 üzenetére

    Vagy ha olcsóbban kell 15-ös ultrabook, akkor Huawei Matebook D 15, 650 euroért, szintén Ryzen 3500U-val.

    A Huawei (Honor) kifejezetten olcsón méri a Macbook like klónokat, ráadás extra hogy Ryzenes belsővel, az Intel mellett. Amin még javítani kellene, az a nagyobb tárhely, memória opció és hogy 4000-es Ryzen kellene már bele.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #49 üzenetére

    "De mindegy, hithű fanatikusokkal felesleges vitatkozni hisz a tényeknek se hisznek."

    Igen. Véletlenül találtál egy copy / paste céget, ami féláron adja a vackát, tehát a fanatikusok nem hisznek a tényeknek. Logikus. :D
    Akkor már csak egyetlen kérdésem van:
    Ha ez ilyen best buy, akkor miért nem ezt használja mindenki Apple / HP / Dell helyett?
    Hisz a hülyének is megéri, nem?

    [ Szerkesztve ]

  • eldiablo

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz nubu015 #49 üzenetére

    Erre azért még számolj vámot és áfát, plusz a rizikót, hogy beszarik, vissza kell küldened javíttatni, már ha van hova. :U

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #54 üzenetére

    Szóval aki nem Xiaomit használ, az nem tud gondolkodni. Hogy is volt az "elvakult hívő" teória? :DD
    Mondjuk ebben semmi új nincs. Évek óta hitték sokan, hogy megcsinálták az évezred bizniszét, amikor megvették a 100 ezres Xiaomi-t. Aztán amikor valóban elkezdtek a minőségre menni, akkor hopp, 200 ezer a középkategória, most meg 1000€ a Mi 10. :D

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #57 üzenetére

    De ezért miért az Apple a hibás, meg miért az, aki almát használ?
    Kijött az S20 a 120Hz-es oled kijelzővel. Ha ezt összetöröd, a gatyád rámegy a javításra. Mégis veszik? Igen. A hülye Samsung fanok nem látják, hogy csak kicsesznek velük.
    Az Acer Swift sorozat évek óta arról szól, hogy papírvékony, pille könnyű laptopot dobnak piacra. Ezeket javítani? Sok sikert. Veszik? Igen. A hülye Acer fanok...
    Teljesen mindegy, ki találja ki. Az ipar mindig egy irányba megy, a vásárlók meg ugyanúgy csengetnek a kasszánál.
    Ha ezek tényleg ekkora gondot jelentenének, akkor senki nem venné meg őket. Márkától függetlenül.

    X év garanciát minden termékhez tudsz venni. Szóval nem értem, miért kellene aggódnom azon, hogyan tudják javítani.
    Elromlik, beviszem, megcsinálják. End of story.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #59 üzenetére

    "Oké látom sehogy se akarod belátni hogy ezt az egészet amit itt előbb felsoroltál az epöl indította el. A többi cég csak átvette."

    Nincs ezen mit belátni. Szerinted aki szerelhetetlen Apple terméket vesz, az elvakult fan, aki ugyanilyen szerelhetetlen random márkájú terméket vesz, annak meg van esze, mert az epöl kezdte. :D

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz nubu015 #61 üzenetére

    Ezt a képernyő aksi párosítást hol láttad? Erről még nem hallottam. Azt hallottam már, hogy ha saját magad cserélgeted benne a cuccot akkor garit felejtsd el ha még van rá. Mivel minden alkatrész servízelésénél a széria számot felviszik egy rendszerbe, szóval ha felnyitják a gépet és más széria számú alkatrész van benne akkor dobják is vissza, de amit te írsz arról én még nem hallottam.

    Egyébként jómagam 2008 óta vagyok elégedett macbook felhasználó és a harmadik ilyen gépem taposom. Most egy late 2015-ös 13"-os van. Kicsit néha már kevés a teljesítmény (bár inkább csak a 8g ram), pont ezért szemezek ezzel az új air szériával, viszont, egy fokkal már az is többet tud mint az enyém. Páromnak egy DELL XPS 13-at vettünk 2019-es modell Az sem olcsóbb mint egy macbook kb 650k körül van. Nagyon tetszik az a gép is, sokat gondolkodtam azon az irányon is. Végül letettem róla a rendszer miatt. Azon még mindig csak win van. Mivel dolgozok a géppel kulcsfontosságú, hogy atom stabil legyen és ne veszítsek semmit. Ennyi év távlatából elmondhatom, hogy egy bájtot sem vesztettem el a gép miatt sose. Köszönhetően time machine backup és icloudnak. Ez a gép sem hibátlan, fagyott már ki a macbookom is, de kikapcs-bekapcs és ugyanott folytatom ahol abbahagytam betűre pontosan. Van egy time capsule 2tb itthon, arra backup-ol folyamatosan, plusz a felhőbe is szinkronizál azonnal. Mellé van egy iphone-om és borzasztóan jó, hogy tudom a hívásokat és az smseket kezelni gépen, használok wines asztali gépet is meg lapost is, de dolgozni nem kéne más. 3 gépből kettő járt szervízben, mindkettő 4 napon belül visszajött, egyszer töltő csatlakozónál volt vmi para és nem töltött, máskor meg visszahívásban cserélték a kijelzőt, de ha már cserélték a kijelzőt megnézték az aksit és kicserélték azt is, mert szerintük már nem volt túl jó. Szóval szervízzel is jó tapasztalatom van. Egyébként nekem sem tetszenek a cserélhetetlen alkatrészek, de ez főleg onnan jön, hogy a pc-s világban megvesszük a bóvlikat vagy akár a minőségit és megszoktuk, hogy amit nem lehet kiszedni az fix, hogy elromlik. Viszont egyre kevésbé zavar, pl én még cseréltem nvme ssd-re a gépben, hibátlanul megy, de az újban már nem lesz lehetőségem rá, viszont alapba 1Tb-al veszem és kész. Másik ami miatt nem aggódok ha valami nem elég jó, eladom rádobok valamennyit és veszek egy nagyobb tárhelyes vagy több ramos cuccot. Nincs olyan bukás egy mac-en mint egy sima notin vagy pc-n, legalábbis nekem ez a tapasztalatom, egy normális példány az enyémből még mindig 300k-t súrolja pedig 5 éves. Ha fogod eladod rádobsz egy százast, mert többet nem akarsz többit még mindig bedobhatod 0%-osba pl egy istyle-ban és mondjuk 1-2 évig fizetsz havi 3-4-5 ezer ft-ot. És még így is meg fogja érni, mert használod és nem érzed igényét, hogy úristen kijött egy új vegyem meg most. Első gépem.6 évig volt meg kövi 1 évig , azt tárhely miatt elváltottam, azóta ez van szintén 5 éve, lassan megint váltok egyet. Ja bocsánat töltő kábelt is kellett cserélni, de azt pluszba cseréltettem, mert megfeslett a napi használatban. Párom xps-e 650e-ért vol fent árgépen nem volt egy éves széria akkor vettük 325ért. Fele árát elbukta egy év alatt. :U 5 év múlva mennyi lesz az ára vajon? Szóval nálam valahogy úgy áll a képlet, hogy munkára alma, szervernek a jól bevált debian, itthonra meg win. Nekem ez vált be. :))

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz nubu015 #61 üzenetére

    Amik fele annyiba kerülnek, azoknak olyan is a minősége.
    HP-tól is megkapod fél áron az Air hardverét. Csak épp bili műanyag házban, gagyi kijelzővel, gagyi hangszóróval, béna trackpad-del, meg szétszakadó zsanérokkal. Üzemidőben meg tudja az Air harmadát.
    Micsoda vétel. :D
    Ami meg minőségben is azonos, mint a MacBook, az árban is ugyanott van.
    De ha ezt nem tudod, akkor kár is vitázni, mert szerintem normális laptopot csak fényképen láttál eddig.

Új hozzászólás Aktív témák