Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz dni #885 üzenetére

    Nálam a 354 MHz alattiakat nem keresi le, van még egy Technisat PCE kártyám is az csak a 121.5 MHz -et nem hajlandó ugyan azon a végponton ahol a 3 különböző fajta TV és egy enigmás DVB-C box (samsung tuner van benne ) is megtalál mindent. A box ráadásul úgy, hogy az C tunerből a D-be egy 10 cm -es kábellel van loopolva a jel (4 tuneres de az A - B az sat-os) és a második tuneren is jó minden.
    Szóval az, hogy egy TV -n bejön minden csatorna csak azt mutatja, hogy abba jobb tuner van (szerencsére) mint ezekben a 6 e Ft usb -s tunerekben és nálam a 20 e Ft-os Technisat kártyánál is.
    Mondjuk nálam ez az egész egy 3-as osztó után van ami nem kihagyható az állandó használathoz viszont nélküle minden működik 100 % -osan. Nálad nincs előtte valami ?

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz dni #887 üzenetére

    Teszt idejére a 8 as osztót kiiktatod. Direktbe kötöd ezt az 1 ágat. Nálam ez az a 3 mas ami nélkül jó... Ha nélküle jó akkor megnézheted, hogy a 8 as osztóba máshova tekerve jó e. Veszel jobb osztót (normális helyen oda adják úgy hogy vissza veszik ha nem jó ), raksz erősítőt de erről kérdezz szakembert. Vagy belenyugszol hogy ilyen mint én tettem. Mondjuk nekem könnyebb volt ráhagyni mert nem azok a frekik rosszak mint neked.

  • azbest

    félisten

    válasz dni #1608 üzenetére

    A logokat kéne megnézned. Van hasonló [link]
    Ha Continuity counter error szerepel ott, akkor talán tényleg rossz votl a vétel. De, ha csak felvételkor jelentkezik és sima nézéskor nem, akkor talán más a hiba oka. Esetleg nem írható / nincs hely a tárhelyen. A tvheadend saját felhasználót használ, szóval attól, hogy a te felhasználód tudja írni, még nem biztos, hogy a tvheadend-é is, olyankor lehet hozzá kell adni valami csoporthoz a tvheadend felhasználóját.

    [ Szerkesztve ]

  • nfsu17

    veterán

    válasz dni #1610 üzenetére

    "de a ma reggelre időzített felvétel megint nem sikerült."

    Ez felettébb érdekes eset, szerintem ne magadnál keresd a hibát.
    Mondom miért....
    Én Technisat K2 kábeles vevővel (digi) nézem/rögzítem az adásokat. Ez egy német cucc, semmi köze az usb-s stickekhez, sem a kodihoz, semmihez. Értsd: ez egy teljesen más rendszer, ami közös az esetünkben, az ennyi:
    -totalcar
    -digi
    -dvb-c
    Na eddig nálam az esetek 99.9%-ában semmi gond nem szokott lenni a felvételekkel semelyik csatiról sem. A totalcarral viszont szenvedek, mióta nyomják az új évadot.
    Pontosan ezt csinálja nekem is, mint neked. Igazából felveszi a részt, ott foglalja a helyet, de nem tudom lejátszani. Egyik részt csak 3. ismétlésre tudtam elkapni. Valamelyiket viszont elsőre felvette. Már én is össze vissza szidtam a rendszert, hogy mi a túró van, de minden mást meg felvesz.
    Amit le tudtam játszani, ott is volt, hogy x idő után majdnem befagyott, mert hibás lett a felvétel, nem lehetett belepörgetni. Szerintem az van, hogy hibásan jön az adás, és ennyi errorral már nem tud mit kezdeni a cucc. Nem hiszem, hogy valami kódolással nehezítik a felvételt, ilyet nem látok az adásban, plusz a legutóbbit sikerült harmadikra gond nélkül felvenni. :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák