Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QuarK

    senior tag

    Tök jó, hogy ismét csorgatom a nyálam, meg olvasom itt-ott, hogy mennyire sok kraft / tartalék lesz még ebben a SoC-ban...

    Aztán itt hever előttem egy 5S, és felidézem, mennyire mindenki lefosta a bokáját, és hogy írták rengetegen, hogy ezzel évekig el lehet majd lenni.

    De az egész mit ér, ha mindenhova beerőltetik Jony Ive tejüvegét; és látszólag kilőtték azt is, ami korábban még jelen volt - hogy ha épp valami animáció ment, akkor minden háttérmunka le volt fagyasztva (példa: vadul scrolloztad a weblapot, és abbamaradt az oldal betöltése, hogy az animálás vajsima legyen).

    Az eredmény az, hogy pont úgy laggol mindehol a felület, amiért annak idején az összes almafan ekézte az Androidot, hogy hahaha, 4-6-8 magos erőműveik vannak, de a felület szaggat. Hát most tessék.

    Annak idején megértettem, hogy miért kellett pl. az autolayout-ot behozniuk (ugye tudták, hogy a képernyőméreteknél itt is elkezdődik a fragmentáció), és megértettem, hogy emiatt a szegény szerencsétlen 3GS-en egy egyszerű táblascrollozás is akadozott iOS 6-tól (ami azelőtt tökéletesen sima volt). Főleg, hogy eredetileg iOS 3-mal jött ki.

    De itt most nem tudom megérteni, hogy tudták így elszúrni. Feltételezem, ott gurult el valami, hogy átálltak az OS-szintű animációknál is Metal-ra, csak nem sikerült pont úgy összehozni, ahogy képzelték.

    Szóval nonszensz, hogy egy 5S szaggat (de látom a 6-os készülékeken is, hogy döcögnek); és épp ezért hiába hümmögök a 6S-en, ha tarthatok attól, hogy 2 év alatt ez a desktop-class csoda is szarra se lesz elég.

    A desktop processzoroknál nekem úgy fest, sikerült már elérni arra a szintre, hogy egy jó 5 éves i5 laptop is meseszépen muzsikál még. Jó lenne hinni, hogy mobiloknál is valaha eljutunk ide.

Új hozzászólás Aktív témák