Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz flymi #2 üzenetére

    Tudjatok, en dolgoztam gyarban(az volt az elso), igaz mint gepbeallito. Kiraly helyem volt, kiveve 2 dolgot: 410Ft volt az oraberem, es reggel 6 ra bent kellet lennem. Ezen kivul semmi gondom nem volt, sot megismertem rengeteg embert, a munkasokkal nem igazan volt a tipikus ala-fole rendelesi viszony. En megkertem oket, hogy ezt kellene csinalni, Ok megcsinaltak, ha valami baj volt Ok kertek meg hogy csinaljam meg. mindez 2004 kornyeken Somogyban. Az En fonokom szintugy, nem is nagyon talalkoztam vele. Mindenki tudta mit kell csinalni.
    Aztan a kovetkezo munkahely meg fizetett is, a fonok nem sokat ugralt, ha munka ugy haladt ahogy kellet, meg megvoltak a szamok. Ha Ot senki nem mogyorozta akkor Engem sem. Es meg szerettem is csinalni.

    Most mar nemtudom hanyadik helyemen vagyok(6. ha jol szamolok), de negativ tapasztalat nem sok van. Ahol dolgoztam a legtobb esetben kerni szoktak szepen udvariasan, ha valami nem stimmelt szepen elmagyaraztak, es bar sok a PR bullshit mindenhol,
    En probalom hummorral atadni a problemaimat. Igy Inception alapon talan sikerul valami magvat elhintenem a fejukben. Masnem jot rohogunk. A mostani helyemen mindenkinek mondom, mindent a konyv szerint kell csinalni(mert nekem is ezt mondtak), igy minden dologra ami nincs a konyvben leirva, vagy nincs meg a megfelelo felszereles, RAKERDEZEK :) Remelem egyszer az oruletbe kergetem oket.
    Multkor mondtam nekik En csak AZ Itteni OCD-hez akarok felzarkozni(a Fonoknek kenyszerbetegsege van es el lehet gondolni hogyan hat az egeszre) :) Mindenki rohog :)
    A masik: Mondtam nekik En ugy erzem magam mint a Balett eloadason: Mindent labujhegyen kell csinalni(A padlo festve es nem akarnak karcokat latni, egy gepjavito muhelyben!) es kozben a karmester a diotorot vezenyli :) Mindenki Rohog ismet :)

    Magyaran szolva a humort lehet arra hasznalni, hogy elvegyed az elet a dolgoknak, de megis gondolatot ebresz.

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz flymi #4 üzenetére

    Tudod annak amit ilyen mododn csinalsz semmi ertelme(Nem a gyari munkara gondolok a szallag mellet).
    Ha nem erzed jol magad, akkor baxhatod...Vagy megtalalod a modjat, hogy jol erezd magad, vagy erdemes keresni valami mast. Lehet hibasak az emberek koruloted, De TE vagy az egyetlen aki Tud valamit tenni ellene.

    Ez az egyik ok amiert elhagytam 2. kishazamat, mert mindenki csak a masikra mutogat es panaszkodik, milyen rosz Neki. Nem szemelyeskedesnek szanom, es ne is Vedd magadra, arra akarok kilyukadni, maskepp nemmegy, igy vagy ugy valtozast kell kieszkozolnod! NEKED!

    Az hogy milyem egy vezetes az reprezantalja milyenek a dolgozok is.
    Ez ugyan ugy igaz a politikai remdszerre is! De az mar off

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Doze #9 üzenetére

    Es ki tehet rola? Megint nem szemelyeskedes(szerintem probaljunk meg most elvonatkoztatni az egyenektol ebben a parbeszedben nem akarom mindig leirni). Ha sztrajkolnak akkor miert nem probaljak kozelebb hozni a vezetoket? Nem csak a fizetesert kellene sztrajkolni, meg a juttatasokert...Szerintem. Ugyan ez igaz mindenre. Azert mondom nem erdemes senkit hibaztatni addig amig mindent meg nem tettel azert hogy maskepp legyen.

    #10

    A jopofizasrol meg annyit, ha ossze vagy zarva egy kupac emberrel, akkor tobb valasztasod van:
    - Vagy nem szolsz senkihez, es elvonulsz egy sarokba tenni a dolgod(Tetszik a megoldas csak nem mindenhol kivitelezheto),
    - Bemesz es mindenkinek Aszlak Eggbe-vel koszonsz napszakhelyese verzio helyett(ez sem rosz megoldas, csak aztan nehogy megsertodj ha arcodon eros kinetikai behatas erzodik egy masik egyen okle alltal),
    - Vagy megprobalsz egy magadhoz kepest oszinte, nem tultolt emberi reakciohalmazt osszehozzni es egy kicsitt boldogabban atevickelni a kotelezo napi teendokon, mikozben nem kell azon aggodni mikor lep eletbe az elozoekben felvazolt helyzet(Arc okol talalkozas)

    Rad bizom a valasztast, ertelemnek es helyzetnek megfeleloen, persze ha tudsz jobbat ne legy rest es ird le nekunk. :)

  • #90088192

    törölt tag

    válasz flymi #12 üzenetére

    Semmi baj nincs azzal ha nem akarsz a kozeppontban lenni, de mindenhol sajnos szukseges egy minimalis kontakt.
    Ha mar szukseges akkor lehetosegekhez merten kellemesse kellene tenni nemde? Kulonben mindenki a rosz oldalan lesz annak a bizonyos Fal lo SSZ nak. Szerintem. De ugye ehhez kell, hogy legyen egy szandek, Es eloszor a TE szandekod a fontos es az kifejezodjek.
    Vagyis ha nem tetszik a rendszer akkor szaj kinyit, nem pofatlan aggresziv stilusban elmesel az illetekeseknek, ha nem a megfelelo a reakcio, akkor proba a kovetkezo szinten, ha az sem akkor Mas nincs lepni kell Neked es maris keresni egy olyan helyet ahol jobb lesz. Nem nezni geologiai szempontbol hogy ez hol kovetkezik be. Lehet meg a terulet ahol dolgozol az sem megfelelo Neked, de ebbe most nem megyek bele mert nem ismerlek....

  • #90088192

    törölt tag

    válasz flymi #15 üzenetére

    Akkor pontosan tudod mirol beszelek....Panaszkodas meg semmit nem oldott meg magaban. Te Tudod mit kell tenned, es ennyi. :)

    #17 Doze

    Akkor megint csak ott vagyunk amirol beszeltunk nemde? :) Akik hagyjak hogy igy legyen azok pontosan azok akkikel ez tortenik, mindegy mirol beszelunk vasut vagy politika....Tudom ennel komplikaltabb a dolog de a konkluzio csak ez marad szerintem. Leirtam mar tobb helyen, Itt is megteszem, egy sajat tapasztalat unbolck MO:

    Hallgatom a slager radiot meg 2004 tajekan, Boros Bochkor nyomja a hulyeseget reggel. Betelefonal, ha jol emlekszem egy Asztalos. Annyit szeretne, hogy szolhasson honfitarsaihoz. Megkapja a lehetoseget. Amit mond gyakorlatilag felhivas forradalomra, Nem is burkolva.

    Mi a reakcio a hallgatoktol?...."En szorakozn akarok nem ezt az idiotat hallgatni"
    Vagyis mindenki panaszkodik hogy nem jo, de NEM TESZNEK SEMMIT!
    Akkor En mit keresek ott?
    Mar semmit...
    Hagyom a kis panaszkodo brigadot nyugodtan panaszkodni, es mindig mast hibaztatni....

    Nekem ennyi a tanulsag

Új hozzászólás Aktív témák