Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flymi

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #90088192 #3 üzenetére

    Sosem voltam egy vicces, nagydumás figura. A meló az meló, meg kell csinálni azt kész. Nem haverkodni járok be meg trécselni. Nem is nagyon beszélgetek a kollégákkal, szerintem nem is lenne közös témánk.
    Frankón elvagyok magamban a gondolataimmal, nem zavarok vele másokat. Magasról teszek a munkahelyi légkörre. Amíg nem baxogatnak, addig nekem a kilenc is páros.

    Gyártó sor mellett 3 év alatt eljutottam odáig anno, h a végén beletojtam az egészbe. Ha nem tetszett a főnöknek, h 15 perc az átállás, mondtam ide lehet állni és lehet csinálni. Miért 10 perc egy guriga csere? Gyere segíteni megemelni a 70 kilót, megtudod. Ha valami nem üzemszerűen működött, akkor irány a tmk, addig áll a gép. Majd összekókányolják a szakik, "csak műszak végéig bírja ki"...
    Kajaszünetem nem volt, gyakorlatilag a gépek mellett ettem, mert nem volt leváltóm kemény 20 percre és a robotot nem lehetett ott hagyni felügyelet nélkül, ennyire jó volt a technika. 2 év után meguntam a dolgot és kinyomtam a sort és elmentem ebédelni, kávézni, de mindig visszaértem időre majd power on. Egy-két hétig pampogtak a nagyfejűek h állásidő, meg lehetett volna 3 raklappal több is, de aztán már nem szóltak semmit, megszokták h 20 percig kuss van a csarnokban.
    (Eredetileg 30 perc volt a kajaszünet, de ezt sokallták, hát megollózták. Persze az irodából az étteremig és vissza 1 óra az út. Új céges kombi a dirinek, nem baj ha két hét után az árokba hajt vele, van mááásik! Dolgozók év végi prémiuma is ott landolt a kerékagyon, occsó volt, milla volt csak a négy felni, mit turkáltok a céges pénztárcában?)

    /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

  • Doze

    aktív tag

    válasz #90088192 #8 üzenetére

    Amilyen az igazgatoság olyanok az alkalmazottak is.... persze nagy fluktuációs helyekre igaz... na de ahol nem hogy az igazgatóság, de még a politikai rendszerek változnak.. de a melós az melós marad :D.. van ilyen pl MÁV... ahol egy akkora törésvonal van a vezetőség és beosztott között hogy öröm nézni. :D.. vért is hugyoz mindkét fél

  • flymi

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #90088192 #14 üzenetére

    Nálunk megoldható, hogy ha nem akarok, akkor nem beszélek senkivel a kötelező "jónapot" meg a munkával kapcsolatos mondanivalókon kívül. Előző helyen is megoldható volt, itt is meg lehet csinálni. Van akivel jobban kijövök és egy személyes témáról 5-10 percig is értekezünk, van akinek meg legszívesebben nem is köszönnék, de nem erre neveltek.
    Mondjuk úgy, én vagyok a munka világában Svájc. ;)
    Jól látod, olyan meló kéne, amit itthon a seggemen ülve is el tudnék végezni, vagy egy lottó telitalálat. :D
    Egyébként annyira nem sarkos a dolog, vendéglátásban is dolgoztam, ez volt az első szakmám. Anno még nem voltam ennyire bezárkózva.

    [ Szerkesztve ]

    /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

  • Doze

    aktív tag

    válasz #90088192 #13 üzenetére

    Nem csak bérért megy a harc... sok dologért. Az hogy miért nem tudnak tárgyalni egymással sok oka van... hosszú terjedelmes irás lenne. Az viszont tuti hogy a hagyományosan erős érdekvédelemmel rendelkező munkakörök (bányász, vasusta stb) soha nem jutnak operátori szintre, én azt érzem 1-2 multit jogászkodással meg kellene szopatni... amugy maradjunk annyiban van 4 év, addig kell működni valaminek utána senkit nem érdekel

Új hozzászólás Aktív témák