Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz psyho85 #8 üzenetére

    Ez mondjuk szép.
    Tényleg meglepő, hogy alig hallottunk róla valamit. Én is csak pár hete olvastam róla itt a fórumon egy kis szösszenetet.
    És igen, van benne igazság. Azok a politikusok / közgazdászok / bankárok fizessék meg a kölcsönt, akik miatt eladósodott az ország. Mert a polgárok, az átlag ember erről abszolút nem tehet. Teszi a dolgát, csinálja amit kell és amit előírtak neki.
    Amúgy a részletek is érdekelnének. Mondjuk, hogy mit szólt ahhoz a két ország, hogy egyszerűen Izland kijelentette, hogy nem fizeti vissza a kölcsönt? Megmondta nekik, hogy kérjék az adott politikusoktól, bankároktól stb? :) Azért ez érdekes lehetett.

    @morhange:

    Eszem ágában sincs bankban tartani a pénzemet!

    @Lauda:

    Igen, én is megfigyeltem, bármi is volt a font mindig is erős volt. Legalábbis a többihez képest jócskán. Nem véletlenül nem váltottak a Britek euróra. Hiszen minek amikor a saját valutájuk így is erős világszinten.
    Ha a forint becsődölne nem hinném, hogy különösebb zuhanást váltana ki más valutákból, hiszen nem vagyunk tagjai az euro-övezetnek. Görögöknél ezért volt nagy a para, hiszen már ők is eurót használnak. Ezért ha ők becsődölnek és kilépnek az euro-övezetből az rántotta volna magával az eurót is.
    Ezért is gondoltam dollárra első körben, vagy ugye fontra.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz psyho85 #8 üzenetére

    Ha levakarod rola az aktivista mazt, akkor az marad, hogy Izlandon felvettek egy bazi nagy IMF hitelt, durvan lecsokkentettek az allami kiadasokat, lenyultak egy csomo ember bankbetetjet es most ugy nez ki, hogy nem mennek csodbe, csak bazi nagy recesszio van naluk.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák