Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Syl #107029 üzenetére

    Nincs itt semmi látni való, hetek óta figyelem, hogy minden második postomba van valami belekötésed. :) Általában csak tovább görgetek, de hogy ne érezd teljesen fölöslegesnek most válaszolok.
    "Te aztán imádsz más zsebében kotorászni!" - így van, ha két bitesen nézed, a szövegkontextusból kiragadva. :) Ha azonban kicsit visszaolvasol, és megérted a "nagy képet", akkor rájössz, hogy egy jelenséget festettem le, a végén egy annyira anonimizált, de mégis konkrét példával amennyire lehet. Nekem sincs bajom a szomszédaimmal, sőt, kifejezetten jó a viszony, ami nem csak a "ha szembejön köszönök"-ben merül ki.
    Az, hogy "miből" van neki Bömbi engem sem érdekel, de a teljes képhez hozzátettem, hogy sok minden itt kirakat. Még akkor sem érdekel amikor (nem a szomszéd, csak ugyanilyen kirakat ember) elmegyek valahová gépet javítani és 5000ft-ra megy a hátasdobálás... akkor sem az érdekel, hogy honnan van a Bömbi, vagy mennyi hitel lehet a házán, csak az, hogy hogy a francba lehet úgy élni, hogy mindent a külsőségeknek rendelünk alá közben meg 5000ft nincs váratlan kiadásokra. És pont ezért írat fel a boltban : mert hónap elején kifizeti az előző hónapot, és utána már nem marad semmi, megint csak hitelre tud létezni... a bolt meg ki is használja, mert messze a legdrágább a környéken, de az ilyenek máshová nem tudnak járni, így megvesznek mindent drágábban mert fel lehet íratni. Ördögi kör ez, nagyon örülök, hogy én nem estem bele.
    Ez egyébként azért is fontos kérdés, mert aztán a különféle YT videók alatt és facebookon olvasom a kormánypárti szavazókat, akik leírják (sokszor külföldről), hogy nincs itt baj ebben az országban, meg kell nézni mennyi új autó van az utakon, és mennyi szép ház van a városokban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák