Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Vakegérke #401 üzenetére

    A kiscsákó nem azért néz fel rám, mert 122 kiló vagyok és ráadásul magas is, hanem azért, mert születésétől fogva következetesen viszonyultam hozzá. Erre rá kell szánni az időt és az energiát, különben nem lesz belőle semmi. A nem fontos dolgokban mindent ráhagytam, hogy ne érezze, hogy állandóan felügyelet alatt van, a fontosokban meg mindig tettem érte, hogy rendben legyenek. Megszokta, már nincs vele gond.

    A hsz-ed többi részére: módosítani kellene a közoktatási törvényt, ezt már írtam korábban, hogy lehessen retorziót alkalmazni azok ellen, ahol minden más eszköz becsődölt. Pl. iskolából kizárás, stb. Ha lenne az iskola kezében módszer, amivel meg lehet büntetni a gyereket és a szülőket akkor, ha minden más sikertelen, akkor nem kellene verésig fajulnia a dolgoknak. A tanár nyugodtan eltűrhetné (látszólag), hogy a gyerek szemtelen és nem kooperatív, majd kizárnák a suliból, kapna egy olyan jellemzést, hogy máshova se jusson be (közben természetesen büntetni az iskolakerülést), és akkor elkezdődhetne a javulás. Apuci megverette a tanárt? Akkor gyerek kizár, segély megvon. Tanár polgári perben elégtételt kap, állam közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt büntetőpert kezdeményez. Egyszer kellene rendesen végigvinni egy ilyen folyamatot, rend lenne utána.

    Emellett meg kellene szüntetni minden ál-liberális dolgot az iskolában, például ilyeneket, hogy a gyerek személyiségi jogaira való hivatkozással nem lehet publikusan kihirdetni az érettségi eredményeket meg nincs tornasor... lol. Ezek és a hasonló döntések egy súlyosan eltévelyedett elme döntései voltak.

    Attól még lehetne szigor, hogy közben a gyereket nem verik meg. A szigor azt is jelenti, hogy számonkérik a házifeladatot, bevésik a karót, ha nincs kész, nem lehet ellébecolni a felelést, a tanár elmondja az igazságos véleményét, stb. stb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák