Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • degu

    senior tag

    válasz Vakegérke #429 üzenetére

    Nagyon sok gondolat merult fel bennem-irasodat olvasva...
    Legalabb 4-5 megbeszelesre erdemes temat vetettel fel,de ha itt kezdek el Veled vitazni,vagy csak velemenyt cserelni,akkor megint csak ott vagyunk,ahol mar tulleptuk a jogos moderacio,es a cenzura hatarat! :((
    Nem ertek Veled egyet abban,hogy ne keverjuk bele a *magasabb politikat* mert ezek a dolgok nem kulonvalaszthatok! Ez a MI eletunk,a mindennapjaink.Ebbol all ossze az egesz vilagunk.
    Az,hogy tiszteled a torvenyeket -dicseretes onfegyelemre vall,de ez ma sajnos nem mukodik! Szinte csak olyan emberekkel vok korulveve,akik nem tartjak magukra nezve kotelezonek a torvenyeket,a tarsadalmi konvenciokat,es az egyeni erkolcsuk teljesen degeneralodott.Ezek kozott en egyszeruen...eletkeptelennek bizonyulok.Rendre szivok,megalkuszok nap,mint nap.Tehat ez nem elvi kerdes!
    /Ezert is *kevertem bele* az Altalad kifogasolt temat,mert sajnos ez az egyetemi szintu parasztvakitas legdurvabb eszkoze,amivel elobb-utobb mindenhol osszeakad az ember/
    A bulvar-szinten en azt ertettem,hogy nem beszelunk a kenyes temakrol,nem elezunk ki vitakat,es keruljuk a sulyos napi problemakat.
    Amit irtal a gyerekeidrol,es arrol,hogy milyen nevelest adtal Nekik,az eleg bibliai filinget kelt bennem /nem helytelenitem,vagy kifogasolom!Sot! Melysegesen becsulom/
    ...ha megutik a bal orcadat...tartsd oda a jobbot is! Valoban jo embereket neveltel Beloluk,de hogy ebben az eltorzult vilagban nem igazan fogjak jol erezni Magukat,az nagyon valoszinu! Es itt nem arrol van szo,hogy van ilyen ember is,meg olyan is.Ez a vilag folyamatosan termeli a tortetoket,gatlastalanokat,egoistakat,es egyre kevesebb az olyan ember,mint a Te fiaid... :((( /Egyebkent az en fiam is ilyen,es csak kinlodik a valo vilagba valo beilleszkedessel./
    A baratom deklaralta,amikor figyelmeztettem,hogy nagyon szabadjara engedi a fiat.
    Azt mondta: Azert nevelem igy,mert lehet,hogy 20 evesen utcai harcokban kell megvedenie magat!
    Mara ott tart,hogy megfenyegette a fia,mert nem adott Neki eleg zsebpenzt :W
    A tisztessegrol irtal meg,amire valoban buszke lehetsz...
    En is buszke lennek,ha emellett normalis,emberi eletet tudnek elni! Mert az elet szerintem nem csak a *tisztessegrol* szol./Gondolj a szamuraj-husegre,es a harakirire/Hanem arrol,hogy a lehetoseg szerint boldogan eljunk,es ugy,hogy ne masok boldogsaganak a rovasara
    Bizony,amikor almatlanul fekszem az agyamban,sokszor elgondolkodom,hogy mennyit is adtam fel a *tisztessegembol*?
    Kicsit maganszfreraba tekintve...azert koltoztem le /tobbek kozott/ a belvarosbol videkre,hogy kivonjam magamat,es a csaladomat a *drillbol* Mara rajottem,hogy ugyan az emberek videken meg romlatlanabbak,erkolcsosebbek,becsuletesebbek,mint a nagyvarosban,de a tarsadalombol nem vonulhatok egyszeruen...ki! Itt ugyan nincs tanarveres,es a boltban felejtett penztarcat,vagy kifizetett arut elteszik nekem!!!
    De sajnos a fiatalok egyre inkabb hasonulnak a nagyvarosi tarsaikhoz.
    Szerinted letezik barmi,akarmi,ami ezt a koros folyamatot megforditja? :F
    Soxor mar ugy erzem magam,mint a dinoszaurusz a Nemzeti Muzeumban...
    Osleny..es annak is mar csak a csontvaza...

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Új hozzászólás Aktív témák