Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcee

    addikt

    válasz cigam #17 üzenetére

    Én a korábbi Cinebench-eket heti rendszerességgel használom. Építészeknek, irodáknak építek és tartok karban gépeket, a renderelés eleve szempont, de inkább arra használom, hogy ellenőrizzem a teljesítményt és saját adatbázist építsek. Ehhez egy portable R15-ös Cinebench van a telepítős pendrive-omon, futtatom, mikor kész a gép, és automatikusan elmentem az eredményt. Ha éppen nincs bedugva a pendrive, akkor meg le szoktam tölteni gyorsan, az R15-öt, ami eleve portable, csak ki kell csomagolni és futtatni, az eredményt külön text fájlba menti, azt elég utólag átmásolni az adatbázisomba. Most is így jártam vasárnap, le akartam tölteni a 15-öst, erre kiderült, hogy már 20-as is van, aztán nagyot koppantam, hogy csak store-os telepítős van és gpu teszt sincs már benne.
    Én most másodszor használtam a Microsoft Store-t, de csak az első próba miatt, ezt nem fogom minden épített gépen eljátszani. Szerencsére most találtam egy leírást, ami alapján sikerült futtatható portable változatot csinálni, így nem kell dobnom a CB-et, de attól ez a telepítés kényszer nagyon bénán sült el.

    #11 DraXoN: Ezt nem mesterségesen csinálták ilyenre, egyszerűen a kanapát borító anyag bonyolultabb, bump vagy displace map is van rajta, így sokkal tovább tart egy azonos méretű bucket számítása, mint a sík falon. Amúgy ebből a szempontból is jobb volt az R15, ha advanced tesztet futtattál, akkor kiszámolta egy és több szálon is, majd megadta a gyorsulás szorzóját, amiből látható például, hogy mennyit érnek tökéletes párhuzamosításkor a virtuális magok, adott platformon.

    Szerk: itt is van advanced benchmark, szóval a szorzót legalább kiadja.

    [ Szerkesztve ]

    \m/

Új hozzászólás Aktív témák