Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackSoft

    addikt

    válasz X Factor #81 üzenetére

    Te ősrégi xeon procis gépeket linkelsz, amiket csak használtan valahol lehet szerezni, amit kikukáztak, és agyon lettek nyüstölve. Megveszem, 5 perc után valami megdöglik, kivághatom a kukába. Csak új alkatrészekről érdemes vitatkozni, és azt hasonlítgatni újjal...

    Kezdjük egy-egy ma kaphatóval, ami nem is a leg-leg...: i7-3960X vs E5-2690

    6mag(12szál) vs 8mag(16szál), azonos órajel, a 3960X 1 évvel öregebb. Szinte hajszál pontosan egy szinten vannak. A 60X-et meghúzva 5ghz-re messze elhagyja mindenben. A 60X mennyibe kerül most? $1,059. És az E5-2690 ugyanazon teljesítménnyel (pontosabban kisebbel, mert a 60X-et senki nem hagyja alapon) $2,061...

    Persze a Xeon támogat 50 valami technológiát, amit a 60X nem, de arra nekem nem is lesz szükség, mert nem valami 24/7 szerver lesz. 384GB ramot támogat, a 60X csak 64GB-ot, de annál több nem is kell szinte semmihez, még nagyon extrém dolgokhoz sem.

    Tehát nem éri meg jobban, sőt 2x annyiba kerül a WS, szerverbe szánt proci, ami ugyan azt nyújtja tesztek alapján.

    De igazából ez a mondat után, nem tudom miről beszélünk, hiszen aláírtad, amit magyarázni próbálok, hogy sokkal többe kerül, mert nekem nem alternatíva kell, hanem az, ami ezt tudja, így pedig te is azt mondod, hogy ez így van bizony: "Ez így van. Bár WS-en nem játszanak, nincs fancy ház, meg víz hűtés."

    Amúgy pont azért nem veszek Xeon-t, mert 2x-es áron ugyan azt adja, a technológiák, amik miatt annyival drágább nekem messziről nem kell, és játszani is akarok már a gépen, ha van. Fancy ház lehet, mert WS lapokat bele tudod tenni minden házba, víz pedig van hohóóó, de még milyen vizek vannak még 1 u rack-es 4 utas szerverekbe az EK-nak...

    Én kihasználom munkára, és mint már többször (épp az előbb is) elmondtam, egyik oka, hogy nem veszek céleszközt, mert drága, másik oka, azért drága, mert olyasmiket tud, ami nekem ugyan nem kell, így ugyan ott vagyok ahol a szóban forgó desktop cpu-val, de még játszani is tudok.

    "A maradék meg egy réteg akik oc/játék végett megtehetik és megveszik."

    Csak játékra felesleges, mert nem lesz több fps egy 5960X-el, mint egy 4770K-val... Játék pont leszarja, hogy 16 szál van vagy csak 8, még utóbbit se használják ki általában :DDD

    (#83) ricshard444: +1, rettentő jó proci lett/lesz

    [ Szerkesztve ]

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Új hozzászólás Aktív témák