Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kisakos

    csendes tag

    válasz epevas karcsi #47 üzenetére

    Billentyűzetnél én a következőket részesítem előnyben (ezek apróságoknak tűnnek, viszont ha egy bill. nem ilyen, akkor baromi sok hajtépkedés okozója bír lenni):
    - Az Enter legyen rendes, széles, kétsoros (alul 2,5 felül 1,5 gomb széles) (notebookoknál szokott egysoros Enter lenni, az ember 1000x üt mellé, és általában a Windows sem tolerálja, ha minden passwordöd végére hosszú ű-t ütsz enter helyett...)
    - A Backspace legyen 2 gomb széles. (Könnyebb eltalálni, ha (el)gépelés közben gyorsan javítani akarsz.)
    - A jobb Shift jobb szélén NE legyen kiegészítő (Turbo, anyámkínja) fantázianevű gomb.
    - Az Ins, Del blokk és a kurzorgombok között legyen üres hely. (Mostanában divat, hogy az Ins, Home, Page up helyére beraknak valami mást: Power gombokat vagy a Print Screen blokkot, a többit meg lejjebb tolják egy sorral. AGYRÉM, főleg ha az ember már megtanult vakon navigálni.)
    - Legyenek Windowsos gombok (Win gomb jobb-baloldalt, Apps gomb jobboldalt). Értő kezekben nagyon fel tudják gyorsítani a munkát, notebookoknál mégis néha lespórolják.
    - Ne legyen nagyon megdöntve, mert az árt a csuklónak. Sőt, legyen minél laposabb. Ha van rátehető csuklótámasz, az is jó (bár abból a különálló párnás a még jobb).
    + egy haveromnél láttam olyat, hogy tekekrős hangerőszabályzó volt a bill. tetején, középen. Na, az pratikus.

    Sanos olyannnal még nem találkoztam, ami mindegyiket tudná, de jó közelítések vannak.

    Persze ez sem szentírás, mindent meg lehet szokni. Az mondjuk jó, ha az embernek egyforma billentyűzete van otthon és a munkahelyén...

    Ami meg a cikkben szereplő ''okos'' drivereket illeti, szerintem a registry AppPaths részéből puskázza ki a progik fellelhetőségét, nem keresgél az semmit...

    Nerd herder

Aktív témák