Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Docci

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #6 üzenetére

    Szerintem nem.(de annyira nem vagyok otthon a témában)

    Egyébként,ha alacsony a fesz az annyira nem baj,mert a táp olyankor ujraíndítja a gépet.
    Codegenem(300W) volt kb 1 hónapja és a +3.3v 2.98 volt jó esetben. :)
    A gép ujraindult ,de semmi probléma nem volt.
    Az egsézben az volt a muris,hogy a win alatt csinálta.A játékok alatt semmi problem nem volt,pedig ,akkor volt terhelve.Több óra ut után se volt gond.Win alatt meg ujraindult.Valamikor meg akkor se.

    HA kéred csinálok az aidaból képet,hogy nálam mannyi a fesz.(náalm se annyira fine a 12v)

    Erőt s erényt!

  • vottokar

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #6 üzenetére

    Ha jól emlékszem az ATX-es tápok az 5V-os ágra szabályoznak. A benne lévő TL497-es IC alapban egyet tud, és az 5V stabilítása a legfontosabb. (Mielőtt lemorognátok tudom, hogy a 3.3V és a plusz 12V is nagyon fontos, de ezekből az alaplapon levő plusz stabilizátorok csinálják a szükséges feszultségeket, az 5 voltot meg (ugyi szabvány TTL feszültség) direktben kapnák a chipek. Bár a mai chipek közül már nem hiszem, hogy sok minden menne róla direktben, de szerintem a régi időkből ez maradt meg.)
    Ha az 5V-od le van terhelve rendesen, akkor nő meg a 12V kimenet feszültsége is. Az hogy az Acorpod már 12.7-et adott le azt jelentette, hogy a táp csúcsra volt járatva...
    Az hogy a DTK-d 12V-ja ennyire ingadozik nem jó jel, az enyém elég stabilan tartja a 11.8V-ot. A CPU tápfeszét meg, ha minden igaz a 12V-ból állítja elő az NF7 is....

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Aktív témák