Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Monngoose #28 üzenetére

    Mert szerinted azok, akik játszanak, másra nem is használják a gépet?
    Esetleg tartsanak készenlétben egy másik, ékezetes billentyűzetet is munka céljára? És persze cserélgessék őket!?

    1992-tol 2014-ig csak amerikai kiosztasu billzetem volt itthon.

    2005 korul melohelyen kenytelen voltam magyar kiosztasra atszokni, mivel kulfoldi szoftvert ferditettem magyarra.
    Eleinte szenvedtem az amerikai kiosztas+Alt+ASCII kodu ekezetekkel (pl. Alt-161=á), de nagyon nem ment ugy a munka, kenytelen voltam allandoan Alt-Shiftelni, hogy legyenek ekezetek. (van egyaltalan az ő-nek ASCII kodja???)
    Forumozashoz sokaig amerikait hasznaltam, de allandoan osszezavarodtam az Y/Z csere miatt, igy inkabb magyar kiosztassal probalkoztam, igy kenytelen voltam megtanulni a BBcodehoz hasznalt zarojeleket, irasjelek helyet is, ugyhogy 06-tol kezdve itthon is magyarra volt allitva a billzetem, most mar a programozas is megy magyar kiosztason. (ami amerikain sokkal egyszerubb volt a konnyebben elerheto zarojelek, irasjelek miatt)

    Mas kerdes, hogy a hosszu í-t meg mindig AltGr-I-vel tolom a dedikalt gombja helyett, meg a *-ot is a numerikuson utom, mert ahany billzetem volt, mindegyiken mashol van az AltGr a kotojelhez kepest.

    Arra persze meg mindig nem birtam raszokni, hogy forumozashoz is hasznaljam az ekezeteket, felezi a gepelesi tempomat. :(

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • #09819904

    törölt tag

    válasz Monngoose #28 üzenetére

    Irigylem azt a sok eszedet... Én is a tied miután elolvastad a cikk címét! :U
    Segítek: "billentyűzet gamereknek"! Szerinted egy gamer az hol a basztikuliba használ magyar karaktereket?
    A gamerek különféle gamepadeket (is) használnak. Ennyi erővel oda is horpasszanak egy "Ű" betűt? :U

    Ezen kívül a cikkből:
    - "közel másfél kilogrammot nyom"
    - "nagyon igényes terméket kapunk az egyáltalán nem csekély, 55 000 forint körüli vételár fejében"

    Aki kiad ennyi pénzt, az vagy tudja mit vesz, vagy egy barom! De bármelyik végletről essen szó, nyilván egyik sem fogja hiányolni a magyar kiosztást! A súlya miatt pedig már azért lehet egy kis megtorpanás, mivel ez nem egy lightos súllyal megáldott bill.

    Azt a marhaságot nem tudom miből vetted, hogy én bárhol is azt állítottam volna, hogy másra nem használják a gépet! Viszont aki CSAK játszik, annak elég valószínűsíthető, hogy az angol kiosztás fog kelleni. Aki viszont játék mellett például szövegszerkesztést is csinál, az vagy átfóliázza, vagy más billentyűzetet fog venni.

    Talán így már érted... (Ha akarod!) :U

  • Indy69

    aktív tag

    válasz Monngoose #28 üzenetére

    Miért kéne 2.? Simán tudsz magyarul írni egy angol billen ,nekem egy logitech g15 van és mint látod tudok ékezetes betüket produkálni :)

Új hozzászólás Aktív témák