Keresés

Hirdetés

  • Mozgásban a 33 Immortals

    gp A legújabb bemutatóban egy boss harcot láthatunk a készülő roguelike játékból.

  • Digitális detox a Nokiától

    ma Három új, 4G-s készülék közül lehet választani, ha valaki, elérhetőségre, de digitális disztrakció nélküli időtöltésre vágyik.

  • Lenovo Essential Wireless Combo

    lo Lehet-e egy billentyűzet karcsú, elegáns és különleges? A Lenovo bebizonyította, hogy igen, de bosszantó is :)

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Cifu #3 üzenetére

    Valamikor 2 Cherry disztributorral ezelott tudtak gyartani magyar G80-3000-et is.

    Tenyleg, mi lett a par eve nagy derrel beharangozott uj disztributorukkal? Mennyire fogadkoztak, hogy ismet lesz magyar kiosztasu billzet, stb, aztan meg a sima "europai" * kiosztasu vagy nemet billzeteket se lehet kapni, max ha valamelyik kis ceg szurkeimportalja oket.

    Egyebkent meg mi van az MX Board 4.0-val meg az 5.0-val?
    Vagy ha Fibonacci szerint szamoznak, akkor 5.0 jott volna az MX-Board, MX-Board 2.0, MX-Board 3.0 utan. :DDD

    G80-3930-on is sokat szamolhattak, itt sem jon ki a 2800+szumma(3200/(2^2x);x;1;n) keplet, amit eddig kovettek a "gamer" billzeteikkel. (3600, 3800, 3850, 3862.5, 3865.625, 3866.406 lenne a sor)

    Piros kapcsolot meg nem erzem akkora problemanak, hiszen az MX-Board 3.0-at is azzal kezdtek szallitani, aztan fel-egy ev mulva lehetett kapni a masik harom szinnel is.

    Egyebkent az eredeti MX-Board-bol csak piros volt, olyannyira, hogy az volt az egyetlen piros kapcsolos billzet hosszu evtizedekig, aztan el is tunt a hasznalt piacrol, mert a mechanikus billzetekben fantaziat lato gyartok felvasaroltak az osszeset, csak hogy ujrahasznositsak beloluk a piros kapcsolokat, vegul Cherry ~15 ev kihagyas utan ismet gyartani kezdte a piros kapcsolokat.

    *: =amerikai ANSI, € jellel az E gombon.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Envo_ #6 üzenetére

    Mivel lejart a Cherry MX 25 eves szabadalma, most mar fu-fa ingyen masolhatja a kapcsoloikat.

    Kailh meg nem a legjobban sikerult klonjuk, vannak sokkal jobb minoseguek is.
    Gateronra pl. kivancsi lennek, de az o kapcsoloikra nem nagyon epul bolti dobozos billzet, max egyedileg epitett vagy kisszerias billzeteket latni veluk.

    Amelyik tomeggyarto nem az eredeti Cherryket hasznalja, azok inkabb a joval olcsobb, kevesbe konzisztens minosegu Kailhet szoktak hasznalni. (Lasd Rapoo, Tesoro, Razer...)

    Mondjuk ebbe a Cherry is ludas, mivel nem igazan tartottak a lepest a par evvel ezelotti mechanikus billzet boommal, egyszeruen nem tudnak annyi MX-et szallitani, amennyit a billzetgyartok rendelnenek, gyartosorokat boviteni, plusz arat csokkenteni meg nem akarodzott nekik, igy egy csomo billzetgyartot az olcso Kailh klonokat gyarto Kaihua karjaiba loktek.

    Nyilvan az sem segitett, hogy sokaig nem voltak hajlandoak gyartani a kilencvenes evek eleje ota nem gyartott piros kapcsolokat, meg konkret megrendelesre sem.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Hmm, Amazonon 224$.
    Masfelszer dragabb, mint a Corsair K70 RGB :W

    Masik kerdes:
    Ennek a Cherrynek is B a kupak kodja, pont ugy, mint az MX-Board 2.0/3.0-nak, ez azt jelenti, hogy ennel is felmagas kupakok vannak a G80-3000-eken szokasos Cherry profil helyett? (annak C a kodja!)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Monngoose #28 üzenetére

    Mert szerinted azok, akik játszanak, másra nem is használják a gépet?
    Esetleg tartsanak készenlétben egy másik, ékezetes billentyűzetet is munka céljára? És persze cserélgessék őket!?

    1992-tol 2014-ig csak amerikai kiosztasu billzetem volt itthon.

    2005 korul melohelyen kenytelen voltam magyar kiosztasra atszokni, mivel kulfoldi szoftvert ferditettem magyarra.
    Eleinte szenvedtem az amerikai kiosztas+Alt+ASCII kodu ekezetekkel (pl. Alt-161=á), de nagyon nem ment ugy a munka, kenytelen voltam allandoan Alt-Shiftelni, hogy legyenek ekezetek. (van egyaltalan az ő-nek ASCII kodja???)
    Forumozashoz sokaig amerikait hasznaltam, de allandoan osszezavarodtam az Y/Z csere miatt, igy inkabb magyar kiosztassal probalkoztam, igy kenytelen voltam megtanulni a BBcodehoz hasznalt zarojeleket, irasjelek helyet is, ugyhogy 06-tol kezdve itthon is magyarra volt allitva a billzetem, most mar a programozas is megy magyar kiosztason. (ami amerikain sokkal egyszerubb volt a konnyebben elerheto zarojelek, irasjelek miatt)

    Mas kerdes, hogy a hosszu í-t meg mindig AltGr-I-vel tolom a dedikalt gombja helyett, meg a *-ot is a numerikuson utom, mert ahany billzetem volt, mindegyiken mashol van az AltGr a kotojelhez kepest.

    Arra persze meg mindig nem birtam raszokni, hogy forumozashoz is hasznaljam az ekezeteket, felezi a gepelesi tempomat. :(

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz nyunyu #29 üzenetére

    Ennek a Cherrynek is B a kupak kodja, pont ugy, mint az MX-Board 2.0/3.0-nak, ez azt jelenti, hogy ennel is felmagas kupakok vannak a G80-3000-eken szokasos Cherry profil helyett? (annak C a kodja!)

    Jobban megnezve ezt a kepet, ez ugyanaz az alacsony profil, mint a 2.0/3.0-an, de maga a kupak mas, hiszen az elozoeknek tomor fekete volt a kupakja, es lezergravirozott a felirat rajtuk, nem atlatszo.
    Plusz az idiota aszimmetrikus Caps Lockot is lecsereltek, viszont ez nem lepcsos, mint a "nagy" Cherryken.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz GrotESC #62 üzenetére

    Mint a laptop billzeteken, hogy az UIOP/JKLÉ/M?: kornyeke vedlik at numerikus billzetnek, ha a NumLock ON?

    ThinkPad billzeten sem volt dedikalt NumLock, azon pl. Shift-ScrLck-val lehetett kapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz tecsu #82 üzenetére

    Double Tapnak nem azt hivjak, amikor a gomb teljes felengedese elott ujra leutod?

    Klikkelos mechanikusokon (MX Blue, Green, Brown, Clear...) erzed, mikor aktivalodott/deaktivalodott a kapcsolo, igy a deaktivalas pillanataban ismet le tudod utni, igy alig 1mm-et mozog fel/le a gomb, a teljes tartomany helyett.

    Amire o gondolt, az, hogy a kapcsolo nem 100%-osan kapcsol, amikor eleri az aktivalasi pontot, hanem par pillanatig pereg az ON/OFF allapotok kozott.
    Ezt a billzet firmwareben szoktak kezelni, hogy par ezredmasodperc mulva ismet megnezik a gomb allapotat, es ha akkor is le van nyomva, csak akkor kuldik el a gepnek.

    Ha azonnal kuldenek, akkor egy sima lenyomasnal is ugy latszana, mintha nagyon gyorsan leutod, elengeded, leutod, elengeded, mire vegre lenyomva marad.

    De ugyanez igaz az egerekben hasznalt mikrokapcsolokra is, ott sem azonnal kuldik a gomb allapotat, hanem par 10 ms kesleltetessel.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz vjozsef #85 üzenetére

    Es ez mire bizonyitek?

    Szerintem arra, hogy szar a billzet firmware, tul nagy kesleltetessel nezi a gombok allapotat, igy nem veszi eszre, hogy ket mintavetel kozott egy pillanatra el lett engedve a gomb, es ujra le lett utve.

    Kozben olvasom, hogy MX Red billzetet pufol bottom-out kornyeken, aminel nem lehet erezni, hol valt a kapcsolo ON/OFF kozott, ugyhogy nem is biztos, hogy elegge felengedte ket bottom-out kozott...

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Reggie0 #88 üzenetére

    A legjobb az lenne, ha ketallasu mikrokapcsolok fele mennenek, es ott nincsen ilyen problema. Persze az 2x annyi vezetekezest jelent a billentyuzetben.

    Mar a gombonkent bekotest * is elsporoljak a billzeteken, akkor szerinted mennyi eselye van a gombonkent 2 drotnak?

    Egyebkent meg az egerekben hasznalt ketallasu Omron D2F-ek is peregnek.

    *: ha jol szamolom, akkor egy billzet az 6 sor * 21 oszlop.
    Matrixba rendezve kell gombonkent egy dioda, meg 6+21 IO lab a kontrollerre, es akkor egyesevel le lehetne kerdezni sor+oszlop szerint az osszes gombot. De ehhez draga kontroller kell, mivel a legtobbnek nincs ennyi IO laba. (altalaban az ar a labak szamaval aranyos)

    Nyilvan lehetne jatszani multiplexerekkel, meg demultiplexerekkel is, hogy binarisan cimezd a sorokat+oszlopokat, de az +300Ft-nyi ICt jelent, viszont akkor eleg lenne 4+6 IO lab, igy olcsobb kontroller is eleg lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz bencze #95 üzenetére

    Massdropon most 46$ 120db MX Red kapcsolo.

    66$-ert mar MX Board 2.0-at is kapsz, Kinabol hazhozszallitva.
    Mondjuk az koszono viszonyban sincs a jo billzetekkel, de ranezesre a 6.0 sem sokkal komolyabb, leszamitva az alu hazat.

    Akkor mar ertem, miert 6.0 ez a billzet: kijon az arabol 3 2.0.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz szabferi #100 üzenetére

    O-gyuru csak a bottom-outnal jelentkezo klakk hangon segit, amikor a kupak alja nekiutodik a kapcsolo hazanak.
    Maganak a kapcsolonak meg mindig marad valamennyi hangja.

    Legalabbis nalam a gyuruzott MX Brown kb. egy erosen elcsepelt gumimembranos billzettel vetekedett hangerore.
    De pl. az L K750 olloinak csattogasa meg annal is hangosabb volt, szoval a laptop billzetek sem biztos, hogy halkabbak.

    Elvileg a linearis kapcsolok (Red, Black) halkabbak, mint a tactile kapcsolok (Brown, Clear, "Gateron" Purple), mivel azok stiftje nem akad meg leutes kozben.
    Nyilvan a clicky kapcsolok a leghangosabbak (Blue, Green), de azokon is tultesz a jo oreg buckling spring.

    Tuti agyonvernek, ha egy oldschool Model M-mel allitasz be egy egyteru irodaba dolgozni :))

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák