Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Monngoose #28 üzenetére

    Mert szerinted azok, akik játszanak, másra nem is használják a gépet?
    Esetleg tartsanak készenlétben egy másik, ékezetes billentyűzetet is munka céljára? És persze cserélgessék őket!?

    1992-tol 2014-ig csak amerikai kiosztasu billzetem volt itthon.

    2005 korul melohelyen kenytelen voltam magyar kiosztasra atszokni, mivel kulfoldi szoftvert ferditettem magyarra.
    Eleinte szenvedtem az amerikai kiosztas+Alt+ASCII kodu ekezetekkel (pl. Alt-161=á), de nagyon nem ment ugy a munka, kenytelen voltam allandoan Alt-Shiftelni, hogy legyenek ekezetek. (van egyaltalan az ő-nek ASCII kodja???)
    Forumozashoz sokaig amerikait hasznaltam, de allandoan osszezavarodtam az Y/Z csere miatt, igy inkabb magyar kiosztassal probalkoztam, igy kenytelen voltam megtanulni a BBcodehoz hasznalt zarojeleket, irasjelek helyet is, ugyhogy 06-tol kezdve itthon is magyarra volt allitva a billzetem, most mar a programozas is megy magyar kiosztason. (ami amerikain sokkal egyszerubb volt a konnyebben elerheto zarojelek, irasjelek miatt)

    Mas kerdes, hogy a hosszu í-t meg mindig AltGr-I-vel tolom a dedikalt gombja helyett, meg a *-ot is a numerikuson utom, mert ahany billzetem volt, mindegyiken mashol van az AltGr a kotojelhez kepest.

    Arra persze meg mindig nem birtam raszokni, hogy forumozashoz is hasznaljam az ekezeteket, felezi a gepelesi tempomat. :(

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák