Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Dr. Akula #1 üzenetére

    Nem erted, pedig benne van a neveben... Lenovo creator.

    Annyi, hogy nem content, hanem income. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #52931072 #7 üzenetére

    Ehhez pont semmi koze az intelnek, a noti gyartojanal lehet kopogtatni a problemaval.
    Emellett a professzionalis programok kompatibilitasahoz annyi koze van az intelnek, hogy 10 evig csak ok arultak olyan procit, amit erdemes is volt kulcstarton kivul barmire hasznalni.
    Ez most kivetelesen pont nem az intel hibaja. Van neki boven eleg vaj a fule mogott anelkul is, hogy azt is rakenjuk, amihez pont semmi kozuk nincs.

    Ha az AMD tartosan tudja hozni ezt a szintet, amit most, sot, az utan is eros lesz, valos konkurencia, mikor az intel vegre gatyaba razza magat, akkor valtozhat ez a helyzet. A kozeljovoben nem fog, mert nem eri meg a profi programokat gyarto cegeknek foglalkozni a szituval, amig nem ~teljesen biztos, hogy ez nem megint csak egy par evig tarto fellangolas.
    Nekem se tetszik, hogy ez van, de attol meg ez van.

    Tegyuk hozza, ez a kompatibilitas dolog is iszonyatosan tul van fujva, valojaban nem erint tul sok programot, de amit igen, azt cserebe nagyon. A Blender mondjuk pont egy olyan pelda, amit nem erint, ott porig alazzak az uj TR-ek a barmelyik hasonlo arban beszerezheto intelt, sot, sokszor meg a sokkal-sokkal dragabban beszerezhetoket is.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #52931072 #9 üzenetére

    Ilyen alapon ha a kocsidba 0W20 helyett 5W30-as olajat toltesz es tonkremegy tole, akkor is az 5W30 gyartoja a hulye es megszunt a bizalom, es legkozelebb akkor se veszel olyat, ha a kovetkezo autohoz meg azt irjak elo? :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #52931072 #11 üzenetére

    Asztali gepnel talan jo lenne a hasonlatod. Laptopnal nagyon nem, az egy teljesen mas szitu. En is merges lennek, de az inkompatibilitas valoszinuleg tovabbra sem az intel hibaja, hanem a gyartoe. Fos a bios, van ilyen, plane olcsobb laptopoknal. Olcsobb alatt barmit ertek a business/workstation kategoria alatt. Ha az, akkor nagyon gaz, de akkor is a gyarto hibaja.

    Ne erts felre, nem kenyerem vedeni az intelt, enyhen szolva nem a szivem csucske a ceg, de ami nem az O hibajuk, az egyszeruen nem az O hibajuk.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #52931072 #13 üzenetére

    Ha az intel ssd masik gepben sem megy, akkor igen, kaptal egy gyari hibasat, van ilyen. Ha viszont masik (tehat nem ugyanolyan tipusu) gepben tokeletesen mukodik, akkor nem az intel a ludas.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #52931072 #15 üzenetére

    Az a baj, hogy tovabbra se erted, hogy nem biztos, hogy szar az ssd-je... :DDD

    Osszedugtal ket valszeg inkompatibilis (vagy gyarihibas) dolgot, ezek kozul az egyik markat jobban szereted, mint a masikat, tehat a masik marka fos. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #52931072 #17 üzenetére

    En, mint intel berkommentelo? :DDD
    Azert, mert egy olyan esetben, ahol kivetelesen nem az intel a gane, leirom, hogy nem az intel a hulye? Ha az ssd masik gepben jol mukodik, akkor ebben az esetben a hiba a szek es a szamitogep kozott keresendo, bocs. Ha masik gepben se mukodik jol, akkor meg kaptal egy gyarihibas darabot es kesz.
    Vasarlas elott megnezted, hogy az intel ssd-k a lapos kompatibilitasi listajaban benne vannak-e?
    Remelem a kovetkezo projekted nem a memoriabovites, mert akkor szerencse alapon meg egy markarol ki fog derulni, hogy szar. :U

    Az intel egy gane ceg, az egyik legmocsokabb, de ez most pont nem az O hibajuk, akkor se, ha ilyen szinten nem ertesz a dolgokhoz.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #52931072 #19 üzenetére

    "Én csak egy megfigyelést közöltem egy egyedi kompatibilitási problémáról"
    Eddig helyes a megallapitas.

    "és max annyi következtetést fogalmaztam meg, hogy nem veszek többet Intel SSD-t."
    Es itt mar felrecsusztal. Teljesen ertheto, ha nem veszel tobbe intel SSD-t, mert egy fos, csak eppen nem azert, amiert leirtad. Ezt a kompatibilitasi hibat konkretan a fostalicska laptop fostalicska biosa okozza.

    Nem tudom, ezen mit olyan rohadt nehez megerteni. :F

    Es nem mantrazom ember, hanem probalom elmagyarazni, hogy miert nem.
    De feladtam, ha ennyi magyarazas utan se tudod megerteni mirol beszelek, akkor valoszinu sose fogod. Pedig tenyleg igyekeztem egyszeruen leirni:
    Vettel egy alkatreszt, ami nem valo abba, amibe vetted, leultel, vegiggondoltad, megragtad a dolgot, vegiggondoltad alaposan es rajottel, hogy az alkatresz tehat bizony fos, ilyet soha tobbe nem szabad venni. Aztan valaki segito szandekkal megprobalja elmagyarazni, hogy hol a hiba, hatha tanulsz belole, vagy valami, erre beragsz. Hat, vegulis, igy is lehet elni...
    Hagyjuk is, igazad van, nincs ertelme beszelgetnunk, meg nekem is hulyeseg olyan emberre pazarolni az idomet, aki konkretan durcizasbol nem hajlando gondolkodni, csak nyomja a hulye mantrajat. :(

    A masodik ssd-vel mazlid volt, hasznald egeszseggel.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák