Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    "Az Electronic Arts aktuális üdvöskéje nem igazán teljesít a kasszáknál, eddig nagyjából feleannyian vették meg, mint az előző részt, ami egyébként szintén nagyon rossz számokat hozott."

    A Battlefield 1 egyáltalán nem hozott nagyon rossz számokat, kifejezetten sikeres volt. A SW: Battlefront 2-nek, a készítők előző játékának voltak rosszak az eladásai, de az meg egy másik széria, nem előző rész.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz XuChi #72 üzenetére

    Még mindig nem értem ezeket az összehasonlításokat.
    Ha a konzolokhoz hasonló erejű PC-t akarsz, ahhoz továbbra sem kell GTX 1070Ti szintű kártya. Ezek az RTX 2060-2080 kártyák 1440p meg 4k ultra 60fps-re készülnek.
    Rx 570 4GB 55e Ft körül és elvagy 1080p high-on. A PS4 Pro "4k-nak csúfolt valamijét" ezzel is bőven hozhatod hasonló részletességgel és 30fps-sel (valójában inkább 1440p+mágia+marketing), ha közben elhiszed, mint a PS4 Pro tulajok, hogy 4k-ban játszanak. :D
    Ha konzolon jó az adott látvány (felbontás, részletesség, fps), akkor PC-n miért hőbörög valaki azért, hogy az egészen más ligában játszó látványvilágért többet kell fizetni?

    "A kövi generációnál szépen fel fog menni a középkat ára 180-ra."

    Ahogy írták fentebb, furcsa középkategóriának nevezni azokat a kártyákat, amik a legújabb játékokban 1440p, ultra 60fps-t tudnak, miközben mindösszesen az emberek 6%-a rendelkezik 1080p feletti monitorral a legutóbbi steames felmérés szerint. Önmagában az, hogy xx60-nak nevezik... Az emberek az elmúlt évek alatt azonosították az elnevezést a középkategóriával, közben meg nem veszik észre, hogy ezek már rég felsőkategóriás kártyák mind árban, mind teljesítményben.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Joci10 #81 üzenetére

    Tesztelik a határokat. Meddig hajlandóak az emberek megvenni csak azért, mert ez "középkategória". Szerintem annyira egyértelmű, hogy hány különböző oldalról próbálnak meggyőzni arról, hogy a drágább termékeket vedd meg. És persze nem kell mindenkit meggyőzniük, elég ha csak a vásárlók egy részét csábítják át a valójában már inkább felsőkategóriába az elnevezéssel.

    Másrészt: Szinte minden játékban vannak olyan ultra beállítások, amik teljesen feleslegesek, miközben hazavágják a teljesítményt (na ezek a konzolokon fixen nincsenek). Jó példa az SSAA. A Benchmarkok legtöbbször úgy készülnek, hogy mindent felnyomnak ultrára, ráadásul eleve szinte csak a legnagyobb gépigénnyel rendelkező játékokat tesztelik (persze ezzel nincs gond alapvetően), ami torzítja a benned kialakult képet arról, hogy mit tud egy ilyen kártya.
    Harmadrészt: Tolnak mindenkit a nagyobb felbontás felé, ami pl. engem annyira nem érdekel, de valahol érthető. Ehhez megint jóval nagyobb teljesítmény kell.

    Szóval mindezekkel együtt, a legnagyobb gépigénnyel rendelkező játékokban, a fölösleges beállításokat is bekapcsolva 1440p-ben hoz ultra 60fps felett ez a kártya, amit itt középkategóriának nevezünk. Ha ezt valaki annak látja, akkor kiakad, szerintem viszont már rég nem az.

    DudeHUN: Persze, jól néz ki, ez nem kérdés.

    hombre: Ahogy írtam, az emberek 6(!!)%-ának van 1080p feletti monitora steam survey szerint. A következtetéseket arról, hogy qhd ultra 60 fps hová tartozik, megpróbálhatod levonni magad.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz hombre[EU] #87 üzenetére

    "attól még mindig középkat"
    Tehát ha 4-5 év múlva az NVIDIA 500$ felett (nálunk kb. 200 ezer forintért) felett árulja majd a 4k 60fps-re szánt kártyáit xx60 elnevezéssel (miközben megy majd a shill a raytracinges 8k-ra szánt 600 ezres kártyáknak ), az is középkategória lesz? Pontosan mi mondatja veled az elnevezésen, és esetleg az NVIDIA állításán felül, hogy ez középkategóriás? Mi jelenti nálad az "attólt"? Mondhatjuk rá, hogy középkategória, csak a középkategória szó fog mást jelenteni, mint eddig.
    A GTX 1080 meg szerinted nem felsőkategória 200 ezerért... Ez nekem új infó. :D Szerintem nem veszed figyelembe, hogy a felsőkategória fölött vannak az "enthusiast" csúcskategóriás kártyák is. Az most az 1080Ti, Titan X és az RTX 2070-2080-2080Ti, míg az 1080 a felsőkategóriának is a teteje.

    "1080p az alsó,qhd a közép, 2160p a felsō,szerintem. A benchmarkok,review-k szerint is"
    Tehát pl. a 10xx széria előtt nem is volt felsőkategória, mert a 980 Ti még nem igazán volt elég 4k-ra. Vagy akkor még a 4k nem volt követelmény a felsőkategóriához? Most miért az? Mitől függ ez?
    Az állításod alapján továbbá egy RTX2060 Assassin's Creed Odyssey-ben a tesztek alapján csak alsó (izzad a 60 fps-ért 1080p-ben), Battlefield 5-ben már közép (megvan a 60+fps 1440p-ben), de Wolfenstein: New Colossusban már felsőkategóriás kártya, mert pörög 4k-ban is 60-nal. Ezek mind viszonylag új játékok. Vagy hogy kellene nézni? Mindig a legnagyobb gépigényű (legsz*rabb optimalizációval rendelkező) játékot nézzük hozzá? Vagy azt kellene figyelembe venni, hogy az RTX2060 még 4k-ban is elboldogulhat a piacon lévő játékok 98%-ával, ha visszaveszel néhány beállítást high-ra? (meg nem nyomod rá a 4xMSAA-t 4k-ban is a GTAV ultra mellé, mint ahogy a tesztekben van...)

    Ez már felsőkategória, szimplán a felsőkategória oszlik több részre, mint régen. Az emberek igényei meg jócskán ez alatt vannak (szerintem teljesen logikus módon), csak próbálják kicsit felfelé tolni, hogy menj nagyobb felbontásra.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz b. #100 üzenetére

    Lényegében ugyanezt mondom, ez már rég nem középkategória attól, hogy xx60. A legtöbb ember igényeihez ez már bőven overkill, épp ezért nem értem én sem a "hát már a középkategória sem megfizethető", meg a "megyek inkább konzolra" dolgot, mert a konzolhoz hasonló teljesítményt még mindig az 50-60 ezer Ft-os kártyák környékén kell keresni. (sőt, ha sima PS4-ről és Xbox One-ról van szó, lehet még 40 alá is menni, és a használtpiacról még szó sem esett)

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz arn #122 üzenetére

    1. Van csúcskategória is. "Enthusiast".
    2. A százalékos eloszlásod alapján is bőven felsőkategória.
    3. Valahogy hihetetlennek találom, hogy többen is arról beszélnek, hogy a 4k-ra sem rossz, 200 ezer forintos GTX 1080, aminél kb. 5 erősebb kártya van összesen, nem felsőkategóriás.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz arn #144 üzenetére

    A 2070 is középkategória... Oké, mára is elég volt az internetből. :D
    Az ne is zavarjon, hogy még az NVIDIA is high endként tünteti fel. :D

    emmm: A GTX 1070 már budget gaming kategória. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz arn #150 üzenetére

    "tetszik vagy sem, a regi kartyak kategoriai a megjelenesuk idejeben jelentenek vmit, utana ertelemszeruen mashova kerulnek, ha valtozik a piac"

    Tehát az RTX 2070, ami 2,5 hónapja jött ki, a 2080 és a 2080 Ti után, és az NVIDIA a high endbe sorolta, szerinted már "régi kártya" és középkategóriás. Oké.

    "ha a 1060 a megjeleneskor kozepkategoria volt az 1080hoz kepest, akkor a 2070 miert nem az a 2080tihez kepest"
    Mert a 2080 Ti meg már nem high end, hanem enthusiast, csúcskategória. A 2070 meg felsőkategória. De mindegy, itt elengedem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák