Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    A cég szerint a tabletjük minden konkurens platformra épülő terméknél nagyobb teljesítményt nyújt a játékokban, sőt a különbséget minimum ötszörösre taksálják,

    Ezek szerint az ivy apukra epulo termekek nem konkurens platformok?

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    Mi szamit tabletplatformnak? Trinity apu-s tabletet nem tudok, de ivy-s van...

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #15 üzenetére

    De hat nemreg irtal hirt a 7w-os ivy-krol, szoval gondolnam nemsokara tablet is lesz veluk, a platform mar mindenesetre megvan. Mindenesetre szerintem megteveszto ez a mondat, mivel nem arrol szol, hogy a Hondo Apu de kiraly, hanem hogy ez a tablet sokkal gyorsabb, mint a konkurencia, pedig ekkora meretben joval gyorsabbak is vannak. A Hondonak szerintem sokkal inkabb a 7 collosok kozott nincs ellenfele.

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #17 üzenetére

    Az tápra kötve jól teljesített, de amint aksiról ment a szoftver visszavette a TDP-t 10 watt közelébe és ezzel a teljesítmény beesett egy Brazos alá. IGP-ben még egy C-szériás is elverte.

    Erre tudsz valami hivatkozast? Csak mert a multkor neztem es a 17 wattos ivy verte a 18 wattos e2-1800-at, szoval oke, hogy esetleg a turbos c-60 es c-70 szintetikus grafikaban verhet egy 10 wattos ivyt, de turbo nelkul, vagy a hondo igencsak ketlem, hogy verni tudna, foleg nem otszorosen.

    Amugy meg akkor foleg nem ertem. Ha csak 10 coll es folotte lehet hondo, akkor az nem sokat er. Illetve a kovetkezo generacio az meg lehet jo (ertem ezalatt, hogy joval gyorsabb a tobbinel), de ez akkor nem. Mint irtam 11 collos ivy alapu tablet van, 7 oras uzemidovel. Mondjuk mas kerdes, hogy szerintem ennek semmi ertelme, de attol meg van.

    Megegyszer ideirom:

    A cég szerint a tabletjük minden konkurens platformra épülő terméknél nagyobb teljesítményt nyújt a játékokban, sőt a különbséget minimum ötszörösre taksálják, ami a Hondo APU bivalyerős Radeon HD 6250-es IGP-jének köszönhető.

    Ez teljesen felrevezeto, mert van ekkora meretben tablet ami gyorsabb. Ertem, hogy a konkurens miatt ok azt erthetik alatta, hogy ami passziv hutesu, vagy meginkabb, hogy az atom/tegra/hondo harmasbol kikerulo platformot, de ezert mondom, hogy felrevezeto, egyebkent azt mondanam, hogy ez siman hazugsag :).

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #21 üzenetére

    A Techreport mérte le valamikor régen, mikor bevezették az első series 9-et. Az még Sandy-s volt egyébként.

    Akkor ez egy nagyon nem korrekt csusztatas volt...

    De megint kevered a dolgokat. A 17 wattos Ivy-nek van 17 wattos Trinity ellenfélnek.

    De a Hondonak a Brazoshoz van koze, nem a Trinityhez, es arrol beszelunk, ugyhogy nem hinnem, hogy keverem. Foleg nem megint, ez alatt mit ertesz?

    A Brazos esetében szinte mindegy a turbó. Úgy van kalibrálva, hogy lényegében csak a 3DMark alatt jelent előnyt. Játékban gyakorlatilag végig az alapórajelen teker.

    Ezert irtam ezt:

    szoval oke, hogy esetleg a turbos c-60 es c-70 szintetikus grafikaban verhet egy 10 wattos ivyt,

    Szoval hogy amikor megy a turbo, akkor lehet, hogy veri.

    A 7 órás üzemidőben kételkedem.

    Nem tudom, pl. az Acer Iconia W700-ra legtobb helyen 7 oras idot irnak, webezessel lattam 6:48-as merest. De amugy sem ertem, hogy egy kb. ultrabook meretu, ultrabook sulyu gepnel miert nem ultrabook uzemidot varnal?

    Akkor neked félrevezető. Ennyi. Együtt tudok ezzel élni.

    Oke, de eddig ugy tunt, hogy az 'amd a legjobb' uzenetet mostanaban legtobbszor sikerult azert ervekbe csomagolni, szoval ala is volt tamasztva valamivel, de itt nagyon kilog a lolab. A fenti sandyvel egyutt ez az utobbi honapok melypontja, remelem innen mar csak felfele vezet az ut...

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #23 üzenetére

    Ha szerinted jobb a Hondo IGP-jénél a közvetlen konkurens Atom Z2760, akkor élj vele, de nagyon nem az.

    Mondtam en ilyet barmikor? En mindig az ivy igp-jet mondtam.

    A W700-ra valóban annyit adnak meg, csak nem mindegy, hogy milyen kijelzőfényerő mellett.

    Pl. video lejatszasra 7 ora feletti idot mertek 65%-os fenyero es bekapcsolt wifi mellett. De van egy csomo teszt a neten rola, nem nagyon tudok ezzel vitatkozni, hogy szerinted 3 ora az idle, csak minden review tobbet mer webezesre meg videolejatszasra is (legalabbis amit eddig megneztem). Vagy mindenhol hazudnak, vagy te gondolod rosszul, nyilvan velemenyem lehet, hogy melyik az igaz, de biztosan eldonteni nem tudom.

    Szerintem a 11.6 collos tablet mar onmagaban egy kategoria, egyaltalan nem magatol ertetodo, hogy mas alapjan kell kijelolni a kategoriat. Persze ertem, hogy a tabletbe epitett hardvert is lehet kategorizalni, de ezek szerint 10 collnal kisebb hondo alapu tabletek nem is lesznek, szoval az is egy kategoria, hogy 10 coll vagy nagyobb tabletek, az is egy, hogy x86 alapu tabletek. Mindenesetre ez a tablet nem a leggyorsabb a 11 collosok kozott sem, az x86 alapuak kozott sem, meg meg biztos mas kategoriabesorolas szerint sem (pl win 8), egyedul az igaz, hogy az atomot veri. Ugyhogy a 'minden konkurens platform' az eleg problemas.

    Jellemzően csak te kötekedsz mindig

    Biztos jo erzes kotekedesnek hivni, de mondjuk amikor az alapjan a velemeny alapjan gyorsabb az ivys tabletnel valami, mert egy regi tesztben a sandy is belassult, ott azert lehet alapja a ketelkedesnek, nem gondolod? Amugy kit takar a kiralyi tobbes? Mindenesetre szerintem az ivy-t nagyon alul, a brazost meg a hondot tulertekeled, ez lehet az alapja, hogy ebben mindig belefutunk. Neked amugy van napi hasznalatban mindketto? Nekem igen...

    Hidd el, hogy ha nem lenne minimum 5x gyorsabb a Hondo a Clover Trailnél, mint ahogy azt állítja a cég, akkor nem írtam volna bele.

    Ezzel nincs is semmi baj, mert ez igaz is es nem is felreertheto.

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #28 üzenetére

    Ha nincs semmi baj az állítással, akkor tényleg nem értem a problémát.

    De gondolom eszrevetted, hogy amire azt irtam, hogy nincs problema vele, az nem ugyanaz, mint amire azt irtam, hogy van vele problema. A vilag az tobb dimenzios. Te belockoltad magad abba, hogy egyfajta kategorizalas van, de ettol meg pl. az x86 magaban is egy kategoria, meg egy platform. Van ra egy fogadasom, hogy 2 GB memoriaval, full hd felbontassal es 64 GB SSD-vel ez nem a legolcsobb tablet lesz, a w700 meg 800 dollar alatt van (4 GB rammal), az meg nem a legdragabb, de nyilvan nem tudom, hogy hogy viszonyul egymashoz a ketto, de ahogy az arakat nezem nem lesznek messze egymastol, akkor pedig hiaba nem tetszik egymassal is fognak versenyezni. Persze ez inkabb azert van mert tul nagy a hype a tabletek korul, nem a valos viszonyok miatt.

Új hozzászólás Aktív témák