Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mallee

    tag

    válasz gyiku #14 üzenetére

    mi a 300w-ot zabalo monstrum? egy 18w brazos? vagy 65w llano/trinity? latom teged megettek reggelire a marketingesek, meg buszken is irod nagybetukkel LED TV :DDD mindegy, a lenyeg az elegedett vasarlo ;)

    És mégis, hány eszközt vásároljon szerencsétlen ember? Minek vegyen egy k*rva brazost vagy akármi mást, ha már van egy asztali gépe, komoly VGA-val? A 300W lehet, hogy túlzás, de egy asztali gépnek sokkal nagyobb fogyasztása van, mint ezeknek a smart tv-s rendszereknek.

    LED TV: nézz utána, hogy mennyit eszik egy hagyományos LCD TV és mennyit a LED. (Én megtettem: random LG LCD TV 89W, azonos méretben [saját] Philips LED 59W, de láttam már hasonló méretben ~30W körülit is)

  • ielektros

    aktív tag

    válasz gyiku #14 üzenetére

    Jogos a kerdes. Nem valoban nem vagyunk ott. De valahol elkell indulni nem?

  • Fidel76

    tag

    válasz gyiku #14 üzenetére

    Én is 40-es LED TV-t használok monitornak. CRT monitorról váltottam erre + mellé egy relax fotel. A marketing duma jó, de az én döntésem az befolyásolta, hogy 3 év a garancia és valószínű az 5 évet már nem fogja megérni, mert tönkremegy. Így vannak gyártva. 2 év múlva viszont ha el akarom adni, akkor ezt még el fogom tudni adni, de egy hagyományos lcd-t már nehezebb lenne.(28w-ot eszik 0 háttérvilágítással.(kimértem) Este amikor általában használom tökéletes, olyan a képe, mint a telefonom amoled képe, a fehér, az szürke. :D )
    A TV most egy éves és még tartja az árát, hála az akkori akciónak.

    Más:
    Ezekről az androidos stickekről van valami teszt vagy írás ahol utána tudnék nézni ?
    Szüleimnek tökéletes lenne, mert így megkímélném magam a heti egyszeri ismétléstől, hogy mit hogy kell a pc-n csinálni a levelezéshez és a közösségi oldalakhoz...

    Ha tényleg ilyen jók ezek az androidos stick-ek akkor ennek a kiegészítőnek nem látom értelmét, de a vevő manipulálását, és a lehúzását már meglátom benne. :DDD

    Nem lenne egyszerűbb a TV gyártóknak kihagyni az "okos" rendszert a tv-ből, és gyárilag hozzáadni egy androidos sticket a TV-hez?

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz gyiku #14 üzenetére

    mi a 300w-ot zabalo monstrum? egy 18w brazos? vagy 65w llano/trinity? latom teged megettek reggelire a marketingesek, meg buszken is irod nagybetukkel LED TV mindegy, a lenyeg az elegedett vasarlo

    Szeretem az ilyen okos megmondó embereket. Olvasni tudol-e, vagy "write-only"? :U Nekem nincs sem Liano, sem Trinity sem semmilyen más kis-fogyasztású eszközöm, nem is volt szó ilyenekről (csak arról, hogy nálam is szóba kerültek, mint a különböző "felokosítók" alternatívái).

    A nagy asztali gépemet használom jelenleg a TV-men. A fogyasztási értéket csak költői túlzásnak szántam, bár játék alatt simán 300W körül van a fogyasztás (fogyasztásmérővel mérve), de a filmezésnél tapasztalható 100W sem egyenértékű mondjuk egy 5-20W-ot fogyasztó kis eszköz fogyasztásával. A jelenlegi 40"-os TV-m kevesebbet eszik fogyasztásmérő szerint is, mint a régi 27"os, CCFL-es monitorom. Szóval marketingesek ide, marketingesek oda, hatékonyabbak ezek a technológiák és pont. Mint ahogy hatékonyabb (direkt nem jobbat írtam) egy USB-s Stick is, mint egy asztali PC, ha mondjuk csak alapvető netezésről és média-fogyasztásról van szó. Az, hogy kinek felel meg, vagy kinek nem a nyújtott szolgáltatás, az egy másik történet, mindenki döntse el maga.

    És igen elégedett vásárló vagyok, de nem a marketingesek miatt, hanem mert jól választottam (képminőség, utánhúzás mértéke, input lag, IPS panel, ár-érték arány, fogyasztási értékek, csatlakozók száma, design stb.). Ugyanígy jól akarok majd dönteni, ha ki akarom váltani az asztali gépet, amikor csak egy vacak sorozatot akarok megnézni, erre például tökéletes lenne egy androidos eszköz.

    Azért írom nagy betűvel, hogy LED TV, mert hülyén néz ki így "led tv", mivel tudod ezek nem valódi szavak, hanem mozaik szavak ráadásul szakmaiak (amiket szokás nagybetűvel írni, bár a TV lehetne magyar mozaikszó is és akkor közszóként lehetne kisbetűs "tv", csak hogy boldog légy), de nem szeretem a kényszeres magyarítást és az önkéntes nyelvújítást, az eredeti nevében is így szerepel, így is fogom használni.

    És tudom, hogy ez nem valódi "LED TV", hanem LED megvilágítást használó TV, de ettől még a mondandóm tartalma és lényege nem változik. Attól meg, hogy leírsz, vagy kinyilatkoztatsz evidenciákat és megpróbálod a másikat hülyének beállítani még nem leszel okosabb másoknál, maximum nagyképű és bunkó (legalábbis az ilyen stílusú hsz.-eiddel). ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés